Grinch

Grinch

Rodinný / Fantasy / Komedie / Muzikál

USA / Německo, 2000, 104 min

• BadoXXII

Má to vydarené masky a občas je pekný aj vizuál. Často je to však neskutočne uškriekané, vizuálne preštylizované, nudné a nezaujímavé.(23.12.2012)

Jako je u nás vánoční (či lépe řečeno silvestrovskou) televizní legendou Mrazík, v USA se zhruba stejné popularitě těší Grinch (hlavně díky stejnojmennému seriálu). Tato postavička by měla lidem připomínat pravý smysl vánoc, nicméně mám ten dojem, že ani stokrát dokola viděný filmový Grinch v divákovi tu správnou vánoční atmosféru nenavodí. Tedy ne v tom českém. Jim Carrey se sice snaží, ale je to pořád jen on - Jim Carrey. I přes tu zelenou masku. Nejvíce mě tak z celého filmu zaujala malá Cindy Lou, která s těmi úžasnými účesy a s králičími zoubky vypadala skutečně půvabně (upozorňuji: nejsem pedofil). Ale na vánoční film pro děti je to trochu málo.(10.1.2003)

• golfista

Velká vánoční hovadina. Ale to samé mohou američani říct o našich vánočních klenotech. U nich je to asi klasika.(28.2.2003)

Ten film je přezdobený, možná až uřvaný, samolibě si vědomý, že jdete jen na Carreyho a že nemůžete nic jiného čekat (a ani chtít)... Možná právě proto jej můžu kdykoliv vidět... Takový můj malý guilty pleasure.(4.11.2003)

Čim častejc tenhle film vidim tim se mi víc libí, samozřejmě to neni žádná bomba, ale zábavnost se tomu teda ubrat nedá. A i když je Jim Carrey pekelně namaskovanej, tak i přesto se dá podle grimas docela lehce poznat a ty jeho pohybový kreace jsou taky nezaměnitelný. Jediný co mě tak trošku překvapilo je fakt, že tohle režíroval Ron Howard, kterej je spíš na drama, ale i tuhle komedii si myslim zvládnul docela dobře(17.12.2006)