Júri!!! on ICE (TV seriál)

• Japonsko

ユーリ!!! on ICE

• Japonsko

Yūri!!! on Ice

Yuri!!! on Ice

Animovaný / Drama / Komedie / Sportovní

Japonsko, 2016, 12x24 min

Sajo Jamamoto

Komentáře uživatelů k TV seriálu (10)

• Soundtrack

Tak to je fakt moc přiteplený.. normální kluci radši ruce pryč. Na druhou stranu od anime o krasobruslení se to dalo čekat.(17.2.2017)

"We were born to make history!" Protože tohle je opravdu historický okamžik, kdy se anime o krasobruslení dostává na zasloužené výsluní a jeho kvality jsou i přes všechny "žužusladké" momenty tak silné, že donutí někoho, kdo intenzivně odvrhuje cokoli co jen zavání jakýmkoli romantickým napětím mezi 2 muži k tomu, aby nejen, že seriál dokoukal, ale ještě přidal i vysoké hodnocení! Vezmu to od začátku a začnu openingem, který je dle mého tím nejlepším z této sezóny a ending je také hodně dobrý. Ona vůbec většina hudebních motivů (během čísel), ať již těch klasických nebo i originálních je velmi dobře zvolená. Přiznám třeba, že se mi hodně líbila píseň "King JJ". Pak tu máme animaci a řekněme si otevřeně, je nádherná. Musím potvrdit, že vyobrazení pohybu a především krasobruslařských čísel je opravdu velmi dobré. Nejen že to působí plynule, ale i realisticky a i předváděné skoky (lutz, flip, toeloop..) jsou velmi pěkně a dost dobře vyobrazené. Dál je to občas i docela vtipné, sice to nejsou vtípky, že by se člověk za břicho popadal, ale rozhodně dokáží vyloudit úsměv. Charaktery jsou také zajímavé a sympatické a nejlepší je jednoznačně Viktor, ovšem asi každý ze zdejších pánů má nějaké své kouzlo i svůj krátký příběh a tak si každý najde někoho, kdo se mu bude zamlouvat a je jedno, jestli to bude první český anime krasobruslař, "král" JJ, mladík Pitchit... Zkrátka je z čeho vybírat. Co se hlavních hrdinů týká, tak zde máme přirozený vývoj nejen v rovině jednotlivých charakterů, ale i v rovině vztahů mezilidských. Tedy postavy se postupně stále více otevírají, zlepšují se, získávají různé nové motivace a zároveň pracují na svých vzájemných vztazích. Tedy z hlediska vývoje dosti komplexní podívaná. Příběh je vcelku předvídatelný, ale vzhledem k faktu, jak je to podané nějak nejde si to neužívat a hrdinům nefandit. Dál je tu ta celková realističnost. Už jste viděli anime, kde se mluví opravdu na úrovni Francouzsky nebo třeba Rusky? Když si vzpomenu na Japangličtinu, která se na mě hrne z mnoha jiných titulů a srovnám ji s tím, jak jsou tady předváděné jednotlivé jazyky, pak si tady prostě opravdu dali záležet a i tohle by se mělo ocenit! Stejně tak prostředí jednotlivých závodů a zázemí... Co se týká fanservisu pro holky, tak ano, některé momenty jsou velmi intenzivní a jsou tam chvíle, které mě osobně nic neříkaly, obešel bych se bez nich a nechci se k nim myšlenkami vracet, ale pro anime jsou dle mého podstatné, protože i to je ten vývoj charakterů a vztahů... Rozhodování bylo nakonec těžké, protože ono to objektivně na těch 5* prostě asi je, ale je mi líto, tak daleko ještě nejsem a i když je to skvělá podívaná, tak ode mě dostane "jen" 8,4/10(8.10.2016)

Heh, tohle bude obtížné. Ale popořadě. Nejprve budu muset se sklonit před tím, jak se povedlo krasobruslení vyobrazit. Jsem v tomhle sportovním oboru laikem, ale i tak jsem si rukou přejížděl po bradě, jak zvládnou animovat jízdu na ledě a pracovat s hudbou. Obě pasáže se zadařily na známku nejvyšší a i když si sem tam pomohli při skocích malinko jednodušší kresbou, mělo to stále úroveň. Pobavil mě i pohled do zákulisí závodů. Nejsem si jistý, jestli jsou krasobruslaří takoví narcisové, co se takhle často fotí a sežrali by svůj odraz na ledě, ale seriálu jsem to naprosto věřil (reakce "kamarád nedošel, tak si jdu udělat selfíčko se Sagrada Família" mě donutila vyprsknout). Je jasný, že když tu máme sportovní žánr, kde estetika je alfa omega, tak je nutné mít adekvátní animaci a tu dostáváme. Kde se pro mě lámal chleba, jsou postavy a děj. Viktor, i přes všechny jeho excentrické reakce, téměř až infantilní projevy a místama, no, naturalisticky nekorektními pohyby a chováním, je skvělý, vážně. Věřil jsem mu jeho dojetí, zápal, jak si užívá svoji pozici a co chce Yurimu předat. Nechci být xenofob, ale není to jedna z prvních pozitivních ruských postav? Jenže jeho svěřenec Yuri svůj příběhový závod nezajel nejlépe. Nelíbil se mi jeho rychlý vzestup nahoru. Nelíbila se mi jeho nesourodost, kde by se lekl i slunéčka sedmitečného a o pár vteřin později zajede jízdu života. Jenže až jeho finální rozhodovací salto mortale v posledních 2 epizodách ho shazuje do vod postav děsivě nerozhodných, melancholicky přepálených a na jeho věk hrůzostrašně nesamostatných. S dějem to bohužel není o tolik lepší. Zábavný, ale pro mě až moc krátký úvod se brzo přelije do repetivního závodění, kde je málo humoru, málo napětí (na můj vkus se málo kazí a výkony se šponují výs a výš, až není kam), málo času na představení dalších postav (vyjma druhého Yuria) a závěr je hodně předvídatelný. Výjimečně jsem toho názoru, že Yuri!!! on Ice by slušelo víc dílů. Samotná kapitola budiž i vztah Yuriho a Viktora, který ať už je mile otcovský, tak je pro mě předimenzovaný na hranu homosexuality. A to mě přivádí k závěru, že Yuri!!! on Ice bude jeden ze seriálů, jehož hodnocení bude genderové. Zajímala by mě statistika, ale vsadil bych se, že ženy budou dávat zdějším krasobruslařům vyšší známky. Pro mě to byl upřímný, v rámci sportovního šuplíku velmi povedený anime, jehož krátký program (až moc krátký) zvládl obstojně i díky již zmíněným detailům typu český krasobruslař anebo dobře vyslovované cizí mluvě (malinko mě jen prudil zvuk mrskání biče při skocích anebo nepochopitelně necitlivý telefonát během závodu). Jaká bude volná jízda?(13.1.2017)

Toto je rozhodně můj anime favorit roku 2016. Že jsem se po dlouhém váhání rozhodla na seriál podívat, nelituju ani co by se za nehet vešlo! Když mi k němu zabrousí mysl, přeskakuju do fangirl módu a neváhám vykřiknout, že je to přímo poklad seslaný z nebes! Mám takovou teorii. Když se zaběhne nový žánr a křivka jeho popularity se blíží k vrcholku, objeví se seriál, jenž drahému žánru uštědří kopanec, že se div nezačne kutálet z kopce. Seriál zdánlivě plní všechna nepsaná pravidla na výbornou; dotahuje je nejen do extrému, ale až za hranici. Tak nám mecha žánr přinesl Gurren Lagann, mahó šódžo Madoku, únosy do fantasy světů vyplodily Re:Zero... a žánr sportovního anime pro slintající puberťačky vyústil v Yuri!!! on ice. Seriál nás nešetří. Hned v prvních minutách nás omráčí supersamcem Viktorem a první epizoda nastíní, kam se celá záležitost bude ubírat. Jenže nakonec nic není úplně tak, jak byste to čekali od žánrových předchůdců. Takže proč toto není označené jako shonen-ai? Odpověď je absurdně prostá. Protože toto je sportovní anime. Centrem pozornosti zde není fanservis, ale krasobruslařský šampionát. Vztah Viktora a Yuriho není míněn jako pastva pro oči yaoistek (i když výsledek může být stejný), nýbrž jako představení realistického, přirozeně se vyvíjejícího vztahu dvou lidí. Bez nadsázky. Bez nálepky. A já tleskám a roním slzy dojetí. Jen tak dál, Japonsko! >confirmed: YoI saved 2016(25.11.2016)

Kdo by to čekal? To, co se původně jevilo jako variace Free! na ledě, se nakonec vyklubalo v jeden z objektivně nejlepších kousků poslední doby. Největší pozornost si už od začátku zaslouží animace, která mi hned první scénou vyrazila dech. Opravdu, tak nádhernou, plynulou animaci už jsem hodně dlouho neviděla. Též soundtrack je božský ("Yuri on Ice" vhání slzy do očí i na po sté) a ending je taky hodně fajn (hlavně ten z 10. dílu je geniální :D). Kapitola sama pro sebe jsou postavy. Především Viktor a Yuuri jsou naprosto skvělí, propracovaní a sympatičtí a nejde jim nefandit, ale třeba takového Phichita si taky nejde nezamilovat. V neposlední řadě tento kousek ještě pěkně boří nejen genderové stereotypy. Prostě ve výsledku je pro mě Yaoi!!! on Ice jednoznačně nejlepší novinkou tohoto roku a nemůžu se dočkat druhé řady. Lehce subjektivně, ale za všechny ty emoce a ukápnuté slzy zaslouženě 10/10 Poznámka: hurá za první českou anime postavu :D Poznámka 2: anglický dabing FTW (Golden Boy hadra)(8.10.2016)

Hmm... Nevím, jak to kdo dokázal, že na tak brutální boys-love se můžu dívat i lidi, co jsou mimo cílovku a dokonce ocenit kvality tohohle dílka. Ale dokázali to, možná už jen skvělým openingem, a já se po dlouhé době mohl se zaujetím podívat na nějaké anime. Snad mě to nepřitáhne ke Free a podobným srandám.(31.1.2017)

Nikdy by som nepovedal, že z dvoch nových anime zimnej sezóny, ktorým som dával najmenšie šance, že ma zaujmú a pozrel som si ich len zo srandy sa nakoniec vykľujú tie najzaujímavejšie kúsky. Animačne sú krasokorčuliarske prvky zvládnuté precízne a podrobne s častými zábermi na celé telo krasokorčuliara, čo je obdivuhodné, lebo by sa to dalo odbiť detailnými zábermi na tvár a časti tela, ako to robí väčšina iných športových anime. Hudobná vložka je pre mňa najkvalitnejšia z tohtoročných anime pričom žánrovo už teraz zahŕňa pop, klasickú hudbu, opernú hudbu a swing. Najprekvapivejšie ale na Yūri!!! on Ice je, že vzhľadom na to, čo je to za žáner a na koho je cielený, tak dej a postavy sú napísané realisticky bez akejkoľvek otravnej gýčovej stereotypizácie. Edit: Čistý štít. Chyby sa tu hľadajú ťažko, pretože tu nie je čo vyčítať. Keby sa ešte trochu viac pritlačilo na dejovej stránke, tak by som bol už maximálne spokojný. TOP 1 OP jesene 2016. 12/12 – 85%(13.11.2016)

Vahal som medzi styrmi alebo troma ale nakoniec musim dat tri. Su tam veci ktore sa mi pacili, ale vsetko skoncilo niekde na pol ceste. Na rozdiel od ostatnych sportovych anime kde som dany sport doslova hltal ma tu krasokorculovanie nechavalo dost vela casu chladnym. Animacia pohybu, zaujimave uhly kamery vsetko kde tak anime vynika sa takmer neukazali. Vztah medzi Yurim a Viktorom bol zaujimavy, ale tak nejako nevyjasneny. Chybali mi tam Yuriho vnutorne myslienky ohladom jeho zmeny orientacii. Pacili sa mi tie narodne, kulturne vsuvky a vtipne momenty, ktore netrpeli trapnostou.(15.1.2017)

Mé dojmy byly ze začátku velmi pozitivní, ale seriál ani zdaleka nedosáhl svého potenciálu a po první třetině se spíš zhoršil; co je na vcelku slušné úrovni je charakterizace hlavních dvou postav, ale vývoj a story je úplně mimo; spousta věcí ke konci nedává smysl a je vidět, že je tam autoři dali jen proto, aby měli jak dál, a aby měli zkratku k finále (hodilo by se dvakrát tolik epizod a více promyšlená story; ale to by samozřejmě muselo být dobře napsané, protože tak jak to je by to nefungovalo - celé poslední dvě třetiny se jedná v podstatě o repetitivní a únavné sportovní anime, přičemž v posledních třech epizodách se to autoři snaží spravit, bohužel neúspěšně). Velká míra vcelku zbytečného fanservisu tomu nenapomáhá a seriál má problém udržet napětí a vážnost. Humor funguje tak napůl, bohužel stále lépe, než ten zbytek... ani animace není tak dobrá, jak se všude píše - scény mimo samotné bruslení jsou spíš podprůměr (a při samotném bruslení se pohybuje jen bruslař, takže plynulost tam není problém) a v některých epizodách jde kvalita animace ještě víc dolů. Ale i přes všechny vady jsem se víceméně bavil... takže prostě lepší 5/10.(26.10.2016)

Kvalita tohto anime je vysoká, to je pravda, ale bohužiaľ, mňa to nedokázalo moc zaujať, každopádne pozerať budem ďalej a možno svoj názor a hodnotenie zmením.--- Anime o mužskom krasokorčuľovaní s prvkami yaoi ... ehm aj napriek tomu si ma to postupne začína získavať. Po pre mňa rozpačitom začiatku prišla druhá polovica anime, ktorá bola o dosť kvalitnejšia a práve kvôli tomu začiatku "iba" 4*.(1.11.2016)