Osudový dotek

The Butterfly Effect

Osudový dotyk

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2004, 113 min (Director's cut: 120 min)

Začátek s dětstvím je jak od Kinga. Následné časové eskapády sice působí ze začátku trochu divně (přijdou docela pozdě do hodně solidně rozjetýho dramatu), ale pak si divák zvykne a ponoří se do toho znova. Ashton Kutcher a Amy Smart jsou super pár.(11.6.2010)

Nejlepší film o cestování v čase. Chytrý, nápaditý, hravý, svižný, temný a krutý ke svým sympatickým postavám.(16.2.2016)

Osudový dotek mě dostal, protože takhle originální a navíc skvěle zpracovaný nápad není často k vidění. Od první minuty nevíte na čem jste. Film má spád, a když už to vypadá na happy end, stačí jeden střih, karta se obrátí a vám dochází, že snaha o změnu minulosti se nevyplácí nikomu. Film je jako jízda na horské dráze.(28.8.2009)

____________ Hezký film. Ale Top 200 ? WTF ? Malilinko nadhodnocené ..... ____________(20.5.2008)

Opravdu povedená sci-fi časovka s romantickou zápletkou, jejíž hrdina se snaží neúnosnou přítomnost změnit svým zásahem v minulosti. Pocitově i dějově něco mezi Šestým smyslem a Dvanácti opicemi, takže výborné. Nechápu jen český název, vždyť pouhý překlad originálního jména filmu Motýlí efekt by byl perfektní. Trailer: http://www.csfd.cz/film/45608-osudovy-dotek-butterfly-effect-the/videa/(17.2.2010)