Střet socialisty Šebka s kapitalistou Krausem je skvostný, malé hláškující postavy jsou vynikající, soundtrack náležitě stylový, ale za zázračný kousek či snad nejlepší český film Pelíšky rozhodně nepovažuji. Asi největší problém mám s mizerně slyšitelným mumlavým huhňáním některých postav, kvůli kterému mé nedoslýchavé ucho některé hlášky zachytilo až při několikáté projekci.(21.7.2011)

Jakkoli dokonalými komediálními scénkami PELÍŠKY oplývají, já si jich vážím především jako mimořádně poetického, laskavého a dojemného filmu ze života. Účtování s komunisty je na druhé koleji a je svěrákovsky vyměklé a úsměvné. Hřebejk fantasticky pracuje s herci a nesmím zapomenout pochválit hudbu.(1.1.2008)

Skvělý film se skvělou atmosférou těch "podivných" let našeho života. Vždy při jeho sledování obdivuju, jak to všechno mohl s takovou přesností vystihnout režisér, který v té době zrovna přicházel na svět ?! Klobouk dolů pane Hřebejk.(11.2.2003)

9 / 10 Najlepší český film, aký som kedy videl! Hláška strieda hlášku, bránica vám čoskoro začne odchádzať, no aj napriek tomu budete na konci plakať - a to všetko osvetlené ohňostrojom hereckých výkonov. Bomba!!!(19.11.2005)

Slabé místo by se určitě našlo, ale nějak si ho nemůžu vybavit... nebo že by tam vážně nebylo? Tímhle filmem každopádně Jan Hřebejk uhodil hřebíček na hlavičku.(26.3.2003)