Výkupné

Ransom

Výkupné

Akční / Drama / Thriller / Krimi

USA, 1996, 121 min (SE: 139 min)

Slabší thriller, který si nedokázal získat mou plnou pozornost. Po čase jsem začal být k osudům jednotlivých hrdinů lhostejný a může za to hlavně hodně předvídatelný scénář a slabší hlavní záporák, který chvíli chladně kalkuluje, a potom v zápětí provádí jednu školáckou chybu za druhou.(20.8.2007)

Když myš začne mňoukat, sklapne i nad kočkou občas pastička.. Eloi Gibson, Morlock Sinise a Howardův dobře namazaný stroj když ne času, tak poctivě budovaného napětí, kterému možná odpustíte i ty polámané zoubky v kolečku ryze hollywoodského konce. Není se co divit, že po těch rolích špinavých poldů si musel G.Sinise „vylepšit profil“ Kriminálkou New York..(1.7.2013)

Napínavý a celkom originálny thriller s hviezdnym obsadením výborne zrežírovaný Ronom Howardom. Za pozornosť stoja aj mnohé nečakané zvraty a fakt, že si film udrží divákovu pozornosť od začiatku do konca. A myslím, že sa dá pozrieť aj viackrát.(18.8.2007)

K tvorbě režiséra Rona Howarda mám letitý respekt. Mel Gibson v asi nejhvězdnějším období své herecké kariéry (za sebou měl čerstvě Statečné srdce i ambiciózního Muže bez tváře, diváci navíc stále v dobrém vzpomínali na jeho Smrtonosné zbraně) tenhle scénáristicky vydařený kousek táhne od první minuty a hned několikrát výtečně graduje (likvidační tah chladnokrevného Garyho Sinise, dialogy po telefonu, Gibson vyjednavačem, synkovo počůrání). Zapomenout nesmíme na výtečnou atmosféru a Hornerovu hudbu. Velmi slušná filmařina. S překvapivě velkým množstvím krve.(2.12.2013)

• Boogeyman

Rozhodně velké zklamání. Hloupá zápletka, špatně zahrané stupidní závěr. Od takové hvězdné sestavy jsem čekal o dost víc. Značně předvídatelný a patetický film, který se napínavému thrileru ani nepřibližuje. Howard není vhodný pro takovéhle téma a takovéhle téma není vhodné pro takovýhle film! Co tím myslím? Unesené dítě, kterého se jme zachránit jeho vysoce postavený tatínek a pomáhá mu při tom jeho statečná žena, aby ve finále všichni předvedli, že rodina je nejdůležitější a společně překoná všechny trable, to je téma do televizního filmu, nebo jako část nějakého seriálu! Rozhodně se to nehodí do prvotřídně obsazeného vysokorozpočtového filmu. Na to je děj moc ubohý a opravdu směšný! Kdyby to byl točené jako komedie, mohlo by to fungovat, ale takhle je to vyslovená trapárna!(22.5.2006)

• - Po filmu Smrtonosná zbraň 3 (1992) se jedná o druhý snímek ve spolupráci Mela Gibsona a Rene Russo. (Chris Masters)

• - Postavu Jimmyho Shakera mal pôvodne stvárniť Alec Baldwin, ktorý ale odmietol kvôli zlej povahe postavy a z dôvodu námetu filmu ohroziť dieťa. (fishki)

• - V telefonním hovoru, který vede Tom Mullen (Mel Gibson) a Jimmy Shaker (Gary Sinise), postavy odkazují na snímek Stroj času (1960). (GordonCZ)