Strýček Buck

• slovenský

Strýko Buck

Komedie / Drama

USA, 1989, 100 min

Je to vlastně průměrná komedie, která je tak příjemná, až je dost nadprůměrná :) ... Skvělý Candy a také ještě ne tolik "sám doma" malý Culkin.(24.7.2004)

Moje srdeční záležitost s vynikajícím Johnem Candym.(19.9.2009)

Jedna z těch komedií, na které z mládí nikdy nezapomenu a budu je mít na vždycky rád. Dost za to ale může i John Candy, který kde se objevil, tam jsem ho zbožňoval. Například třeba Kokosy na sněhu, jedna z nejlepších komedií vůbec. Tady v tom hodnocení prostě vítězí mládí, a věřím, že i kdybych to viděl dneska tak bych tomu stejnak vrazil pět. Tyhle typy filmy mám totiž hrozně rád. Pravda ale je, že postava podobná Johna Candyho se už nikdy neobjeví a tak to ohledně jiných komedií nedokážu tak tvrdit, jako tady.(20.9.2009)

Občas vtipné hodně, ale většinou jen sentiment a smutné oči hodného strýčka, který to myslí dobře,ale počíná si jaksi neohrabaně. Nic zvláštního.(14.4.2007)

Klasická "americká" komedie.(11.2.2007)

• - Roli strýčka Bucka původně zvažoval i Danny DeVito. (Rafik)

• - Buck Russell (John Candy) nosí hodinky značky Rolex. (dyfur)

• - Během výslechu strýčka Bucka Milesem měl John Candy vypsaný dialog ze scénáře na papíře, který měl daný na svém čele, aby mohl Macaulay Culkin číst věty rychleji a udžel tak tempo scény. (Poznámky měl pouze, když byl záběr detailu Milese.) (c.tucker)