Jackass: Film

Jackass: The Movie

Komedie

USA, 2002, 85 min

• A_FISH

oproti stileprojectu je to dost slabý .....(25.6.2004)

• ScreamJay

No kurník, co to vlastně je, tohlecto? Film to neni, rodinný video to není, není to úchvatně vtipné a není to zcela normální. Pak co to tedy je? Banda amíků dělá blbiny, natáčí se, zvrací, natáčí to, směje se, zase to natáčí, obnažuje se, rve se, pořád to točí. Úvod vypadá celkem dobře, známá melodie, efektní sjezd v nákupním vozíku, exploze rozličného sajrajtu. Ovšem pak už je to jako na houpačce, chvilku vás to baví, chvilku nudí, chvilku šokuje, chvilku prudí. Třeba šňupání nějakého pálivého hnusu na bázi chilli omáčky a následné pozvracení si oběda, do toho bych nešel ani kdyby mi někdo před ksichtíkem mával zelenavými penízky z obrázkem pana Lincolna. A rozřezávání kůže mezi prsty papírem, to mě žaludek dělal v dutině břišní psí kusy. Zkrátka pět hvězdiček by dal vyznavač tohodle druhu alternativní zábavy, čtyři by dal nadšený fanoušek co se na to rád dívá, tři by dal někdo u koho převažuje dobrý dojem nad rozpaky a dvě dávám já, tedy za ty jenž si občas uznale pokývali hlavou, ale pak tou hlavou spíše nevěřícne kroutili. Zkrátka až na to někdy třeba kouknu podruhý, už tu můžou být ty hvězdičky tři a nebo taky jedna, ale prozatim zůstanu na dvojce.(15.7.2004)

Otázka první a nejdůležitější: Je to film? Nikoliv, jenom devadesát minut dementních kousků partičky absolutních vyšlehanců. Otázka druhá: Je to zábavné? To záleží na vás, na vašem vkusu, na míře vašeho distancování se od čehokoliv neintelektuálského (a zde nenarazíte ani na kapku intelektu, skutečně ani na kapku!). Otázka třetí: Co tam ty hovada konají? Mimo jiné se můžete „těšit“ na přecházení po laně nad nádrží s hladovými krokodýly s flákem masa zavěšeným u zadku, na kálení do modelu záchodové mísy v obchodě, na pandy řádící v Tokiu, na odpalování rachejtlí z různých částí těla, na zavádění kovového autíčka do análního otvoru a následné bavení se nad reakcí rentgenujícího lékaře. Je toho spousta a netřeba myslím dodávat, že to často hraničí s demencí všech aktérů, vlastně se divím, že ještě nejsou ukrytí před okolním světem na nějaké zapadlé psychiatrické klinice. Otázka čtvrtá: O co je to lepší než jednotlivé epizody na MTV? Má to větší rozpočet, lepší obraz i zvuk, některé nápady jsou ještě odvázanější než cokoliv dříve viděného (nevěříte? nedivím se vám) a úvodní jízda v nákupním vozíku s hudbou z Orffovy Carminy Burany na mne zapůsobila podobně jako„Jízda valkýr“ v Apokalypse. Otázka pátá a poslední: Vidět či nikoliv? Za předpokladu, že jste dočetli až sem, za předpokladu, že jste dostatečně inteligentní, abyste pochopili, že „tohle se nedělá“, za předpokladu, že se rádi zasmějete nad idiocií některých jedinců, za předpokladu, že netrpíte přecitlivělostí, za předpokladu, že vám nevadí se při sledování filmu stydět a za předpokladu, že na to máte žaludek, do toho jděte. Ale byli jste varováni! 75%(8.8.2006)

Vecicka, ktora sa neda jednoznacne zaradit medzi komedie, niekedy totiz hranici s horrorom:) Ked si radi pozerate "funny videjka" tak toto sa vam bude pacit.(27.2.2004)

PéMko. ? Postmoderna ? Samoúčelná úchylárna.(11.2.2004)