Tajuplný ostrov (TV film)

• Česko

Tajemný ostrov

Mysterious Island

Tajomný ostrov

Dobrodružný / Akční

USA, 2005, 2x85 min

• tron

„Aký mohutný?“ – „Zničí celý ostrov.“ – „Aha.“ „Tajomný ostrov“ je môj obľúbený dobrodružný román, preto som sa na filmovú adaptáciu tešil. Neprekážalo mi ani to, že sa bude jednať o adaptáciu televíznu, pretože to spravidla znamená dĺžku aspoň 180 minút, čo mám rád. Ak sa film vydarí. TAJOMNÝ OSTROV sa nevydaril. Kvôli zastaralej vizuálnej stránke (kreslená láva, papierová ponorka) môže smelo konkurovať takým trikovým perlám, ako sú RAPTOR ISLAND: JAŠTER ÚTOČÍ, ARACHNID, BOA VERZUS PYTÓN alebo ZAVALENÍ. Starecký Hallmark skrátka stále verí, že televízny = lacno vyzerajúci. Triky samozrejme nie sú všetko, no ani „zvyšok“ filmu nestojí za veľa. Veril som, že po LIGE VÝNIMOČNÝCH to s bájnym kapitánom Nemom už horšie dopadnúť nemôže. Ale môže - len čo sa na scéne objavil Patrick Stewart s pancierovou päsťou, spomenul som si na jeho rovnako zúfalý výkon v MOBY DICKOVI. Po tomto trápnom pohľade som naivne veril, že ničím smutnejším ma už snímka nezaskočí. Znova som sa mýlil: pirát Vinnie Jones je hodný dvojdňového náreku a následného harakiri. Nuž a potom už len pohoda - smiešne dialógy, akčné scény ako zo „Supermana“ (s Deanom Caineom), hnusná výprava, babrácka réžia či schizofrenické jednanie postáv. P.S. Film sa knižnej predlohy takmer nedrží, už osadenstvo balóna s ňou nemá takmer nič spoločné.(29.12.2007)

• Gilmour93

Ve stejném okamžiku, kdy pirát Vinnie Jones chladnokrevně odpráskl dvěma výstřely z bambitky digitální kobru o velikosti kloubového trolejbusu, tvrdě dopadl na samé filmařské dno Russell Mulcahy. Snad se mu podaří ještě někdy vstát..(11.11.2008)

• Kryton

Patrick Stewart a tohle? Vhodný leda ja tu píšou kolegové na brzké ráno, kdy většina lidí se nedívá.(3.2.2010)

• DivX

Strasne herecke vykony a scenar. O grafickem zpracovani se ani nebudu bavit. 35%(1.10.2012)

• Compadre

věřim, že jako děcko bych z toho byl odvázanější...ale takhle...no, nic moc...ale nepoblil sem se..tak aspon za dvě.(9.11.2008)