Tajuplný ostrov (TV film)

• CZ název

Tajemný ostrov

Mysterious Island

• SK název

Tajomný ostrov

Dobrodružný / Akční

USA, 2005, 2x85 min

• Radek99

Až příliš rozvolněná televizní adaptace klasického dobrodružného románu Julese Vernea, víc slov si tenhle televizní ,,pokus" nezaslouží... Jestliže ho totiž tvůrci mysleli jako televizní podkres k nějaké nedělní dopolední kulinářské chvilce, pak si to chce dotyčný pokrm hodně připálit...(18.6.2010)

• tron

„Aký mohutný?“ – „Zničí celý ostrov.“ – „Aha.“ „Tajomný ostrov“ je môj obľúbený dobrodružný román, preto som sa na filmovú adaptáciu tešil. Neprekážalo mi ani to, že sa bude jednať o adaptáciu televíznu, pretože to spravidla znamená dĺžku aspoň 180 minút, čo mám rád. Ak sa film vydarí. TAJOMNÝ OSTROV sa nevydaril. Kvôli zastaralej vizuálnej stránke (kreslená láva, papierová ponorka) môže smelo konkurovať takým trikovým perlám, ako sú RAPTOR ISLAND: JAŠTER ÚTOČÍ, ARACHNID, BOA VERZUS PYTÓN alebo ZAVALENÍ. Starecký Hallmark skrátka stále verí, že televízny = lacno vyzerajúci. Triky samozrejme nie sú všetko, no ani „zvyšok“ filmu nestojí za veľa. Veril som, že po LIGE VÝNIMOČNÝCH to s bájnym kapitánom Nemom už horšie dopadnúť nemôže. Ale môže - len čo sa na scéne objavil Patrick Stewart s pancierovou päsťou, spomenul som si na jeho rovnako zúfalý výkon v MOBY DICKOVI. Po tomto trápnom pohľade som naivne veril, že ničím smutnejším ma už snímka nezaskočí. Znova som sa mýlil: pirát Vinnie Jones je hodný dvojdňového náreku a následného harakiri. Nuž a potom už len pohoda - smiešne dialógy, akčné scény ako zo „Supermana“ (s Deanom Caineom), hnusná výprava, babrácka réžia či schizofrenické jednanie postáv. P.S. Film sa knižnej predlohy takmer nedrží, už osadenstvo balóna s ňou nemá takmer nič spoločné.(29.12.2007)

• Faidra

"Vol'ná adaptácia..." Naozaj. Tahle adaptace je tak volná, že by plandala i na Seagalovi a z pozůstatků Julese Verna by dík jejich setrvalému rotování mohli udělat výkonné dynamo.(7.2.2011)

• Gilmour93

Ve stejném okamžiku, kdy pirát Vinnie Jones chladnokrevně odpráskl dvěma výstřely z bambitky digitální kobru o velikosti kloubového trolejbusu, tvrdě dopadl na samé filmařské dno Russell Mulcahy. Snad se mu podaří ještě někdy vstát..(11.11.2008)

• Aky

Tvůrci, kteří se domnívají, že jsou geniálnější než Jules Verne, by si možná raději měli napsat a natočit svůj film, než vylepšovat něco, o čem víme, že je ve svém žánru dokonalé. Jim i divákům by možná bylo o poznání méně trapně.(16.6.2013)

• Socraates

Člověk se nestačí divit, do čeho všeho jsou schopni se filmaři vrhnout s rozpočtem evidentně ne o moc větším, než mám já sám na rok svýho skromnýho života, a to i u snímku, u kterýho je jasný, že bude stát na filmový trikařině. Hudba taky stojí za starou bačkoru, jako úplně všechno v tomhle odpadu.(1.2.2010)

• oLí

Že by to byl film hodný 20% si teda nemyslím. Viděl jsem daleko horší filmy. Je třeba ocenit tu kupu dobrodružství kolem ostrova, na kterém mimojiné najdeme obří mravenečky, chobotničky, ptáčky... dokonce i déšť je na tomto ostrově větší a silnější. No k tomu si přičtěte kapitána Nema a máte jeden z lepších filmů na noční hodiny, jenž je hodně typický Hallmarkovské produkci. 35% [srpen 2007](31.8.2006)

Nebylo to zas tak hrozné jak to ze začátku vypadalo...Na nedělní ráno k čaji dobré.(5.11.2008)

• Kryton

Patrick Stewart a tohle? Vhodný leda ja tu píšou kolegové na brzké ráno, kdy většina lidí se nedívá.(3.2.2010)

• IllIlIlIIl

Rádoby dobrodružný příběh s velkými a ,,strachnahánějícími,, příšerami.....Filmek na brzké nedělní dopoledne, kdy naštěstí většina lidí spí:)(3.11.2008)

• Big Bear

Chudák Jules Verne... Ten musí bouchat na rakev a řvát pusťte mně ven! Je smutné, když tvůrci zamýšlejí na točení akčního a dobrodružného filmu a ona je to zatím komedie. Fak, už je ty efekty... Při útočící vráně či co to bylo jsme s manželkou odhadovali rok vzniku filmu. Padaly roky 1992 - 1995... Soudě podle fakt úděsných efektů. Po kliknutí na čudlík info na DO nám oběma spadla čelist. Tohle někdo natočil v roce 2005. Fakt peklo. Hvězda za ostrov, strávit na něm pár dnín by mohla být prima dovolená. *(27.4.2013)

• DivX

Strasne herecke vykony a scenar. O grafickem zpracovani se ani nebudu bavit. 35%(1.10.2012)

• DarkDemon

Právě jsem to dokoukal na STV1. Nic extra, ale když se dokážete kochat exotickým prostředím a třeba jako já i Gábinkou Anwarů (s tou bych moc rád ztroskotal na nějakém ostrově) :-P tak snáze rozdýcháte ty strašlivě amatérské triky a lehce dementní scénář. Ideální film když chcete „něco“ pustit menším dětem aby od nich byl klid ...(28.6.2009)

• Compadre

věřim, že jako děcko bych z toho byl odvázanější...ale takhle...no, nic moc...ale nepoblil sem se..tak aspon za dvě.(9.11.2008)

Tady vážně záleží asi na každého vkusu. Mě se to celkem líbilo hlavně všechna ta obří havěť co žila na tom ostrově.(16.12.2010)

• Esperanta

Jakožto zastánce Julese Vernea a jeho životního díla se obracím o 180 stupňů a prosím kapitána Nema, aby mě raději vzal s sebou na míle daleko.(30.11.2008)

• xaver

Australský režisér Russel Mulcahy, který má za i řadu úspěšných snímků jako Highlander nebo Ztracený prapor, se pustil na hodně tenký led. U mě, jako milovníka románů Julesa Verna, nemůže s takovou slátaninou vůbec obstát. Posadit do koše důstojníka Unie s černochem, to je vzhledem k tomu, že utíkají normální, tak jako literární předloha. Ale posadit k tomu do koše dvě ženy a dva vojáky Konfederace, byť zoufalce, to už chce hodně slabého ducha. Verne byl génius, tak proč břídilové przní jeho dílo?(16.4.2012)

• SeanLSD

Po nedávnej CESTE 2: TAJOMNÝ OSTROV 3D som si vravel, že si s radosťou pozriem nejakú tradičnejšiu verziu a meno známeho režiséra a celkom fotogenické obsadenie sa mi zdali celkom nádejnými, ako aj dlhá minisériová stopáž. Lenže tá namiesto rozvinutia príbehu, vernosti predlohe ( hlavne jej zmysluplnosti ) a vychutnania atmosféry poskytla iba dosť zúfalé herecké výkony, časté opakovanie hlúpych záberov a pochybnú ideovú ako aj adaptačnú hodnotu. Scenáristi sú babráci, Patrick Stewart maska, ktorej ukradli charizmu a pirát Vinnieho Jonesa komediant, ktorému na hlave s klobúkom pristál aj mokrý zmeták. TAJUPLNÝ OSTROV, hoci sa naň odvoláva, vôbec nesleduje jedno z vrcholných diel Julesa Verna, tú fantastickú kombináciu Robinsona, exotiky klasického dobrodružného príbehu o pirátskom poklade, Verneovej vedy a techniky a posolstva stelesneného kapitánom Nemom. Ten ostatne je tu skoro ako piate kolo u voza, a aj tá chvíľa, čo si ho užijeme stačí na to, aby nás presvedčil, že to nemá v hlave poporiadku. Škoda ho! Je zarytým a zatrpknutým nepriateľom vojny, no vyrába superbombu, hovorí o hrabivosti, no žije v paláci ako maharadža a vlastní ponorku! - no koľko ľudí to o sebe môže povedať dnes, nie v polovici 19. storočia...? Druhý diel bol už znesiteľnejší, ale stále bieda v porovnaní s tým, ako som si užil to vyššie spomínané toboganové 3D dobrodružstvo.(15.5.2012)

• sator

Nevíme co s předlohou tak si napíšeme vlastní, Pan Verne by se v...(10.8.2014)

• ThomasL

Proč se vůbec takovéhle kraviny proboha točí...(14.8.2010)

<< předchozí 1 2 3