Česká klasika.(10.7.2005)

Pohľad na 60.roky minulého storočia vyšiel nadmieru dobre aj vďaka presvietenému obrazu/ kamere a v skutku príbeh vyznie aj zábavne. Miestamy je cítiť silná nostalgia na určité veci čo sa za vtedajšieho režimu diali, hlavne lyžičky s NDR, postupné súdruženie a v 1968 vpád Sovietov, ktorý je braný len okrajovo. Pre mňa osobne to je len slušný priemer, trošku ma prekvapujú vysoké hodnotenia ale každý samozrejme podľa svojho vkusu, Amerika je Amerika.(29.12.2007)

Podle mě nejlepší český film, proč? To se ani nedá vyjádřit, jaké má ten film kouzlo ... Pořád se u něj směju a to jsem ho viděl nespočetněkrát... Nejlepší postava je Mirek Donutil, ty jeho vtipny, to je prostě úžas .... Chystám se a jsem zvědavý na americkou verzi.(20.5.2009)

• - Věta: „Proletáři všech zemí, vyližte si prdel,“ kterou pronese Jindřich Kraus (Jiří Kodet) nebyla ve scénáři a nenajdeme ji ani v knize "Hovno hoří", volné předloze k filmu. Větu do filmu navrhl režisér Jiří Krejčík, který zde hrál profesora Stárka. Ten ji v osmašedesátém zařval do vrat ruských kasáren. Není to ovšem jeho původní nápad. Heslo vymyslel herec a malíř Josef Hlinomaz, který ho v osmašedesátém namaloval na svůj obraz. (Stocki)

• - Spoiler: Paradoxom je, že hoci Emília Vášáryová (Krausová) v snímke bojuje s ťažkou chorobou a nakoniec umiera, vážne chorý bol v reálnom živote práve Jiří Kodet (Kraus), ktorý zomrel šesť rokov po nakrúcaní filmu. (Zdroj: cas.sk) (Raccoon.city)

• - Idylickým vyvrcholením Štedrého večera bola v učiteľových očiach vášnivá milostná avantúra. Pri týchto scénach sa Dušek ponúkol, že pôjde donaha. Napokon však zostal v trenírkach. (Zdroj: topky.sk)