Český Lev 4 : Nejlepší film, Režie, Herec HR - Josef Abrhám, Hudba + Diváci . . . . . . . . . . Pro mně osobně nejlepší Hřebejkův film.(10.2.2003)

Podle mě v tomto filmu hodně ustupuje vyprávění o lidech potřebě vykreslit za každou cenu atmosféru doby rokenrolu a padesátých let ve špinavé Praze. Nicméně se jedná o nadprůměrný snímek s několika silnými hereckými výkony.(5.5.2003)

Docela určitě jde o zajímavý počin, hlavně ovšem z důvodu, že od Starců na chmelu byl tohle snad první "regulérní" muzikál u nás natočený (a jednoznačně první porevoluční). Dá se říci, že se vlastně vyvedl nad očekávání, jelikož z mladých tvůrců s tímto žánrem neměl vlastní zkušenost asi nikdo, tudíž lze Jana Hřebejka pochválit. Samozřejmě se nevyvaroval některých chyb, ale základní atributy muzikálů (jednoduchý příběh, líbivé melodie a zajímavé taneční scény) se mu podařilo poměrně dobře dodržet.(18.9.2003)

Výborný Josef Abrhám(17.3.2003)

Ničím výjimečný muzikál předskakující prvnímu "skutečnému" Hřebejkovu filmu - Pelíškům. 65% Zajímavé komentáře: berg.12, Andreiko, Romario(15.6.2005)

Jeden z nejpodařenějších muzikálu co kdy v Česku vznikly. Šakalí léta se rychle stali legendou a rozhodně jsou startovní čarou pro (na české poměry) hvězdnou kariérou Jana Hřebejka a Petra Jarchovského. Po letech už se z filmu dříve opěvovaného stal spíše průměrný film, který nevyniká ani nešokuje.(14.5.2007)

Muzikaly mam rad, ale ty cesky mi proste k srdci neprirostly - zplacany pribeh, hudba sice uchazejici, ale na filmovem platne jako celek pusobi film velmi slabe.(25.7.2002)

Scénář: Jan Hřebejk, Petr Jarchovský .. Když mi bylo deset a startoval po českých kinech tento hudební film, byly slyšet jeho muzikálové písně všude. A tehdy se mi dokonce líbili a ne málo. Dnes to takové „hitovky“ nejsou a tak zbyl jen příjemný retro příběh o vlně rock’n’rollu u nás, kde nechybí zajímavé postavy (pro Abrháma mám slabost) a humorné scény. Každopádně, Hřebejk se alespoň režisérsky zahřál..(2.10.2006)

Ale jo člověk by si trsnul, hudba fakt dobrá, ale ten příběh by byl na srazu slabejch docela za hvězdu. Díky sympaticky hrajícím hercům má u mně nakonec film tři hvězdy.(13.10.2013)

• AngelAngie

Brnky brnk, na mě moc ulítlý .. a ten Dejdar .. :))(27.5.2008)

Natočit muzikál je ošemetná věc...a Janu Hřebejkovi se to bezezbytku podařilo... Sice tomu mnohé chybí k dokonalosti, ale na svou dobu a poměry v naší kinematografii je to malý zázrak... (Od Starců na chmelu už uplynulo opravdu hodně času...) Navíc Josef Abrhám tu předvádí jednu ze svých nejlepších komických kreací... Velmi silný režisérský debut...(16.1.2007)

Myslím, že pojmout tento příběh jako muzikál byla chyba. Normálně mluvené scény jsou už velice slibné, ale nic naplat, ještě to není ONO.(20.4.2003)

Povedený muzikál se skvělým Dejdarem a Abrhámem a úžasnou hudbou Ivana Hlase, který už svůj úspěch nikdy nezopakoval.(1.12.2007)

No tak tohle me teda zrovna dvakrat nechytlo. Par scen je sice fajn, obcas padne nakej slusnej vtipek a az na vyjimky jsou pisnicky chytlavy, ale jako celek se o nic extra nejedna. Obcas to na sebe moc nenavazuje, chvilema je film zmatenej, takze sem obcas vubec nevedel, co se to zrovna deje a navic slyset skoro ode vsech zpivat Ivana Hlase taky neni idealni. Navic docela slusnej Dejdar ma dost malo prostoru. Ale potesil me Abrham, jeho postava ma fakt hodne velkej vtipnej potencial. Ne, ze by to bylo vylozene spatny, jen jsem cekal vic. Lepsi 3*.(16.2.2008)

Za Hlasovu muziku, za skvělé herce, za Abrháma, který znovu nalezl chuť jídel, za velmi slušně vytvořenou dobovou atmosféru 4*.(4.1.2006)

Příliš dlouhé a místy docela nuda. Ale talent (Hřebejkův) už probleskuje. Přesto docela přeceňovaná záležitost.(16.6.2002)

...Zavilí Šakali... Promarněná šance na postkomunistický muzikál o komunistické době ranně rokenrólové... Jó nakolenanakolena... Tři a půl hvězdičky by bylo poctivé hodnocení - ale s odřenejma kolenama... Tak tedy tři šakaly...(21.1.2006)

Na kolena, na kolena jé jé jé, jak jsem byl malý tak jsem tento film žral, ale už jsem ho dlouho neviděl. 8/10*(2.4.2008)

• charlosina

Pořád jen na kolena, na kolena, na kolena, na kolena... no ale mě to na kolena teda nedostalo.(19.2.2008)

• dobytek

Nemam rád muzikály. Navíc podle některejch těch týpků to vypadalo spíš na buzikál. Nicméně několik světlejších momentů se ve filmu našlo a Dejdar byl překvapivě celkem sympaťák (jinak ho moc v oblibě nemam). Jako celek je to ovšem naprosto o hovně. A písničky Ivana Hlase jsou otřesný. Ten by měl na tu kytaru mít snad zbrojní průkaz.(19.11.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14