Grinch

Der Grinch

Grinch

Rodinný / Fantasy / Komedie / Muzikál

USA / Německo, 2000, 104 min

Grinch je one man show Jima Carreyho. Ze všech jeho filmů (krom Masky) se zde vyřádil nejvíce a vydává ze svého komediálního umění to nejlepší (zejména z toho hlasového). Mlaďoučká Taylor Momsen je sice roztomiloučká, ale mnohem více se mi pochopitelně líbila v Gossip Girl :) Grinch se může pochlubit bezchybnými maskami, s příběhem to už je na štíru. Velice jednoduchá zápletka, falešná Burtonovská atmosféra a pouze jedna zajímavá postava. Více než průměrné hodnocení z filmu nevyšťourám. Kdyby alespoň Kdovíkové nevypadali tak divně, chvílemi dokonce divněji než samotný Grinch. Jestli tohle byl autorův záměr, tak jej nechápu. Škoda, Grinch měl navíc.(22.4.2008)

Tak tuhle "pohádku" jsem neviděla asi něco přes deset let, a protože to vysílají každý rok o Vánocích, rozhodla jsem se, že si to už moc nepamatuju a že se na to podívám znova. Nechápu co je na tom tak úžasného, že se to vysílá každý rok, je plno jiných Vánočních filmů, které se mi líbí víc/které mi připomínají Vánoční "náladu" víc. Jima Carreyho nemám ráda, je hnusnej i normálně, těžko uvěřit, že to může být ještě horší. Ale může. V malé Cindy jsem celou dobu hledala Jenny Humphrey a vůbec jsem jí v ní nemohla najít, no co říct, rozhodně teda vyrostla do krásy. Nakonec tomu dávám s přimhouřenýma očima 3*, myslím ale, že se na to dalších deset let nepodívám.(25.12.2010)

Komiksová zrůdička kazící za všech nečasů Vánoce je tady. :-)(20.1.2010)

Předně - nemám ráda xycht a mimiku Jima Carreye, takže jsem uvítala, že bude taky jednou hrát v masce, jenže ... ona ta maska je tak skvělá, že vypadá trochu jako Jim Carrey. Takže abych to shrnula - masky, stylizace filmu a výtvarná stránka jsou opravdu pěkné a nápadité, film sám už mě zas tak moc nenadchl. Ale americké děti určitě pobaví.(3.5.2004)

• Xmilden

Ten film se mi nelíbil. Co ovšem oceňuji je samozřejmě Jim Carrey. Jim si umí vystačit, podobně jako Grinch, sám se sebou. Za svou kariéru netočil pouze bláznivé komedie, ale sem tam se vrtnul do dramatu, a tady si zkusil rodinnou vánoční atmosféru se všemi klady a zápory. PS: Film jsem zhlédl jen za účelem doplnění filmografie jednoho nadaného kanadského herce.(8.12.2010)

• - Grinchův oblek je vyroben z chlupů yaka obarvených na zeleno. (Geriel)

• - Anthony Hopkins namluvil svou roli během jediného dne. (Hal_Moore)

• - Jim Carrey většinu času nosil žluté kontaktní čočky. Časem to pro něj ale začalo být tak nesnesitelné, že mu oči musely být dobarveny dodatečně v postprodukci. (Geriel)