Connor Gibson byl právě vysazen ve federálním vězení Sprawl, které díky pronájmu od vlády provozuje soukromá společnost. V tomto obrovském vězení, v kterém se nachází půl miliónu vězňů, panuje anarchie a vládne tu zločinec Frankenstein. Ten také ve vězení provozuje závody smrti, ve kterých pro účastníky existují jen dvě možnosti, buď vítězství, nebo smrt. Vedení soukromé firmy by ale rádo Frankensteina zabilo, a obnovilo tak svou vládu nad věznicí. Poslední pokus, při kterém byla do věznice poslána zásahová jednotka, však skončil jejím masakrem. Connorovi se podaří ještě s jednou nově vysazenou vězenkyní, Gipsy Rose, přežít první útok takzvané Frankensteinovy vězeňské policie na nově příchozí a oba jsou odhodláni se do závodů zapojit. To se Connorovi podaří díky kontaktu na Baltimore Boba, jednoho z organizátorů závodů pro Frankensteina. Kontakt dá Gibsonovi barmanka Jane. Baltimore Bob je skutečně ochoten pro Gipsyho postavit závodní auto, nejdříve musí ale Gibson přežít kvalifikaci do závodu... (TV Nova)

M.a.t.t.

Hrdý brak, ktorý vyzerá ako mix Rýchlo a zbesilo a nového Mad Maxa a zjavne sa vôbec nehanbí za to, čím je. Čo je svojim spôsobom chvályhodné, lenže čo z toho, keď je to v prvom rade mizerne nakrútený video brak a kde toho, až na pár svetlejších chvíľok, až tak veľa nefunguje. 30% ()

castor

Divák to přežije bez vážnější zdravotní újmy a ještě se u toho vlastně místy i pobaví. Je to zbytečně dlouhé, ovšem nabízí to osvědčené postupy, zajímavé úhly kamery a občas i nápaditou akci. Jasné, můžeme to strhat, že hlavní hrdina je jeliman, že povinná vata tahá za uši a že tvůrci podle všeho ujíždí na něčem nitrožilním. Nicméně prostředí á la Neil Marshall a jeho Doomsday je stylové, vizuálně (odrbaný look) je to zdařilé, obnažené bradavky a prdelky potěší kdekoho, nadhled místy rovněž a akce je odkoukaná od jiných docela obstojně. Jednoduše si myslím, že cílové publikum se bude vrnět blahem. Dvě až tři hvězdy. ()

mzss1

(20%) Uf, to byla ale pořádná srajda. Původní film se Stathamem se mi líbil, prostě pecka na 5*. Prequelové pokračování v podobě druhého a třetího dílu mě ale taktéž nečekaně chytlo, takže ty slabší 4* jsem udělil. Ale tohle? Chápu, nechal jsem se asi tak trochu negativně unést, ale přesto mě to nebavilo, vyjma akčních scén. Takže chválit se tu dá maximálně jen ta akce, která aspoň za něco stojí, s ohledem na současná béčka, která jsou dost podfinancovaná a ne po každé se zadaří. Nicméně akce mě zde bavila především v závodech, ta ostatní je taková doplňková. Děj je naprosto vypatlaný, stejně jako šílené postavy co řežou motorovkou hlavy a zabíjejí pro potěšení. Jako už třetí DR byla tak trochu ptákovina, ale zábavná. Zato zde jsem se při sledování cítil neustále trapně. Nemám co už dodávat, chtěl jsem dát odpad, ale přeci jenom nesmím přehlížet pár dobrých akčních kousků i když nejde o nic vyloženě úžasného. ()

Kudly4

Bylo jasné, že původní film se Stathamem, žádný další jiný díl nepřekoná. Dvojka a trojka se ještě dala, jenže tohle už je absolutně amatérské, závody jsou trapný, dementní postavy a „post-apokalyptické" prostředí mě vůbec nezaujalo. Film jak z roku 80 z VHS. Hvězda za občasnou brutalitu a pěkný ženský - opět. ()

SeBig

Chtěl sem dát dvě, ale seru na to nebavilo mě to. Začátek vypadal fakt dobře, pak se tam ukázal ten xicht a všechno přišlo vniveč. Další z mnoha pohřbených béčkových sérií. ()

ARI50

Kundy,borci pivo z motoru motorky nebezpečné mordováni lidí proč ne že. Pár známých tváří ale postrádal jsem více závodů policejní auta super,motorová akce sám nevím bylo to úplně jiné ale zároveň dobré. ()

Lacike

Konecne zase nejaky poriadny film pre nas chlapov plny explicitnych nadavok, nahotiniek a poriadnej davky stavnatej brutality. A ze je to tak tupe, ze z toho artovy divak dostane amok? Dobre mu tak. Pidirozpocet je vyuzity vynaliezavo. So zavodom sa setri az na finale, ale cakanie na neho nie je nudne, kedze sa dockame viacerych zabavnych a aj akcnych scen. Nejake tie bitky, sem tam stavnate prestrelky alebo aspon zavodu na motorkach. A ked tvorcom dôjdu napady a prachy, tak tam drbnu vzrusujucu eroticku scenu s nejakymi pornohviezdami. Dej proste tvori len obycajna nit na ktoru na nevesanych mnozstvo drobnych atrakcii, ktore vyvrcholia vo finalnom zavode. Nizsi rozpocet sa pozitivne odrazil v tom, ze namiesto otravneho CGI sa dockame skutocnych karambolov a vybuchov. Vsetka akcia je sice zostrihana dynamicky ale prehladne. Expert na strih cez osu sa nastastie nedostavil na plac. Akcia sice nie je tak vizualne a technicky vymazlena ako v novom bezzubom pseudo R-kovom Mad Maxovi, ale brutalitou ho hravo strka do vrecka. Novy hlavny hrdina Zach McGowan je dostatocne charizmaticky, aby som mu fandil. Vo vedlajsich ulohach potesia vtipne postavicky, ktore sa objavili uz v minulych dieloch. Danny Trejo ma pracu snov. Väcsinu filmu lezi v posteli s holou babou, zerie zradlo a pozera na telku. A este za to dostane tucny sek za ucast v tomto filme. Aj Seagal mu môze zavidiet. Zaporak Frankenstein vzbudzuje respekt a zaroven je prekvapivo celkom ferovy. Zaver ma ocakavanu pointu vdaka ktorej môze tato seria pokracovat donekonecna. Ak bude sa bude drzat aspon na tejto urovni, tak sa tesim na dalsie diely. Bohuzial mi zatial sadli len parne diely, takze ten dalsi bude asi zase sracka. Ale ak by ho reziroval Don Michael Paul, tak verim, ze by sa to mohlo zlomit. Odvtedy co zabil Seagalovi kinokarieru, tak zacal tocit zabavne videobecka. 6/10. ()

SaNcHeZ_cz

Popravdě, nevím co jsem to právě viděl. Tenhle kousek se snaží naroubovat na mytologii značky další necelé dvě hodinky něčeho, kde nějaká logika nehraje moc smysl. V rámci tří pokračování Andersonova restartu to ale paradoxně nebylo alespoň tak nudné jako dvojka. Třeskutě blbé, s naprosto nesmyslným designem závodních aut, amatérským scénářem a většinou komparzu a brutálně lacinými exteriéry. Přičtěte si k tomu občasné momenty, kdy režisér jakoby se pozapomněl, že právě netočí v maďarsku porno ale něco, co se alespoň vzdáleně snaží působit jako v rámci možností seriozní kinematografie. Na té lacinosti, přímočaré blbosti a amatérskosti se ale člověk alespoň v několika momentech pobaví. ()

Ellmariachi

Je to přesně na pokraji mezi jednou hvězdou a pohodovýma třemi. Že to nedává smysl? Ne, stejně jako celý příběh. Ale to nevadí. Měl bych několik otázek. Co se dělo se všemi postavami po událostech posledního dílu? Protože ta výplň mi na začátku dost chyběla. Možná nebýt toho, tak jsem na tom s hodnocením lépe. Jakou má vlastně spojitost tento díl s minulými krom Frankieho? A poslední kolik zde asi tak hrálo pornohereček. To si nestěžuji - naopak. Postupně jsem si zvykl, že vlastně nic nevím. Hlavní hrdina mi chvílemi lezl na nervy s tím furt stejným šklebem, ale zase jsem mu všechno tak nějak dokázal věřit. Holky až na výjimky super, akce taky, takže čistě v béčkových vodách dávám slušných 60 procent. Opakuji se, ale kdyby na mě dýchl duch z předešlých dílů dám i víc. ()

ben666

Oproti předchozím dílům , mírné zklamání. Ale akce je tu ale dost, závody ujdou , nahotinek je tu požehnaně , krví se taky nešetří , takže za mě pohodové béčko. ()

M.i.k.e

Death Race : Romanian edition...po prvních deseti minutách sem si říkal,že tohle už nedám.Trojka sama o sobě byla spíš céčková a čtvrtý díl svým ultra laciným lookem a východoevropskými lokacemi naznačil hned zkraje že půjde ještě níž.Nakonec se ale stal menší zázrak a čtvrý Death Race docela funguje a možná lépe než díl předchozí.Samozřejmě myšleno v rámci céčkové akční zábavy.Tvůrci na to totiž šli chytře a to co nefunguje,nebo blbě vypadá (některá auta,...) hravě přebijí brutalitou,nahotou a celkem slušnou akcí...50% ()

Radiq

Už jsem si říkal, že nemá cenu v téhle sérii ještě pokračovat a že je to už vyždímané jak cecky stařeny. Ale stačí přidat trochu nahoty a sexu a hromady steam-punk/post-apo individuí a hned je to zajímavější. Zase ale prrr, aby to nevyznělo, že se mi to nějak líbilo. Nelíbilo, ale bylo to lepší než dva předchozí filmy s Luke Gossem v hlavní roli. Přece jen Zach McGowan mě bavil víc. Jo a nasralo mě, že ani na konci neukázali Frankensteinovu tvář... i když jednoduše mohli. Tohle byl podraz na diváka. ()

oveckaoa

Po remaku z roku 2008 nelepší díl série. Je to brutální ujeté a koukatelné. Tahle série si drží stále průměrnou úroveň na to,že je vše na jedno brdo nicméně tohle je jeden z lepších dílů. ()

Ryuuhei

Původní trilogie byla fajn. Od prvního filmu, který se ještě dal promítat v kinech, sklouzla do hodně slabého béčka, až céčka, ale pořád to bavilo. Tohle? Nehorázná srajda a ukázka, když se nějaká série příliš natahuje. Ne taková tragédie, jako v případě Krále Škorpióna, ale pořád pekelně zoufalá jízda. Jakmile se na scéně objevila stará známá držka Zacha McGowana nebo Dannyho Treja alias Mačety (kteří se cpou do každého druhého podobného výplodu), věděl jsem, že je konec a mohu očekávat jen to nejhorší. Film tentokrát přebral madmaxovské manýry a pokusil se stavit na sociopatické rádoby-post-apo komunitě, která se v uzavřené zóně baví bezduchými metalovými koncerty, hýřením a nakonec i souboji a závody na život a na smrt. Hlavně, když krev stříká a kosti praskají! Snaha ušetřit byla cítit už jen z kamery, která mnohdy působila naprosto amatérsky (takové ty kamerové záběry z aut byly děsivé). Příběh hloupý a téměř po celou dobu nezajímavý. Hlavní hrdina byl za typického tajemného drsňáka, co si poradí i s více nepřáteli naráz, nicméně (a díkybohu) nebyl takový úplně nadarmo a osobně mě jeho důvod přítomnosti docela mile překvapil. Záporák, resp. záporáci o ničem, ať už to byl Frankenstein, či členové štábu, kteří šli tajně proti sobě. A ty silikonové krasavice? Hnus. Vychází mi z toho poloviční utrpení, u kterého se možná trochu povedl až závod na konci. I tak jsem doufal, že to už brzy skončí. A skončilo - akorát tím, že se možná z této série ještě nějakého přírůstku dočkáme. Prosím, jen to ne! ()

Johnny.ARN

Osud nákladových sérií. Z prvého, kulervúceho snímku, ktorý otriasol scénou a stal sa (skoro) kultom sme sa postupným krátením rozpočtu a prznením značky dopracovali k nízkonákladovému, zle obsadenému a v lacných kulisách natočenému ... tomuto. TV film so zlými dialógmi, nesympatickými hercami, špinavým filtrom a s dejom presne podľa toľko krát videnej šablónky. Ako bezduchá zábava alebo podmaz na sobotu večer k alkoholickému žúru s kamarátmi super, ako film, ktorý by sme mali brať vážne a prežívať s Frankenstainom jeho osud, to asi úplne nie. Našťastie to má solídny strih, veľa akcie a stále sa tam mihnú nejaké holé cecky. Nechajme túto sériu už odpočívať. 2 z 5 ()

Yoshimitsu

Po prvním díle další zdařilé pokračování téhle série. Ačkoliv hodně nápadů už je vystřílených, tak mě to stejně překvapilo a bavilo mě to. Hlavně se mi líbilo „post-apokalyptické" prostředí spolu s Frankensteinovým gangem skoro, jak v Mad Maxovi. Jen ten Frankestein byl docela odbytý chcípaček s dlouhými vlasy, ale záměr byl hned jasný. Chlast, děvky, sex, auta, střílení, masakrování, co víc si přát. Dávám 75% ()

Beky

Peklo se nekoná, na je příliš ,,dobrý,, režisér! Ale už bych bral konec této serie. Verdikt: béčkových 40%. ()

kenkaku

za sebe jen zírám... tak velký posun jsem nečekal. Death Race byl explicitní řezničině a apokalypticky nabušených autech. Žádné CGI, jen poctivá kaskadérská práce. Prostě Anderson je Anderson. Pak to vzal do pazoury Roel Reiné a bylo po žížalkách. To nejzábavnější odfiltroval a pokusil se dát sérii trošek té "mytologie" výletem do minulosti... Teď máme nového rejžu a já se děsil. Už jen ta přepracovaná maska Franka... a si restart nebo co... P.R.D. děti. Regulérní pokračování, které mělo odvahu jít ještě dál. Máme tu staré známé tváře (abychom si připadali jako doma), zavítal nám sem i "Roger Murtaugh" (toho bych fakt nečekal) a krom návratu ke starému dobrému násilí se přidává nahota na hranici pornografie. Cenzoři museli šílet. Jediné zklamání jsou závody a auta... Jako opravdu Death Race Mini Cooper? Brouk? Nebo Toyota Celica? O motorce se sajtkárou ani nemluvím. No hnus velebnosti... Volha na podvozku Zilu byla sice (z pohledu pro závod) debilita, ale alespoň zábavná. Prostě natáčení ve východní Evropě si vzalo svou daň, ale to je tak jediné co se dá vytknout. ()