poster

Strýček Buck

 • USA

  Uncle Buck

 • slovenský

  Sám so strýkom Buckom

 • slovenský

  Strýko Buck

Komedie / Drama

USA, 1989, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fiftis
  ****

  John Hughes bol vo svojej dobe na komédie naozajstný macher a i keď toto nepatrí k jeho najlepším kúskom, krásne sa na to pozerá. Nejedná sa o bláznivú komédiu plnú gagov a fórov ale o film, ktorý vtipne rozpráva o napravení jedného povaľača. Film je plný morálnych ponaučení na aké sme zvyknutí z iných filmov, ale tu nie sú vložené nijako násilne. Najväčšiu zásluhu má John Candy, ktorý bol v hlavnej úlohe perfektný. Len je škoda, že nie je vo filme viac vtipných situácií. Aj tak sa ale jedná o film na ktorý sa pekne pozerá a človek sa u neho nenudí. A ďalší z filmov, v ktorom zahviezdil Macaulay Culkin.(3.2.2015)

 • zlabus
  ****

  Pecka. John Hughes je v Evropě (a u nás speciálně) mezi širokou veřejností skoro neznámý tvůrce, jehož jméno by lidem teoreticky mohlo být povědomé maximálně ve spojení s pozicí scénáristy Sám doma, přesto patří v USA k legendám a nejlepším tvůrcům 80's. Navíc si teď z hlavy nejsem s to vybavit žádného tvůrce, který by uměl s takovou lehkostí a bez závanu trapnosti točit filmy o náctiletých. Klobouk dolů a musím říct, že je škoda, že toho nenatočil víc. To samé platí i o Johnu Candym, který tady maximálně exceluje. Uncle Buck, Breakfast Club i Ferris Bueller's Day Off jsou pak filmy, jejichž zápletky sice můžou znít naprosto tuctově, ale scénář a režie z nich činí roztomilé sondy do života americké mladé generace let osmdesátých, které rozhodně za vidění stojí. 85%(24.9.2015)

 • Tosim
  *****

  Filmu se IMHO podařilo výborně skolubit potřebnou míru komediálnosti a sentimentu, který odlehčuje naprosto odzbrojujícím způsobem civilní John Candy. Potěší (menší) Maculay Culkin. Další zručně dobrý scénář Johna Hughese.(14.7.2004)

 • Boogeyman
  ***

  Občas vtipné hodně, ale většinou jen sentiment a smutné oči hodného strýčka, který to myslí dobře,ale počíná si jaksi neohrabaně. Nic zvláštního.(14.4.2007)

 • Superpero
  ****

  Pohodová rodiná komedie. John Candy je tahoun a nedovolí vám se nudit. Děj samozřejmě nepřekvapí nikoho, ale ty malý děti jsou fajn a díky tomu Candymu je to prča. Nejlepší gag byl asi s "nerozbitnym" talířem.(29.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace