Key Largo

Key Largo

Krimi / Drama / Film-Noir / Thriller

USA, 1948, 101 min

Velice dobré, ale děj odehrávající se v interiéru hotelu mohl být přeci jen trochu svižnější. Huston s Bogartem ovšem stvořili další poklad světové kinematografie a já jim za to děkuji!(18.10.2008)

Kdyby John Huston přitlačil víc na pilu, dostavil by se možná stejný efekt jako u jeho předešlého filmu Poklad na Sierra Madre. Motiv "vězněm ve vlastním domě" s mafií na krku a živelnou pohromou nad hlavou skýtal dramatičtější průběh. Frank (Bogart) si napřed nechce pálit prsty, pak se vybičuje k činu, mě ale chyběl v jeho chování razantnější zlom, taky záporák se mi nelíbil, byl fyzicky příliš "ekl" a to je chyba, protože i záporák má být aspoň trochu charizmatický. To jsou jen kosmetické chybičky, protože film je to jinak výborný. Co však zaslouží pětihvězdičkové uznání, je výkon Claire Trevor v roli mafiánské děvky.(11.1.2006)

Maličko strojené a tezovité. Přesto určitě pěkný noir s charismatickým Bogardem a nevyzpytatelným Robinspnem. Hezká kusovka.(7.4.2013)

Tak z tohohle Bogartova kousku jsem zklamán. Začátek byl dokonale noirový, atmosféra začala správně houstnout od prvních minut a téma je zajímavé, ale místo napětí se nakonec dostavila jen nuda.(17.8.2009)

Kdyby nebylo několika drobných trapnůstek a nedotažeností, kdyby ti padouši nebyli všichni tak neskonale a prvoplánově hloupí, bylo by to za 5*. Protože je to moc pěkný film, který má napětí, myšlenku, příběh má logiku, postavy jsou uvěřitelné a Bogart je výtečný.(2.4.2011)

• - Gaye Dawn (Claire Trevor) spieva pieseň "Moanin' Low". Táto pieseň bola populárna na začiatku 30-tych rokov v podaní speváčky Libby Holman. (beso74)

• - Hlavný hrdina Frank McCloud (Humphrey Bogart) opisuje Nore (Lauren Bacall) bitku pri San Pietro v Taliansku, ktorej sa zúčastnil aj jej nebohý manžel. Režisér a spoluscenárista John Huston mal s touto bitkou osobnú skúsenosť, pre potreby americkej armády vytvoril dokumentárny film s názvom San Pietro (1945). (beso74)

• - Film bol natočený za 78 dní. (fishki)