Africká Královna

Peter Viertel

Jack Cardiff

Sam Spiegel, John Woolf

Ralph Kemplen

Pěkná klasika, jeden z prvních dobrodružných filmů, které jsem viděla. Ty pijavice si pamatuju do ted(21.12.2009)

Výborný přepis knihy J.Forestera,oba představitelé skvělí(25.3.2003)

• Legas

Zaprděná americká klasika, u které jsem nepochopil, čím by mě mohla bavit. A o čem to sakra celé bylo?(26.7.2011)

Veľmi zaujímavo natočená snímka, ktorá ani chvíľu nenudí, užijete si pravé africké dobrodružstvo, sladkú romantiku, úžasný herecký výkon samoľúbej Katharine Hepburn a chvíľkové komediálne varianty v harmónii s neprajnou dobou prvej svetovej vojny. Podarený film, ktorý vám z hlavy tak rýchlo nevyšumí.(8.8.2008)

John Huston byl muž mnoha žánrů a do filmové kinematografie se zapsal několika nezapomenutelnými filmy. Vysloužil si několik Oscarových nominací (proměnil však jen jednu) a to dokazuje jeho režijní kvalitu. Ze svých herců dokázal dostat maximum a ti za oplátku dostávali Oscary za herecký výkon. Příkladem může být Bogart, který získal ocenění za herecké ztvárnění inženýra Charlieho v Africké královně. Tahle Two men show on the boat je romantická komedie jak vyšitá. Mezi dvěma lidmi, kteří si z počátku nesednou, se začne něco dít...(22.1.2011)