USS Enterprise narazí na mimozemšťana, který tvrdí, že je řecký bůh Apolón. (SkyShowtime)

darkrobyk

Když jsem kdysi dávno tenhle díl viděl, fascinovalo mě, jak jednoduché bylo vypořádat se s bohem, ale já na to nepřišel. Ostatně posádce Enterprise to také nějakou dobu trvá, než se jim podaří vzít věci do vlastních rukou. Samotný Apollon se svými nabídkami vypadá spíše jako Lucifer... Jinak tahle epizoda má obecnou poučku - chceme-li druhé učinit šťastnými, ještě to neznamená, že šťastní skutečně budou. ()

sirien

Tyhle "božský" epizody sou zpravidla hrozně nudný (což je mnohdy horší, než "špatný") a otravný obecně a popravdě - TOSka si u mě svůj kredit na "setkali jsme se s něčím hrozně skoro všemocným" už víc jak bohatě vyčerpala v s01. Jo a mimochodem na takovouhle epizodu musí mít herec toho boha nějaký charisma, aby tu epizodu utáh, což tenhle fakt neměl. ()

• Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "Who Mourns for Adonais?" bola vysielaná ako druhá, preto je niekedy označená ako S02E02. (koba)