Výkupné

Ransom

Výkupné

Akční / Drama / Thriller / Krimi

USA, 1996, 121 min (SE: 139 min)

Aj keď sa jedná o klasickú stokrát videnú zápletku s únosom, aj tak sa to podarilo natočiť trochu inak. Film má na svoju dĺžku veľmi svižné tempo, dobrých hercov a kvalitný dejový zvrat, keď sa z ustráchanej myši stáva mačka. Paráda.(13.3.2012)

Spolehliví Gibson vs Sinise v kvalitním thrilleru.(20.10.2015)

Na jedno podívání slušné.(10.6.2006)

Keď multimilionárovi Tomovi Mullenovi uniesli malého syna, rozhodol sa napriek radám expertov z FBI, jednať na vlasnú päsť. Odmietol zaplatiť výkupné a nechal v masmédiach vypísať odmenu za hlavu únoscu jeho potomka. Tú stiahne jedine pod podmienkou, že mu bude syn v zdraví vrátený späť domov. Vyplatí sa mu tento nečakaný ťah? To sa môžete dozvedieť v tomto americkom thrilleri. Jedná sa o film s bohatou produkciou, prvotriedným hereckým obsadením, ktorý však nijak neprevyšuje podarený hollywoodsky priemer. ***(29.5.2009)

Nečekal jsem tak zajímavou podívanou. Pravda, ze zaběhnutého scénáře vyděračských dějových linek se vynořilo pramálo čistě originálních nápadů. Díky hereckým výkonům hlavních představitelů však nemohla být o nudě řeč a vcelku s úspěchem jsem přečkal i samotný závěr, který snad musel být všem jasný. Ron Howard předvedl dobrou práci, řekl bych - poněvadž při dvouhodinové metráži mohlo vše dopadnout podstatně hůř...(20.12.2009)