Výkupné

Ransom

Výkupné

Akční / Drama / Thriller / Krimi

USA, 1996, 121 min (SE: 139 min)

Nečekal jsem tak zajímavou podívanou. Pravda, ze zaběhnutého scénáře vyděračských dějových linek se vynořilo pramálo čistě originálních nápadů. Díky hereckým výkonům hlavních představitelů však nemohla být o nudě řeč a vcelku s úspěchem jsem přečkal i samotný závěr, který snad musel být všem jasný. Ron Howard předvedl dobrou práci, řekl bych - poněvadž při dvouhodinové metráži mohlo vše dopadnout podstatně hůř...(20.12.2009)

• Morien

Nemám rád hysterky a afektovance, ať jsou jakéhokoliv pohlaví. Ve chvílích, kdy Gibson nechá plavat svoje modrá očka na nikdy netekoucích slzách, začně třást rty a plést slova dohromady a vůbec být tak strašně milující rodič, se musím hodně držet, abych se nezačala chechtat, co hůř, abych znuděně nepožádala, aby to držitel ovládače přepnul někam jinam. Protože sama od sebe bych si tohle nikdy nepustila.(27.11.2006)

rozpocet ? trzby celosvetovo $309,492,681(11.11.2006)

Velmi dobrá a napínavá kriminálka. Bavilo mne to velmi, narozdíl od jiných Howardových filmů....(13.12.2005)

Jak jen to ten Gibson dělá, že věrohodně zahraje cokoliv. Ať už zoufalého otce, historickou legendu, paranoika, plukovníka ve Vietnamu, detektiva... vše naprosto přesvědčivě. Bravo pane herec. S Rene Russo už si zahrál ve Smrtonosné Zbrani, takže se nebylo třeba sehrávat, Gary Sinise si opět s chutí zahrál slizkého padoucha... Ani Delroy Lindo nehrál špatně. Proč tedy nedám pět hvězd? Mel má i lepší filmy, o hodně.(5.1.2006)

• - Herec Philip Seymour Hoffman a Jack Black sa zúčastnili konkurzu na úlohu Cubbyho Barnesa, ktorú nakoniec dostal Donnie Wahlberg. (fishki)

• - Filmovalo sa na viacerých miestach v amerických štátoch New Jersey, New York, Connecticut a California. (MikaelSVK)

• - Po snímke Apollo 13 (1995) sa jedná o druhý film, ktorý režíroval Ron Howard a zahral si v ňom Gary Sinise. (Methodix)