Tajuplný ostrov (TV film)

• Česko

Tajemný ostrov

Mysterious Island

Tajomný ostrov

Dobrodružný / Akční

USA, 2005, 2x85 min

Tady vážně záleží asi na každého vkusu. Mě se to celkem líbilo hlavně všechna ta obří havěť co žila na tom ostrově.(16.12.2010)

• Compadre

věřim, že jako děcko bych z toho byl odvázanější...ale takhle...no, nic moc...ale nepoblil sem se..tak aspon za dvě.(9.11.2008)

• DarkDemon

Právě jsem to dokoukal na STV1. Nic extra, ale když se dokážete kochat exotickým prostředím a třeba jako já i Gábinkou Anwarů (s tou bych moc rád ztroskotal na nějakém ostrově) :-P tak snáze rozdýcháte ty strašlivě amatérské triky a lehce dementní scénář. Ideální film když chcete „něco“ pustit menším dětem aby od nich byl klid ...(28.6.2009)

• tron

„Aký mohutný?“ – „Zničí celý ostrov.“ – „Aha.“ „Tajomný ostrov“ je môj obľúbený dobrodružný román, preto som sa na filmovú adaptáciu tešil. Neprekážalo mi ani to, že sa bude jednať o adaptáciu televíznu, pretože to spravidla znamená dĺžku aspoň 180 minút, čo mám rád. Ak sa film vydarí. TAJOMNÝ OSTROV sa nevydaril. Kvôli zastaralej vizuálnej stránke (kreslená láva, papierová ponorka) môže smelo konkurovať takým trikovým perlám, ako sú RAPTOR ISLAND: JAŠTER ÚTOČÍ, ARACHNID, BOA VERZUS PYTÓN alebo ZAVALENÍ. Starecký Hallmark skrátka stále verí, že televízny = lacno vyzerajúci. Triky samozrejme nie sú všetko, no ani „zvyšok“ filmu nestojí za veľa. Veril som, že po LIGE VÝNIMOČNÝCH to s bájnym kapitánom Nemom už horšie dopadnúť nemôže. Ale môže - len čo sa na scéne objavil Patrick Stewart s pancierovou päsťou, spomenul som si na jeho rovnako zúfalý výkon v MOBY DICKOVI. Po tomto trápnom pohľade som naivne veril, že ničím smutnejším ma už snímka nezaskočí. Znova som sa mýlil: pirát Vinnie Jones je hodný dvojdňového náreku a následného harakiri. Nuž a potom už len pohoda - smiešne dialógy, akčné scény ako zo „Supermana“ (s Deanom Caineom), hnusná výprava, babrácka réžia či schizofrenické jednanie postáv. P.S. Film sa knižnej predlohy takmer nedrží, už osadenstvo balóna s ňou nemá takmer nič spoločné.(29.12.2007)

• oLí

Že by to byl film hodný 20% si teda nemyslím. Viděl jsem daleko horší filmy. Je třeba ocenit tu kupu dobrodružství kolem ostrova, na kterém mimojiné najdeme obří mravenečky, chobotničky, ptáčky... dokonce i déšť je na tomto ostrově větší a silnější. No k tomu si přičtěte kapitána Nema a máte jeden z lepších filmů na noční hodiny, jenž je hodně typický Hallmarkovské produkci. 35% [srpen 2007](31.8.2006)