skvělá komedie se spoustou nezapomenutelných scének(12.2.2004)

Co mě na Hřebejkovi opravdu fascinuje, že z tak vážného tématu dokaže udělat tak humornou záležitost a přitom mám celou dobu na mysli,jak vážné věci se na pozadí filmu odehravájí. Nepochybně i herecké výkony všech herců,ale zejména Jiřího Kodeta a jako vždy skvělý hudební doprovd tuto mou fascinaci ještě zvýrazńují. Já už bolševikovi nedávám ani rok natož dva.(7.7.2006)

Scénář: Petr Jarchovský .. MATKO NESER!(16.12.2004)

Víš co Sašo?Jdi do pr*ele.. Když to hodnotím jako každý jiný film, je to dobré. Ne nadprůměrné, ale dobré. Když se na to podívám z trochu jiného úhlu a vzpomenu si na některé hrůzy české kinematografie, je toto opravdu skvost. Nezapomenutelné hlášky, scény, nezapomenutelná doba.(9.3.2011)

Nádherný film, který ač vypráví o době hodně minulé a hodně nevlídné, oslovuje všechny věkové generace a navíc srší vtipem. Hlášky typu "Proletáři všech zemí, vyližte si prdel", "Víš co, Sašo? Jdi do prdele!" nebo "Hm, pěkný kozačky, takový by se hodily mojí mámě" již brzo po uvedení do kin zkultovněly. Nemá cenu říkat něco víc, protože nevěřím tomu, že na tyhle stránky zabrousí někdo, kdo tenhle film ještě neviděl.(5.4.2003)

• - "Dušek (Saša) si nápady nikdy nenechává jen pro sebe, ale nahrává i ostatním," potvrzuje Eva Holubová Duškovu improvizaci. "Potíž byla v tom, že si vždycky něco přidal, já se začala chechtat a nebyla jsem k zastavení." (dinamit_1)

• - Major Šebek (Miroslav Donutil) by měl mít na vojenské pokrývce hlavy, zvané brigadýrka, zlaté šňůrky, nikoli hnědé koženkové pásky. Takové nosili jen „záklaďáci“, a to až o několik let později. (Kroup4)

• - Film se odehrává v roce 1968. V jednom ze záběrů je možné si všimnout bílého vozu Škoda 120. Tento model se však začal vyrábět až v roce 1976. (109)