Tajuplný ostrov (TV film)

• Česko

Tajemný ostrov

Mysterious Island

Tajomný ostrov

Dobrodružný / Akční

USA, 2005, 2x85 min

Tady vážně záleží asi na každého vkusu. Mě se to celkem líbilo hlavně všechna ta obří havěť co žila na tom ostrově.(16.12.2010)

• Socraates

Člověk se nestačí divit, do čeho všeho jsou schopni se filmaři vrhnout s rozpočtem evidentně ne o moc větším, než mám já sám na rok svýho skromnýho života, a to i u snímku, u kterýho je jasný, že bude stát na filmový trikařině. Hudba taky stojí za starou bačkoru, jako úplně všechno v tomhle odpadu.(1.2.2010)

• Lacike

Je to taka klasicka roztahana podfinancovana produkcia Hallmarku. Keby to skratili na polovicu a malo to tak o 100 mega väcsi rozpocet, tak by z toho mohol byt priemerny dobrodruzny film. Ale v takomto prevedeni to nezachrani ani solidny reziser Russell Mulcahy. Jedinu hviezdicku davam za herecke obsadenie. Zhodou okolnosti su to vsetko moji oblubenci a len vdaka nim som to prezil do konca. Ale aj tak tento film nikomu neodporucam.(16.6.2015)

• tron

„Aký mohutný?“ – „Zničí celý ostrov.“ – „Aha.“ „Tajomný ostrov“ je môj obľúbený dobrodružný román, preto som sa na filmovú adaptáciu tešil. Neprekážalo mi ani to, že sa bude jednať o adaptáciu televíznu, pretože to spravidla znamená dĺžku aspoň 180 minút, čo mám rád. Ak sa film vydarí. TAJOMNÝ OSTROV sa nevydaril. Kvôli zastaralej vizuálnej stránke (kreslená láva, papierová ponorka) môže smelo konkurovať takým trikovým perlám, ako sú RAPTOR ISLAND: JAŠTER ÚTOČÍ, ARACHNID, BOA VERZUS PYTÓN alebo ZAVALENÍ. Starecký Hallmark skrátka stále verí, že televízny = lacno vyzerajúci. Triky samozrejme nie sú všetko, no ani „zvyšok“ filmu nestojí za veľa. Veril som, že po LIGE VÝNIMOČNÝCH to s bájnym kapitánom Nemom už horšie dopadnúť nemôže. Ale môže - len čo sa na scéne objavil Patrick Stewart s pancierovou päsťou, spomenul som si na jeho rovnako zúfalý výkon v MOBY DICKOVI. Po tomto trápnom pohľade som naivne veril, že ničím smutnejším ma už snímka nezaskočí. Znova som sa mýlil: pirát Vinnie Jones je hodný dvojdňového náreku a následného harakiri. Nuž a potom už len pohoda - smiešne dialógy, akčné scény ako zo „Supermana“ (s Deanom Caineom), hnusná výprava, babrácka réžia či schizofrenické jednanie postáv. P.S. Film sa knižnej predlohy takmer nedrží, už osadenstvo balóna s ňou nemá takmer nič spoločné.(29.12.2007)

• Kryton

Patrick Stewart a tohle? Vhodný leda ja tu píšou kolegové na brzké ráno, kdy většina lidí se nedívá.(3.2.2010)