poster

Grinch

 • USA

  How the Grinch Stole Christmas

 • USA

  Grinch, The

 • Německo

  Der Grinch

 • Slovensko

  Grinch

Rodinný / Fantasy / Komedie / Muzikál

USA / Německo, 2000, 104 min

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Zelený Grinch je psychopat, co nikoho nemá rád, Molotovův koktejl míchá, chce aspoň pár vteřin ticha, Cindy s rypákem prasečím je vskutku štěstím největším. Kdovíci jsou divná cháska - sem pasuje slovo láska ..... Co si budeme lhát do kapsy. Je to divný film a pevně doufám, že se to u nás klasikou nestane, že to maximálně občas uvidíme jako exotickou podivnost.(18.12.2011)

 • sud
  ***

  No jo, jsou Vánoce, člověk je na měkko, tak vezme na milost i tuhle blbinu. Český dabing v čele s Borisem Rösnerem a vypravěčem Zdeňkem Svěrákem film povyšuje o třídu výš (vlastně jsem na to koukal kvůli tomu). Docela se mi to líbilo, ale jednou stačí. 50%.(23.12.2011)

 • Cival
  **

  Vizuální úlet pomalu přetékající ve vánoční humus. Ron Howard nikdy nebyl zajímavý režisér, teď ovšem - ve chvíli, kdy byla potřeba ruka v pravdě burtonovská - se naplno projevila jeho bezradnost. Vánoční nuda jako ze škatulky.(20.12.2004)

 • Shit
  ****

  Čim častejc tenhle film vidim tim se mi víc libí, samozřejmě to neni žádná bomba, ale zábavnost se tomu teda ubrat nedá. A i když je Jim Carrey pekelně namaskovanej, tak i přesto se dá podle grimas docela lehce poznat a ty jeho pohybový kreace jsou taky nezaměnitelný. Jediný co mě tak trošku překvapilo je fakt, že tohle režíroval Ron Howard, kterej je spíš na drama, ale i tuhle komedii si myslim zvládnul docela dobře(17.12.2006)

 • Gemini
  ***

  Netuším, jestli takhle nějak vypadá Grinch ve starém, rozuměj originálním, kabátě, ale řekl bych, že podobně jako u Willow (ke které taktéž složil hudbu Howardův takřka dvorní skladatel James Horner) je u Carreyho Grinche pohádkotvorný rukopis Rona Howarda jasně znatelný. Je to prostě tak trochu jiná pohádka. Smysl Vánoc, jak úžasné...jestli na tohle potřebujete televizní vzor, jde to s váma hodně z kopce;) Ale ideové pozadí je vedlejší – důležitější je lehce úchylná grafická stylizace (v případě dlouhých nosů, králičích zubů a účesů, u hlavní hrdinky Cindy Lou trochu víc než lehce úchylné, ale co, alespoň mají pedofilové po celém světě po A.I. další lukrativní předmět zájmu:)) a tomu odpovídající lehce úchylný projev Jima Carreyho, který bohužel boduje jen těmi několika vtípky pro dospělé (viz „Zelený nebereš, co? Ty rasisto!!!“:)), jinak vykrádá postavy, které už hrál – Hádankáře z Batmana Navždy a Masku z Masky;). Výsledek? Osud jiné legendární amerikanische pohádky – Petra Pana. Bezpochyby zajímavá, ale pro nás ne zrovna pochopitelná, nemá nám co nabídnout...ale děti k tomu klidně usadit můžete, nejspíš se jim to bude líbit (a nejen kvůli postupující amerikanizaci našich Vánoc), i když riskujete, že vaše ratolesti začnou žebrat o takové megadárečky jako viděly v Grinchovi:) Ještě bych se pozastavil nad dabingem vypravěče – nic proti panu Svěrákovi, ale jsem jediný komu připadalo, že jeho hlas je do příběhu akusticky zasazený naprosto divně??(20.12.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace