Výkupné

Ransom

Výkupné

Akční / Drama / Thriller / Krimi

USA, 1996, 121 min (SE: 139 min)

Upřímně, čekal jsem od toho více, ale nakonec to nebyla tak špatná podívaná. Mel Gibson, Gary Sinise i Renee Russo předvádějí takové své spíše průměrné výkony, a ani ostatní herci nejsou nijak zvlášť výrazní. Drama to nakonec bylo, ale přece jen tak nějak kalkulované a předem očekávané, tudíž nepřekvapivé.(10.6.2003)

Zatiaľ najakčnejší Howardov snímok, ktorého porciu poriadnej dávky napätia a rodinnej drámy nemožno prehliadnuť a po každej ďalšej projekcii sa mi toto zamiešanie netradičnej hry o výkupné zdá byť lepšie. Ani motačky a kombinácie so zvratmi mi neprišli prehnané. Možno si zároveň však začne človek viac všímať detailné chybičky v scenári, ktoré rušia zlepšujúci sa celkový dojem, a tak u mňa zostáva len v silnom nadpriemere, do elity majú prístup len vyvolení. Toto spojenie Gibson-Russo to však nie je. Ale Sinise je diabol, podľa mňa každý herec by si mal raz vyskúšať rolu záporáka. 85%.(5.3.2006)

Na jedno podívání slušné.(10.6.2006)

Tak dobrý jak se říká to určitě, ale určitě není...(10.8.2002)

Aj keď sa jedná o klasickú stokrát videnú zápletku s únosom, aj tak sa to podarilo natočiť trochu inak. Film má na svoju dĺžku veľmi svižné tempo, dobrých hercov a kvalitný dejový zvrat, keď sa z ustráchanej myši stáva mačka. Paráda.(13.3.2012)

• - Postavu Jimmyho Shakera mal pôvodne stvárniť Alec Baldwin, ktorý ale odmietol kvôli zlej povahe postavy a z dôvodu námetu filmu ohroziť dieťa. (fishki)

• - Po snímke Apollo 13 (1995) sa jedná o druhý film, ktorý režíroval Ron Howard a zahral si v ňom Gary Sinise. (Methodix)

• - Filmovalo sa na viacerých miestach v amerických štátoch New Jersey, New York, Connecticut a California. (MikaelSVK)