Vynikající komedie, jedna z českých nejlepších. Hřebejk po svém vrcholu už netočí tak jako dřív (přeci jenom mě Pupendo dost nudilo a Horem Pádem nebylo to pravé ořechové). To samé můžeme nalézt u Michaela Baye (po svém vrcholu Skále také netočí už tak dobře, Armageddon - dobře, to se ještě dá, Pearl Harbor, se zavřenými oči také... no myslím, že jste mě pochopili). Škoda pana Kodeta. Bude mi chybět. Byl to vyjímečný herec.(21.7.2005)

Pre ďalšie dve generácie asi stratový film a neopísateľne atmosferická komédia. Skultovené hlášky, jedinečné dialógy a herecké výkony (Kodet, Donutil) pozdvihujú tento film do absolútnej topky. Scenár skvelý a dramatický žáner sem sadol ako uliaty! Je škoda, že na Slovensku je filmová produkcia v takých sra*kách. 90%.(10.3.2006)

Byť jsem si k Pelíškům vytvořil trochu despekt, jako obranu proti jejich davové nekritické popularitě, musím uznat, že je to jeden z nejlepších českých filmů min. polistopadového období, dýchající skutečnou nostalgií a kouzlem dnů, které śe nevrátí... Scénář je śvižný a vtipný, zahrané je to do puntíku bezchybně (nade všemi se tyčí Kodetův cholerik) a krásný je i soundtrack, kterému dominuje Sluneční hrob od Blue Effectu spolu s Neckářovou Kytarou Je to marné, půjdu s davem a při další projekci si nějaké ty mouchy najdu a basta...90%(19.6.2006)

• - Hned druhý den se ztratil scénář s režijními poznámkami. Nakonec se našel mezi rekvizitami. (dinamit_1)

• - Spoiler: Roli Krausové měla původně hrát Iva Janžurová. Ta se ale kvůli pověrčivosti nechtěla smířit se smrtí své postavy a žádala proto scenáristu Jarchovského, aby upravil scénář. Ten to odmítl a role byla nabídnuta Emílii Vášáryové. (Olík)

• - Trik, ako si Miroslav Donutil (Šebek) zapáli pohárik s tvrdým alkoholom a vyfúkne horiaci plameň, nacvičovali celý deň. Keďže scéna bola nebezpečná, hercom asistovali pyrotechnici. Pripraviť scénu však nebolo jednoduché. Po niekoľkých hodinách tréningu režisér prišiel na to, ako to urobiť, aby herec nezhorel. Za Donutilom po celý čas stál asistent réžie, ktorý držal horiacu sviečku a v osudnú chvíľu podporil plameň tým, že doň vystrekol lak na vlasy. Keďže sa trik nepodarilo celkom zakamuflovať, pozornému oku diváka neujde kúsok trčiaceho plameňometu za hercovou hlavou. (Zdroj: cas.sk) (Raccoon.city)