DrifterSoul

Škoda, že tenhle film, kde účinkuje i několik v CZ známých herců, nebyl u nás dosud uveden. Děj úvodní části zobrazuje vehnání mladých německých kluků, (toužících svobodně žít a poznávat první lásky), do válečných jatek, je velmi silný a dnes bohužel aktuální, že.  V jeho tragických peripetiích je síla první poloviny filmu odehrávající se v roce 1944. Tato je odlehčena několika scénami prvních erotických zážitků jednoho z party kluků. Zbývající děj filmu se odehrává až po osvobození městečka Američany.  Ač sice stále dramatická, postrádá druhá část předchozí náboj univerzálního střetu mezi jednotlivcem a brutálním režimem, ženoucím své občany proti jejich vůli na smrt ve jménu zvrácených diktátorských ideí. Přesto dávám 4*. (Viděno pouze na ORF2 v německém originále). ()

mira007

Německý televizní dobový film o partě kamarádů odvedených na vojnu. Více než na válečné scény se tento film spíš soustředí na ukradené bezstarostné dospívání celé jedné generace. Tenhle film jsem vyhledal díky Vici Kerekes, která tu má největší ženskou roli a je tu i víc českých tváří, ale člověk si všimne navíc jen Karla Dobrého, který je jako vždy dobrý. ()