Africká Královna

Peter Viertel

Jack Cardiff

Sam Spiegel, John Woolf

Ralph Kemplen

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,750,000Tržby Celosvetovo $-║ Takmer po celý čas sledujeme príbeh dvoch spriaznených duší splavujúcich rieku v Afrike aby mohli potopiť Nemeckú loď Luisu v priebehu 1.svetovej vojny. Príbeh je priamočiary bez odbočiek ale ústredná dvojica Humphrey Bogart a Katherine Hepburn ťahajú svojimi zápletkami pútavo dej do predu. Je to veru v celku moc nápaditý projekt, pri ktorom sa na tú jednoduchosť vďaka hereckým výkonom ani nudiť nedá. /80%/(6.1.2008)

Fenomenální herectví Bogarta a Hepburnové.. Tak daleko od děl války a přesto tak zasaženi její krutostí, která přetíná osudy i spojuje...(5.10.2008)

Výborný přepis knihy J.Forestera,oba představitelé skvělí(25.3.2003)

Jeden z filmů, které jsem si už dávno přál vidět. A nezklamal mne. Velice příjemný romanticko - dobrodružný film s famózním hereckým duetem Humphreyho Bogarta a Katherine Hepburnové. Zatímco Katherine hraje svoji klasickou roli (stará panna), Humphreyho jsem zpočátku skoro nepoznal. Na druhou stranu jsem čekal něco víc. Když se jedná o takovou klasiku, myslel jsem si, že bude příběh více propracovaný a ne jen muž a žena na lodi po většinu filmové stopáže. Nakonec se z toho vyklubala komorní konverzačka z atraktivního prostředí, kterou stejně mohu bez výhrad doporučit.(24.12.2007)

Nikdo jiný neumí tak dokonale zahrát okouzlující starou pannu jako Katherine Hepburn(20.4.2005)

• - Aby Katherine Hepburn ukázala svůj odpor k množství alkoholu, které během natáčení zkonzumovali John Huston a Humphrey Bogart, pila pouze vodu. Následkem toho utrpěla prudkou úplavici. (Kulmon)

• - Robert Morley (reverend) odehrál celou roli v ateliéru. (M.B)

• - Spoiler: C.S. Forester napsal ke své knize dva odlišné konce. Jeden byl vydán v Anglii a jeden v Americe. V celosvětově rozšířenější americké verzi jsou Rose a Charlie předáni Britům, kteří poté vyhodí do povětří Louisu. V britské verzi narazí Africké královna do Louisy a zničí ji. Rose a Charlie odchází po pláži aby informovali britskou armádu. (HellFire)