Osudový dotek

Butterfly Effect, The

Osudový dotyk

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 113 min (Director's cut: 120 min)

Výtečný snímek postavený na domněnce, že i sebemenší událost může zásadně ovlivnit váš život ... Škoda některých logických trhlin, jinak by to bylo za 5*. Nechybí tomu atmosféra, svižný děj a především spousta skvělých scén, ale mohlo to být skutečně lepší, takhle je to jen nedodělanější bráška DVANÁCTI OPIC.(7.3.2005)

Výborně propracované sci-fi, kterému nemám prakticky co vytknout. Hlavní díky patří bezesporu scénáristům, kteří nevymysleli úplně originální scénář (něco podobného jsme viděli třeba ve Věčném svitu neposkvrněné mysli), ale zato hodně chytlivý. Ashton Kutcher mě velmi mile překvapil a přesvědčil, že je schopen zahrát i jiné než komediální role. Dávám sice pět hvězdiček, ale nemůžu se zbavit pocitu, že na umístění v TOP200 je snímek trochu nadhodnocený.......(28.1.2008)

Když pominu psycho začátek, jedná se o hezký a smyslný film. V prvních minutách jsem ale byla dost zmatená a absolutně jsem netušila která bije. Pak se vyjasnilo a já nestíhala zírat. Ashton Kutcher hrál tak, jak ho ještě neznáme a Amy Smart mu byla skvělou parťačkou. Ubíjející pocit bezmoci jsem maximálně prožívala s nimi. A děsí mě jen pomyšlení, že by se za mě někdo takhle obětoval a já žila v nevědomosti. U konce mi dokonce ukápla slza. Pěkné, 4*.(7.2.2012)

Nečekala jsem, že se film tak vyšvihne .. a hl. že se takhle dostane mezi lidi.(26.5.2008)

Každý by rád alespoň jednou změnit minulost, resp. své rozhodnutí... Evan Treborn tu možnost měl a na vlastní kůži zažil, že i ta nejmenší změna přináší velké důsledky a že vždy z toho vyjde minimálně jeden trpitel. Nelze změnit jen jednu věc, protože každá událost vytváří sled dalších událostí a ty vytváří náš osud. A už jen kvůli tomuto "karmickému" nápadu nemůžu dát méně než *****. Vynikající sci-fi s hluboku myšlenkou, které sice má své slabiny, nicméně pointa je ohromná.(18.5.2008)