Strýček Buck

• slovenský

Strýko Buck

Komedie / Drama

USA, 1989, 100 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $66,758,538Tržby Celosvetovo $79,258,538/35%/(13.1.2006)

Vlastně se ani nejedná o komedii, spíše je to rodinný filmík, který svou atmosférou skvěle zapadne do období vánočních svátků, kdy se nejvíce utužují rodinné vztahy. John Candy svou mohutnou postavou vládne. To pravé peklo, ale teprve čeká až malý Culkin zůstane jednou sám doma. 60%(26.7.2009)

Když nedokážou zkrotit své dítě rodiče, někdy musí nastoupit strýček se svou neortodoxní metodou Sám pak může zjistit, že mládenecký život není to pravé, co by ho uspokojilo v jeho životě. Příjemná komedie s několika slušnými gagy a skvělým Candym a zaíčnajícím Culkinem.(28.8.2012)

John Huges byl ve své době na komedie opravdový machr a i když takhle nepatří k jeho nejlepšícm kouskům krásně se na ní kouká. Nejedná se o bláznivou komedii plnou gagů a fórů ale o film, který vtipně vypráví o napravení jednoho povaleče. Film je plný morálních ponaučení na jaký jsme zpodobných snímků zvyklý ale zde nejsou vloženy nijak násilně. Největší zásluhu má John Candy, který byl v hlavní roli perfektní. Jen je škoda, že není ve filmu více vtipných situací a hlášek hodných zapamatování. I tak se ale jedná o pohodovou komedii, u které se člověk nenudí.(15.11.2008)

Nebýt naprosto skvělého výkonu Johna Candyho, vytáhne se Strýko Buck (který by pro mě už nebyl TÍM Strýkem Buckem) v nejlepším na 60%. Jenže John Candy tu je, a hraje to jako ze života. Škoda tak velkého komika... PS: Žádnej tomahawk nemá:)(6.1.2006)

• - Zvuk z rozbitého výfuku u auta Johna Candyho dělá ve skutečnosti výstřel ze zbraně. (Rafik)

• - Roli strýčka Bucka původně zvažoval i Danny DeVito. (Rafik)

• - Buckovo auto [kterému říkal "The Beast" (Bestie)] bylo 1975-78 Mercury Marquis kupé. (c.tucker)