Mezi námi děvčaty

Strelený piatok

Medzi nami dievčatami

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2003, 96 min

Nápad zajímavý, ale nepříjemně odfláknutý. Proč se trápit tím, jak to všecko vznikne. Prostě do toho obsadíme jednu mladou nadějnou oblíbenou a starou harcovnici, která toho má tolik za sebou. Ty si mezi sebou vyměněj role a uvidíme. Proč by to tvůrci ztěžovali tím, jak to všecko vzniklo? Prostě čínská legenda a je to. Každopádně cíl, za kterým oni mají dojít je jasný a zřetelný už od začátku a já jsem se docela příjemně bavil. Hlášky občas padnou, příběh rychle plyne, ale na víc jak na tři hvězdičky to dle mého rozhodně nemá. Prostě průměrná komedie, i když zajímavě vymyšlená. Kam se hrabe na ty příběhově opravdu tupé. Ale celkovým dojmem podle mě prostě průměr. --- Tahle kniha je, no... Napsala jsem ji.(26.4.2008)

Velmi zábavná podívaná která na to, že je od Disneye ani moc nemoralizuje, hlavně inteligentním ale nenáročným způsobem pobaví. Navíc naprosto skvělé Jamie Lee Curtis a Linsday Lohan hrají prostě perfektněa a s nadšením.(24.6.2005)

Tenhle film pro mě možná bude nakonec mít větší význam než bych si kdy přál :( Jinak je to ale povedená rodinná komedie s tentokráte doopravdy nestárnoucí Jamie Lee Curtis a vyspělou Lindsay Lohan.(31.7.2010)

Bezvadná komedie které vévodí herecké výkony obou představitelek. Nic extra jsem neočekávala a tak jsem byla velice příjemně překvapená. Prostě pětihvězdičkový zástupce svého žánru.(2.4.2006)

Inteligentní, vkusná, rodinná a hlavně hodně vtipná komedie z produkce Disneyho se slušným tempem... Nemožné ? Ale kdeže, jde to stačí mít dobrý nápad s výměnou těl, herce s komediálním talentem a režiséra s citem pro gag. Snímku jasně vévodí Jamie Lee Curtis, která již poněkolikáté dokazuje svůj výjimečný komediální timing a jíž více než zdatně sekunduje Lindsay Lohan. Na obou je vidět, že si své role hodně užívají a celý snímek táhnou na svých bedrech i ve slabších částech. Mít to jiné obsazení ústřední dvojice tak to dle mého není ani z poloviny tak dobré. Pravda všechny vtípky zde vznikají vlastně jen variacemi na jedno téma, ale komu by to vadilo. Film má jedinou chybku a to, že úvodních dvacet minut do výměny nedosahuje kvalit zbytku stopáže, takže to chce zatnout zuby a vydržet.(29.4.2005)

• - Roli doktorky Tess (Jamie Lee Curtis) měla hrát Annette Bening. Ta ale na poslední chvíli odmítla. (viperblade)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Mary Rodgers z roku 1972. (Terva)

• - V závěrečné scéně, kdy Anna tančí s Jakem, můžete v pozadí krátce zahlédnout ženu, tančící se starším mužem, která se dívá přímo do kamery. Tato žena je matka Lindsay Lohan, Dina Lohan. (Valsadora)