Tajuplný ostrov (TV film)

• Česko

Tajemný ostrov

Mysterious Island

Tajomný ostrov

Dobrodružný / Akční

USA, 2005, 2x85 min

Tady vážně záleží asi na každého vkusu. Mě se to celkem líbilo hlavně všechna ta obří havěť co žila na tom ostrově.(16.12.2010)

• DivX

Strasne herecke vykony a scenar. O grafickem zpracovani se ani nebudu bavit. 35%(1.10.2012)

• Faidra

"Vol'ná adaptácia..." Naozaj. Tahle adaptace je tak volná, že by plandala i na Seagalovi a z pozůstatků Julese Verna by dík jejich setrvalému rotování mohli udělat výkonné dynamo.(7.2.2011)

• Lacike

Je to taka klasicka roztahana podfinancovana produkcia Hallmarku. Keby to skratili na polovicu a malo to tak o 100 mega väcsi rozpocet, tak by z toho mohol byt priemerny dobrodruzny film. Ale v takomto prevedeni to nezachrani ani solidny reziser Russell Mulcahy. Jedinu hviezdicku davam za herecke obsadenie. Zhodou okolnosti su to vsetko moji oblubenci a len vdaka nim som to prezil do konca. Ale aj tak tento film nikomu neodporucam.(16.6.2015)

• SeanLSD

Po nedávnej CESTE 2: TAJOMNÝ OSTROV 3D som si vravel, že si s radosťou pozriem nejakú tradičnejšiu verziu a meno známeho režiséra a celkom fotogenické obsadenie sa mi zdali celkom nádejnými, ako aj dlhá minisériová stopáž. Lenže tá namiesto rozvinutia príbehu, vernosti predlohe ( hlavne jej zmysluplnosti ) a vychutnania atmosféry poskytla iba dosť zúfalé herecké výkony, časté opakovanie hlúpych záberov a pochybnú ideovú ako aj adaptačnú hodnotu. Scenáristi sú babráci, Patrick Stewart maska, ktorej ukradli charizmu a pirát Vinnieho Jonesa komediant, ktorému na hlave s klobúkom pristál aj mokrý zmeták. TAJUPLNÝ OSTROV, hoci sa naň odvoláva, vôbec nesleduje jedno z vrcholných diel Julesa Verna, tú fantastickú kombináciu Robinsona, exotiky klasického dobrodružného príbehu o pirátskom poklade, Verneovej vedy a techniky a posolstva stelesneného kapitánom Nemom. Ten ostatne je tu skoro ako piate kolo u voza, a aj tá chvíľa, čo si ho užijeme stačí na to, aby nás presvedčil, že to nemá v hlave poporiadku. Škoda ho! Je zarytým a zatrpknutým nepriateľom vojny, no vyrába superbombu, hovorí o hrabivosti, no žije v paláci ako maharadža a vlastní ponorku! - no koľko ľudí to o sebe môže povedať dnes, nie v polovici 19. storočia...? Druhý diel bol už znesiteľnejší, ale stále bieda v porovnaní s tým, ako som si užil to vyššie spomínané toboganové 3D dobrodružstvo.(15.5.2012)