Strýček Buck

• slovenský

Strýko Buck

Komedie / Drama

USA, 1989, 100 min

Když nedokážou zkrotit své dítě rodiče, někdy musí nastoupit strýček se svou neortodoxní metodou Sám pak může zjistit, že mládenecký život není to pravé, co by ho uspokojilo v jeho životě. Příjemná komedie s několika slušnými gagy a skvělým Candym a zaíčnajícím Culkinem.(28.8.2012)

John Huges byl ve své době na komedie opravdový machr a i když takhle nepatří k jeho nejlepšícm kouskům krásně se na ní kouká. Nejedná se o bláznivou komedii plnou gagů a fórů ale o film, který vtipně vypráví o napravení jednoho povaleče. Film je plný morálních ponaučení na jaký jsme zpodobných snímků zvyklý ale zde nejsou vloženy nijak násilně. Největší zásluhu má John Candy, který byl v hlavní roli perfektní. Jen je škoda, že není ve filmu více vtipných situací a hlášek hodných zapamatování. I tak se ale jedná o pohodovou komedii, u které se člověk nenudí.(15.11.2008)

Písničkový doprovod je slabý - za zmínku stojí pouze "Mr. Sandman" od The Chordettes v hezkém prostřihu. Tahle píseň již dříve zazněla ve filmu HALLOWEEN 2 (1981). Jinak v paměti zůstane zejména skvělý John Candy coby strýček Buck a Macaulay Culkin ve své první "větší" roli. // hodnocení 3,5*(9.5.2007)

John Hughes bol vo svojej dobe na komédie naozajstný macher a i keď toto nepatrí k jeho najlepším kúskom, krásne sa na to pozerá. Nejedná sa o bláznivú komédiu plnú gagov a fórov ale o film, ktorý vtipne rozpráva o napravení jedného povaľača. Film je plný morálnych ponaučení na aké sme zvyknutí z iných filmov, ale tu nie sú vložené nijako násilne. Najväčšiu zásluhu má John Candy, ktorý bol v hlavnej úlohe perfektný. Len je škoda, že nie je vo filme viac vtipných situácií. Aj tak sa ale jedná o film na ktorý sa pekne pozerá a človek sa u neho nenudí. A ďalší z filmov, v ktorom zahviezdil Macaulay Culkin.(3.2.2015)

Pohodová komedie na nedělní odpoledne. Nic víc, nic míň. V konečném důsledku jsou 4* malinko nadhodnocené, ale kromě uloudaného děje jsem nenarazil na vážnější nedostatek. Děti jsou supr a strýček je zde od toho, aby se staral a to taky dělá...vrtačkou, sekyrkou, golfovou holí...hold, každý má své výchovní metody :-) 70%(8.11.2008)