Mezi námi děvčaty

Strelený piatok

Medzi nami dievčatami

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2003, 96 min

Nápad zajímavý, ale nepříjemně odfláknutý. Proč se trápit tím, jak to všecko vznikne. Prostě do toho obsadíme jednu mladou nadějnou oblíbenou a starou harcovnici, která toho má tolik za sebou. Ty si mezi sebou vyměněj role a uvidíme. Proč by to tvůrci ztěžovali tím, jak to všecko vzniklo? Prostě čínská legenda a je to. Každopádně cíl, za kterým oni mají dojít je jasný a zřetelný už od začátku a já jsem se docela příjemně bavil. Hlášky občas padnou, příběh rychle plyne, ale na víc jak na tři hvězdičky to dle mého rozhodně nemá. Prostě průměrná komedie, i když zajímavě vymyšlená. Kam se hrabe na ty příběhově opravdu tupé. Ale celkovým dojmem podle mě prostě průměr. --- Tahle kniha je, no... Napsala jsem ji.(26.4.2008)

Ak doteraz váhate, na nič sa nepýtajte a choďte do toho! Nepokladám Lindsay Lohanovú za kvalitnú herečku, Jamie Lee Curtisová pre mňa vždy bola „len“ Kráľovnou vrieskania, hrané disneyovky nevyhľadávam a scenár o „zámene“ som v (rôznych obmenách) videl na plátne niekoľkokrát. Napriek tomu je to pomilovania hodný, príjemný a svižne ubiehajúci film, v ktorom fungujú komediálne i vážnejšie scény a tak trochu mi pripomína pokračovanie parádnej ŠKOLY RO/C/KU (len s Lohanovou miesto Blacka).(14.12.2005)

Překvapivě docela vtipná oddechovka, která má dokonce slušnou (=nefekální) úroveň humoru. Už za to zaslouží body k dobru. Kdyby ten konec nebyl zas tak okázale dojáckej (tim neřikám, že to nemá mít hepáč), asi bych to prohlásil za vydařenej film.(9.2.2011)

Zdravá nenávist mezi dospívající dcerou a její konzervativní matkou je v dnešní době docela běžná věc. No, a tak dlouho si lezly krkem, až jejich hádky vyslyšela stará Číňanka, a světe div se, ráno měly vyměněná těla. A zároveň i úlohy. Staromódní matka se tak musí postarat o dceřiny školní resty se zasedlým profesorem a o jednoho sympatického mladíka; dcerunka-rebelka zase o matčiny pacienty a mírně rozladěného snoubence. A povedená komedie je na světě!! 95 minut uteče jako voda, člověk ani nemá čas se nudit. Navíc když na plátně dominují Jamie Lee Curtis a o generaci mladší Lindsay Lohan, kterou si toho času všichni spojovali především s roztomilými dvojčátky z rodinného snímku Past na rodiče. Jenže ona dospěla, fyzicky dozrála a herecky se máme na co těšit. Trošku morální, místy neobratné, přesto jedna z nejlepších rodinných komedií (z americké provenience) uplynulých let!!(25.8.2006)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $110,230,332Tržby Celosvetovo $160,846,332/75%/(29.5.2006)