Musíme si pomáhat

• Kanada

Divided We Fall

Komedie / Drama / Válečný

Česko, 2000, 120 min

Jeden z nejlepších českých filmů nejen posledních let.Famózní herecké výkony ( především Jarda Dušek je nezapomenutelný ),brilantní scénář a skvělá režie.(28.4.2003)

Jeden z nejlepších českých filmů, který u nás po revoluci vznikl. Bolek Polívka mě zde totálně dostal svým herectvím, excelentní herecký výkon.(11.1.2012)

Divided We Fall... But United We Stand!(19.9.2009)

Hrebejkovo mistrovskej kousek, kterej je sice oznacenej i jako komedie, ale krome par hlasek a forku to je cisty drama. Sice jsou ve filmu vetsinou jen 4 hlavni postavy a pribeh taky neni nikterak slozitej, ale vubec to nevadi, protoze herci to utahnou a atmosfera napeti je i tak navozena perfektne. I kdyz je tu Bolek fakt skvelej, muj favorit je Dusek, to byl naprosto neskutecnej krutak. K filmu mam jen jedinou vytku a to je kamera, ktera je misty pri nejaky akci nejaka jakoby zpomalena a rozmazana a je videt, ze to je schvalne, ale me to moc nesedlo. Jinak se skutecne jedna o perfektni film.(17.11.2007)

Drama se vším co k němu patří a k tomu ždibec českého humoru, fakt by jsme si ale měli pomáhat, nemyslíte? (( ::(16.11.2005)