American Horror Story

• USA American Horror Story (více)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Předloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (více)

Série(12) / Epizody(132)

Recenze uživatele Carol Pifková k tomuto seriálu (6)

Murder House (2011) (S01)

Najskôr, že "nie nie nepúšťaj to" a potom " pusti ďalšiu časť, prosííím" takže asi tak. Keby nemusím chodiť do práce nevytiahnem päty z domu a pozriem si to všetko naraz ale aspoň som mala nad čím v práci rozmýšľať. Páčilo sa mi, že to bolo zo začiatku úplne dopletené ničomu som nechápala a nemala som ani prehľad kto je živý a kto mŕtvy a všetko sa začalo až neskôr vyjasňovať. Konečne dáky koniec, ktorý som vôbec nečakala. Dúfam, že druhá séria nesklame a bude aspoň rovnako dobrá ako prvá. Jedna hviezdička pre Violet a Opening theme. ()

Asylum (2012) (S02)

By ma zaujímalo, ktorý chuju to zrazu pri štvrtej sérii rozdelí (resp. kto nariekal do pošty) a musím meniť hodnotenia a komentáre upravovať. Je to tu ako u debilov. Raz tak a raz tak. Toto malo byť už dávno keď sa začala druhá séria. Nie keď už vyjde štvrtá. Komentár okopčený z toho k prvej sérii. Nechce sa mi s tým serkať. 2. séria Tri časti za mnou a musím sa priznať, že tie sci-fi veci ma dosť serú. Ale tak uvidíme čo tie ďalšie epizódy. Dúfam, že na tie sci-fi vtákoviny budú mať sakra dobré vysvetlenie. Dobre, druhá séria dopozeraná, a sci-fi vtákoviny neboli vysvetlené, ale viete čo? Je mi to úplne jedno pretože postupne mi to prestalo vadiť a nakoniec som spokojná s celou sériou. Určite sa mi páčila menej ako prvá ale hodnotenie nemením (áno mením lebo to dakto zrazu rozdelil!). Tie škaredé príšerky s hnisom na ksichte boli vážne super. A je tu viac vecí čo stoja za zmienku ako napríklad scény s nymfomankou Shelley (mám ale skôr na mysli, tie scény keď ležela na operačnom stole), či napríklad kŕmenie "hnisákov", úžasná Pani Smrť či pre mňa nenahraditeľná Pepper, ktorá nebola dáko významná postava ale fakt som jej fandila. Neviem sa dočkať tretej série kde budú čarodejnice. ()

Coven (2013) (S03)

Tak som sa nakoniec dočkala tretej série, a fakt tomu nemôžem uveriť ale zatiaľ ma to baví najmenej. Pevne verím, že ma to ešte dáko šokuje ale zatiaľ sa tak tá séria netvári..... koniec série, a síce som zo začiatku nebola až tak spokojná teraz som tak trošku sklamaná, že už je koniec, nebolo to síce strašidelné ako napr. prvá séria za to to bol luxusný krvák a ja som sa uspokojila i s týmto. Proste takmer maximálna spokojnosť, A prečo takmer? Pretože ma sklamalo, že Evan Peters hral skôr retarda a tým pádom získal tak málo priestoru. Ale tak hral ho dobre no. Hodnotenie nemením. A asi ani nikdy meniť nebudem. OPRAVA: Takže vlastne budem kedže to takto posrali a rozdelili. ()

Freak Show (2014) (S04)

No ako úprimne nebola som z toho prvého dielu nadšená. Nevidela som ho síce až tak tragicky ale proste nebola som ani spokojná. Ale u AHS si človek nemôže byť ničím istý a ja do tejto série vkladám nádej. Dúfam, že ma prekvapí tak ako Coven. Nasledujúca veta obsahuje spoiler: Toho postihnutého klauna (nie ten rozmaznaný chuj) mi bolo naozaj ľúto. Nie len, že rozplakal démona Mordrakea, rozplakal aj mňa (samozrejme, že nerevala som pri tom ako keď zomrel Mufasa ok?). A to ja s ľuďmi súcitím akosi pomenej. Bolo mi ho proste ľúto a som tak trochu sklamaná, že tam už nebude. Vyzeral skvelo. Koniec vety obsahujúcej spoiler. Naozaj ale naozaj neviem aké hodnotenie mám dať. 3* sa mi zdajú veľa na to, že pri tejto sérii som sa dosť nudila, na druhej strane boli tu aj svetlé chvíle. Herci neherci, ktorí ozaj trpeli niečím boli naozaj dobrí. Mordrake sa mi páčil, takisto Finn Wittrock bol naozaj úžasny psycho maniak. Ale vzhľadom na to, že sa tu na môj vkus veľa spievalo, dosť často som sa nudila a téma freaks ma síce zozačiatku ohúrila ale nepresvedčila dávam 2* ale sú to také lepšie i keď v hodnotení to proste nezaváži a stále to budú akoby iba 2*.. Dúfam, že ma Dandy za to nezabije. Ale čo ma najviac vlastne vytočilo bolo to, že Pepper a Mary Eunice hrali tie isté postavy z druhej série, pričom ostatní hrali niekoho iného. Prišlo mi to, že je to proste na hovienko. ()

Hotel (2015) (S05)

Čo sa dopekla stalo s týmto seriálom?! Čím ďalej tým horšie. Už pri Freak show som sa dosť nudila ale verila, som, že Hotel prekvapí. Neprekvapil. Ani jedna postava, ktorú by som si obľúbila. Všetko tak predvídateľné, kto bol v šoku keď odhalili vraha desatora tak je totálny debil. Konanie postáv totálne primitívne. Samozrejme mojim očiam Hotel ulahodil. Čo sa týka zvráteností a nechutností, tento seriál ma asi nikdy nesklame. Bohužiaľ čo sa týka príbehu, ide to do sračiek. Tento seriál vlastne ťažil iba z toho, že vám môže ponúknuť holú riť Lady Gagy. Čo mi samozrejme neprekáža ale keď je príbeh oničom tak je smutné, že jedine čo vo mne vyvolalo dáke emócie boli iba sex scény. Navyše dej bol tak neskutočne deravý. A akože to, že mi z Finna spravili teplého nechutného modela, čo má rád kakaové venčeky a plešatých starcov, tak to mi akože veľmi ranilo srdce! A samozrejme pripájam sa k ostatným, pretože je to pravda. Jessica Lange tu chýbala. ()

Cult (2017) (S07)

Vždy keď si poviem, že horšia séria ako predošlá nebude, vždy sa sklamem. Vždy vkladám do každej novej série nádej. Tento seriál mám veľmi rada, vždy sa naň teším ale táto séria bola pre mňa rozhodne tá najtupšia a rozhodne i najnudnejšia. Politika? Ako vážne?! Keby viem pozriem si televízne noviny na Jojke, takisto je to plné sračiek. Banda bezmozkov čo nepremýšľa, a tak za celú partiu premýšľa jedna veľmi dementná postava. Pozerať sa 11 epizód na hysterickú čúzu je na mňa naozaj veľa a o jej partnerke ani nehovorím. Tá pravdepodobne mozog nechala v kurníku. Postavy pravdepodobne boli členmi lobotomistického krúžku "Milujem prázdnotu v mojej hlave". Aspoň, že tie morbídnosti sú stále na dobrej úrovni. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis