Tajuplný ostrov (TV film)

• Česko

Tajemný ostrov

Mysterious Island

Tajomný ostrov

Dobrodružný / Akční

USA, 2005, 2x85 min

• Ravi

Opravdu velmi volná Verneova adaptace. Tak volná, že může být všem volná. 15% = 1/5(9.1.2011)

• SeanLSD

Po nedávnej CESTE 2: TAJOMNÝ OSTROV 3D som si vravel, že si s radosťou pozriem nejakú tradičnejšiu verziu a meno známeho režiséra a celkom fotogenické obsadenie sa mi zdali celkom nádejnými, ako aj dlhá minisériová stopáž. Lenže tá namiesto rozvinutia príbehu, vernosti predlohe ( hlavne jej zmysluplnosti ) a vychutnania atmosféry poskytla iba dosť zúfalé herecké výkony, časté opakovanie hlúpych záberov a pochybnú ideovú ako aj adaptačnú hodnotu. Scenáristi sú babráci, Patrick Stewart maska, ktorej ukradli charizmu a pirát Vinnieho Jonesa komediant, ktorému na hlave s klobúkom pristál aj mokrý zmeták. TAJUPLNÝ OSTROV, hoci sa naň odvoláva, vôbec nesleduje jedno z vrcholných diel Julesa Verna, tú fantastickú kombináciu Robinsona, exotiky klasického dobrodružného príbehu o pirátskom poklade, Verneovej vedy a techniky a posolstva stelesneného kapitánom Nemom. Ten ostatne je tu skoro ako piate kolo u voza, a aj tá chvíľa, čo si ho užijeme stačí na to, aby nás presvedčil, že to nemá v hlave poporiadku. Škoda ho! Je zarytým a zatrpknutým nepriateľom vojny, no vyrába superbombu, hovorí o hrabivosti, no žije v paláci ako maharadža a vlastní ponorku! - no koľko ľudí to o sebe môže povedať dnes, nie v polovici 19. storočia...? Druhý diel bol už znesiteľnejší, ale stále bieda v porovnaní s tým, ako som si užil to vyššie spomínané toboganové 3D dobrodružstvo.(15.5.2012)

• DarkDemon

Právě jsem to dokoukal na STV1. Nic extra, ale když se dokážete kochat exotickým prostředím a třeba jako já i Gábinkou Anwarů (s tou bych moc rád ztroskotal na nějakém ostrově) :-P tak snáze rozdýcháte ty strašlivě amatérské triky a lehce dementní scénář. Ideální film když chcete „něco“ pustit menším dětem aby od nich byl klid ...(28.6.2009)