Nenápadná laboratoř kdesi na Východě Evropy. Nenápadný preparát, ukradený nenápadnou zlodějkou. Ale dál už to tak nenápadné není. Teroristé mají v rukou jednu z nejúčinnějších biologických zbraní, která kdy byla vyvinuta. A speciální tajný agent NATO Jacques Kristoff (JEAN-CLAUDE VAN DAMME) má teď plné ruce práce, aby jim v mezinárodním rychlíku směr Mnichov zabránil smrtící virus použít... (oficiální text distributora)

iXtr3m3

WTF? Čo toto malo byť? Scény z Bratislavy ako z Ruska? Keby sa celý film odohrával čisto vo vlaku, tak by som možno ešte jednu hviezdu prihodil, ale minimálne za tento epic fail, kedy si tvorcovia nedokázali vygoogliť alebo naštudovať niečo o krajinách, v ktorých sa to malo odohrávať, tak to sa nezabúda a neodpúšťa. Inak akcia beztvárna, pretože ono aj tá téma vlakov bola ďaleko lepšie využitá vo veľkej produkcii v minulosti, či už v katastrofickej sfére ako Prejazd Kassandra, kriminálnej resp. detektívnej sfére Orient Express alebo čisto akčnej sfére Prepadnutie 2. Dobre že sa to neodohrávalo vo vozňoch českých dráh z počiatkov 20teho storočia. Takže za mňa 20% a aj to som milosrdný. ()

B!shop

No podle hodnoceni to vypada, ze uvidite minutu filmu a hodite savli, ale me tenhle film nijak nepohorsil. Samozrejme, ze Van Damme natocil uz dost lepsich filmu, ale tohle mi neprislo nijak podprumerny. Rozhodne to je zabavnej akcni film s par napinavejma scenama a par slusnejma soubojema. O pribehu se nema cenu zminovat, ale chtel bych videt nekoho, kdo si mysli, ze podobnej typ filmu bude mit promakanej pribeh. Prislo mi, ze Van Damme tentokrat docela slusne hral, ale jen tehdy, kdyz se netvaril, jak kdyz ma problem se zacpou. Skoda, ze souboje a prestrelky poradne nevyniknou, vinou naprosto dementni kamery, ktera se asi kuli vetsi sviznosti filmu pokousi o co nejvic cool zabery, takze tu jsou ruzne rozmazane zabery, zpomalene, divne najezdy kamery, prolinani obrazu atd. a souboje si tak clovek ani poradne nevychutna. Zhruba 50 minut sem se slusne bavil, ale pak uz se to trosku tahlo a cekal jsem na konec. Navic se tu objevi Van Dammovo prvni syn Kristopher Van Varenberg, kterej vypada, ze zdelil po fotrikovy talent na bojovy umeni. Van Damme je muj oblibenec, tak ty 3* dam. ()

Lacike

Superlacna kopia Under Siege 2. Film tak mizerny, ze je to neskutocna sranda. Slovenski teroristi, nahanacka v Bratislave natocena v Rumunsku, velkolepe výbuchy TT modelov vlacikov a kopa dalsich neuveritelnych scen. Moje obrovske guilty pleasure. To proste musite vidiet. Edit: Vdaka redabingu s Pomejem som si to po rokoch znova pozrel a tentokrat mi to uz ani nepripadalo vtipne. Imbecilne vystavana zapletka skôr nastve ako pobavi. Vsetky akcne sceny su zostrihane tak zbesilo az su neprehladne podobne ako akcia vo filmoch sucasneho najhorsieho akcneho rezisera Megatona. Ako pokazena ceresnicka na torte tu otravuje svojimi hereckymi kreaciami aj neznesitelny mlady Van Damme. Takze tu jednu hviezdicku nakoniec nechavam vdaka slusnemu poctu akcnych scen. Sice su mizerne zostrihane, obcas maju triky uplne k smiechu, ale oproti sucasnym extremne podfinancovanym filmom Van Damma a spol. su stale relativne velkolepe. 1/10. ()

Derek

totálna hovadina. či už čo sa to týka scenára, ktorý je už x-tá verzia toho samého (pomaly už) blbého klišé. či už sa to týka obsadenia, ktoré je otrasné na čele s nepoučitelným nehercom van dammom. či už sa to týka spracovania, ktoré postráda nejaký nápad a u akčného filmu hlavne dobre natočené akčné scény, ale odohráva sa to chvilku na svk takže jedna hviezdička:-) len dufam ze si to nepozrie bush, inak by sa potom urcite rozhodol to slovensko vazne vybombardovat:-))) ()

vegetol.mp

Režijně občas svěží, občas naopak neuvěřitelně těžkopádné, scenáristicky tupé a klišoidní, herecky průměrné, trikově katastrofální, zábavné velmi. Koukatelná van dammovka, které se sice po právu dostalo kritiky, ale možná kritiky až moc přísné. Já nečekal oskarový kousek a prožil veselých 90 minut. 50% ()

• Ve filmu padlo 3 007 střihů, to znamená, že každou vteřinu a půl byl střih. (TheSlezy)
  • Zkumavky a kazety, které spadnou na zem, mění na zemi svou polohu. (Terva)
  • Galina Konstantinová (Laura Harring) sa narodila 16. augusta 1970 v Budapešti v Maďarsku. (ČSFD)