Musíme si pomáhat

Divided We Fall

Komedie / Drama / Válečný

Česko, 2000, 120 min

Dokonale udělanej snímek s naprosto mimořádným výkonem Boleslava Polívky.Zde opravdu není moc co k smíchu, přesto Jan Hřebejk i tuto odu na film dokazal proložit humorem.Velmi uvěřitelné různorodé chovaní jednotlivých postav.(7.7.2006)

Spolu s Pelíšky asi nejlepší Hřebejkův film. Výborná pointa a gradace. Některé postavy a myšlenky šlo možná víc rozvést, ale i tak...(5.1.2011)

...film s velmi silnym pribehom, zaujimavou "spomalenou" kamerou a skvelymi hereckymi vykonmi.(29.2.2004)

• - Martin Huba hraje ve filmu postavu přívržence německé strany. Naproti tomu ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále (2006) hrál postavu, která odmítla obsloužit německé důstojníky. (DJDVD)

• - Richard Tesařík hrá vo filme vojaka 1. československého armádneho zboru ZSSR. Jeho otec Richard Tesařík starší v skutočnosti za 2. svetovej vojny slúžil v československej tankovej brigáde ZSSR. Zúčastnil sa bojov o Kyjev, bojoval aj na Dukle a bol jedným z osloboditeľov Ostravy. Po vojne bol ocenený titulom "Hrdina ZSSR". (Jello Biafra)

• - Český lev 2000 za Nejlepší film, Režii, Scénář, Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli (B. Polívka), Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli (A. Šišková). (M.B)