Key Largo

Key Largo

Krimi / Drama / Film-Noir / Thriller

USA, 1948, 101 min

Divadelnost předlohy sice vystrkuje růžky, ale vesměs to nevadí díky fantastickému obsazení a skutečně filmové režii Johna Hustona.(16.12.2007)

Pomalejší rozjezd, ale ve chvíli, kdy na ostrůvek Key Largo zaútočí hurikán a Edward G.Robinson začne vyšilovat, nemá to chybu. Bogart tu má opět několik perfektních hereckých akcí a Bacallová jeprostě úžasná:-) Za zmínku samozřejmě stojí vyinikající dialogy. Pořád nechápu jak je možné, že toto období, konkrétně film-noir, dokáže člověka tak strhnout. Zdá se mi, že je to tím pomalým odhalováním motivací některých postav. V hereckých výkonech se mísí živočišnost a přirozenost s teatrálností, a dohromady to funguje skvěle. Zůstává mi rozum stát.(17.6.2006)

Kdyby nebylo několika drobných trapnůstek a nedotažeností, kdyby ti padouši nebyli všichni tak neskonale a prvoplánově hloupí, bylo by to za 5*. Protože je to moc pěkný film, který má napětí, myšlenku, příběh má logiku, postavy jsou uvěřitelné a Bogart je výtečný.(2.4.2011)

Tak z tohohle Bogartova kousku jsem zklamán. Začátek byl dokonale noirový, atmosféra začala správně houstnout od prvních minut a téma je zajímavé, ale místo napětí se nakonec dostavila jen nuda.(17.8.2009)

Vynikajúce obsadenie a dráma plná thrillerového napätia. Divadelné prostredie, ktorého dominanciou sú skvele napísané postavy. Bogard dominuje, a aj keď jeho postava toho veľa nenahovorí, práve ona je nosným pilierom tohto filmu, ktorý má veľkú výpovednú hodnotu. Na druhej strane Edward G. Robinson ako stelesnený gangster odviedol skvelú prácu. Navyše pamätná scéna, kde je Lionel Barrymore (v skutočnosti) pripútaný na vozík a pod nátlakom emócií a hnevu sa snaží prekaziť zlé úmysly líderovi gangu Roccovi je skutočne veľmi emotívna. Veľa súvislostí, ktoré robia tento film niečím viac si dnešný divák neuvedomí, ale to nevadí. Aj tak dostane skvelý film s kvalitnou réžiou, dobrým príbehom a plným charizmatických hercov. 85%.(25.8.2014)