Ukázka z filmu

kaylin

Herecky velmi povedený film, kdy oba mladí aktéři hrají tak, že je to pro vás prostě příjemné, že je snesete i v těch méně emotivně příjemných polohách. Ale oni to zbytečně nehrotí, což je fajn, protože jde především o ně, nikoli tolik o příběh, který jako kdyby byl podružný. Ústřední dvojice si prostě mile sedla. ()

silentname

Nemusím už ani hovoriť, že "Tramps" nie je zrovna oscarovým filmom a ani sa nesnaží rozprávať nejaký veľký príbeh plný prekvapivých zvratov. Naopak ide o jednoduchý film s neznámymi hercami. Záleží len od toho, ako sa oni dokážu s filmom popasovať a čo nám dokážu priniesť. A títo to celkom zvládajú. Je to fajn zrežírované, má to atmosféru a dokonca aj dialógy majú občas trošku fajného humoru. Príbeh je jednoduchý, ale sledovateľný a nefrustruje to človeka. Postavy sú okey a dokonca som chcel vedieť ako to medzi nimi dopadne a chcel film dopozerať. Hudba je trošku country a nemôžem povedať, že ideálna voľba, no celkovo to nie je zlý výber. Len mi úplne nesedí. A áno, film je veľmi priehľadný a vieme čo sa bude diať, no na druhú stranu akosi aj chcem, aby sa to nakoniec udialo. Lebo ma to celkom zaujalo. Ako jednoduchý film na poobedie alebo doobedie toto úplne stačí. Neurazí, nenaštve a síce ani nenadchne, no je to fajn. Najmä vďaka hercom a dobrej réžii. Plus je tu aj pár dobrých fórov. Zvážte si, a čeknite si film sami. Hodnotenie: B- ()

wege

V podstatě se jedná o obyčejný příběh, kluk potká holku za trochu divnách okolností, zakoukají se do sebe (teda spíše on do ní), a dopadne to dobře. Není to nic extra, děj je o ničem, plný nelogických věcí, v podstatě je to jen o té konverzaci mezi nimi, to vyslouží filmu maximálně 3 hvězdy. Co mě ale úplně vytáčí je, když se ve filmu mluví polsky, tak hned další větu skočí do angličtiny, a to i v případě, že se domluví, že budou mluvit po polsky, proč? Není to logické, shazuje to celý film. ()

Aljak

Spočiatku to vyzeralo ako nádejná komédia o nešťastnej zámene tajomného kufríka. A napokon sa z toho vykľula nudná a mdlá konverzačka o nenápadnom chalanovi a tajomnej dievčine. Stále som čakal, kedy sa už konečne niečo zásadné stane, ale akosi som sa nedočkal. Dialógy boli fádne, bez dôvtipu, bez irónie,... proste nič. A pritom sa bolo od čoho odraziť, lebo zápletka mala potenciál na to, aby to bolo plné irónie osudu a domino efektu nedorozumení. Nuž, nevyšlo. ()