Key Largo

Key Largo

Krimi / Drama / Film-Noir / Thriller

USA, 1948, 101 min

Oscar 1 : Herečka VR - Claire Trevor(28.3.2004)

Mrazivý, mistrně stavěný noir, jenž graduje v jedné místnosti, odříznuté od světa zuřícím hurikánem. Bogart jako hrdina z nutnosti, jenž si svým "posláním" minimálně zpočátku není zcela jist a především jeho naprosto rozkošný protihráč Edward G. Robinson ve zcela uhrančivé roli bezskrupulózního mafiána.(28.7.2006)

Pomalejší rozjezd, ale ve chvíli, kdy na ostrůvek Key Largo zaútočí hurikán a Edward G.Robinson začne vyšilovat, nemá to chybu. Bogart tu má opět několik perfektních hereckých akcí a Bacallová jeprostě úžasná:-) Za zmínku samozřejmě stojí vyinikající dialogy. Pořád nechápu jak je možné, že toto období, konkrétně film-noir, dokáže člověka tak strhnout. Zdá se mi, že je to tím pomalým odhalováním motivací některých postav. V hereckých výkonech se mísí živočišnost a přirozenost s teatrálností, a dohromady to funguje skvěle. Zůstává mi rozum stát.(17.6.2006)

Milujem tú čiernobielu koláž, milujem umenie rozprávať, milujem tú osudovosť a fatalitu postáv, obdivujem tú fabrikovanosť štúdiového systému, kde vďaka obmedzeniam vznikal pretlak tvorivosti ako i uhranutý Bogartov pohľad v kombinácii z bezchybnou Hustonov réžiou. Milujem Key Largo. Prečo? Pretože kombinuje všetko vyššie zmieňované. Díki Dougu :-)(22.5.2005)

Tak z tohohle Bogartova kousku jsem zklamán. Začátek byl dokonale noirový, atmosféra začala správně houstnout od prvních minut a téma je zajímavé, ale místo napětí se nakonec dostavila jen nuda.(17.8.2009)