• molotov
  *****

  Česká klasika.(10.7.2005)

 • T2
  ***

  Pohľad na 60.roky minulého storočia vyšiel nadmieru dobre aj vďaka presvietenému obrazu/ kamere a v skutku príbeh vyznie aj zábavne. Miestamy je cítiť silná nostalgia na určité veci čo sa za vtedajšieho režimu diali, hlavne lyžičky s NDR, postupné súdruženie a v 1968 vpád Sovietov, ktorý je braný len okrajovo. Pre mňa osobne to je len slušný priemer, trošku ma prekvapujú vysoké hodnotenia ale každý samozrejme podľa svojho vkusu, Amerika je Amerika.(29.12.2007)

 • bestlama
  *****

  Podle mě nejlepší český film, proč? To se ani nedá vyjádřit, jaké má ten film kouzlo ... Pořád se u něj směju a to jsem ho viděl nespočetněkrát... Nejlepší postava je Mirek Donutil, ty jeho vtipny, to je prostě úžas .... Chystám se a jsem zvědavý na americkou verzi.(20.5.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Věta: „Proletáři všech zemí, vyližte si prdel,“ kterou pronese Jindřich Kraus (Jiří Kodet) nebyla ve scénáři a nenajdeme ji ani v knize "Hovno hoří", volné předloze k filmu. Větu do filmu navrhl režisér Jiří Krejčík, který zde hrál profesora Stárka. Ten ji v osmašedesátém zařval do vrat ruských kasáren. Není to ovšem jeho původní nápad. Heslo vymyslel herec a malíř Josef Hlinomaz, který ho v osmašedesátém namaloval na svůj obraz. (Stocki)

 • - Spoiler: Paradoxom je, že hoci Emília Vášáryová (Krausová) v snímke bojuje s ťažkou chorobou a nakoniec umiera, vážne chorý bol v reálnom živote práve Jiří Kodet (Kraus), ktorý zomrel šesť rokov po nakrúcaní filmu. (Zdroj: cas.sk) (Raccoon.city)

 • - Idylickým vyvrcholením Štedrého večera bola v učiteľových očiach vášnivá milostná avantúra. Pri týchto scénach sa Dušek ponúkol, že pôjde donaha. Napokon však zostal v trenírkach. (Zdroj: topky.sk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace