• Česko

Underworld: Boj v podsvětí

• Německo

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

uz pri sledovani trailerov som vedel ze to bude Blade strihnuty Matrixom.Film ktory milovnikov zanru mozno ked nenadchne, tak iste neurazi.Ostatni ho pozerat nemusia,radsej nech si pozru trebars Male zeny.;-)(27.2.2004)

Je to celkom dobrý akčný horor s Kate Beckinsale. Má veľmi dobrý príbeh o upírskej bojovníčke, ktorá behom tajnej dlhotrvajúcej vojny medzi upírmi a vlkodlakmi začne chrániť muža, ktorého potrebujú vlkodlaci a behom všetkého zisťuje, že ani jej druh nie je tak kladný, ako si myslela. Spracovanie ma ale sklamalo, filmu chýba nejaký správny úvod, aký by si táto tématika zaslúžila, takto hlavne prvá polovica má dosť pomalé tempo a málo lepších scén, takže občas aj nudí, v druhej sa to už vylepší, dej sa začne uberať správnym smerom, ale stále to nie je plne ideálne. Akcie tu nie je moc a nie je zlá, ale ani spokojný s ňou moc nie som. Za väčšinu filmu sa iba občas objaví nejaká kratšia prestrelka, až záverečná fáza je už akčnejšia. Akcia je natočená celkom dobre, poteší slušný výber strelných zbraní a využívanie obojručného strieľania, ale chýba jej nejaký nápad, vydarený moment, jednoducho čokoľvek, čo by stálo za zapamätanie. Herecké obsadenie nie je zlé, poteší hlavne Kate Beckinsale a Bill Nighy, ale ani radové postavy neurazia. Réžia a technická stránka mohli byť aj lepšie, ale vzhľadom na rozpočet som rozhodne spokojný. Veľká škoda, že takýto sľubný námet dopadol len takto priemerne. Podobné série ako Blade alebo Resident Evil ma bavia výrazne viac. Objektívna kvalita filmu- 58%, film sa páči mne na 62%.(18.9.2011)

• Melies

3 / 10 Pravdu povediac, na Underworld sa až tak veľmi dobre nepamätám. Možno to bude tým, že počas jeho sledovania som sa viac venoval spolužiačke, s ktorou som na tom bol v kine, ako filmu samotnému. Aj to však svedčí o jeho kvalitách, resp. nekvalitách, pretože ak by bol film skutočne dobrý, tak by som ho sledoval spolužiačka-nespolužiačka - a pri tej cene lístka sa mi ani nemôžete čudovať... Tak, či onak, jediné čo si z neho pamätám sú vcelku slušné akčné scény a dementný, odfláknutý koniec. A to je dosť málo, hlavne ak sa neradíte k fanúšikom takéhoto žánru.(3.6.2005)

• Cervenak

Neoriginálne, so snahou o štýlovosť otravné a dokonale nudné. Kate Beckinsale je pre mňa (a hlavne v tomto filme) sexy asi ako unavená pokladníčka v Tescu.(28.3.2007)

Kate Beckinsale to v úlohe upírky neuveriteľne sekne na rozdiel od ostatných hercov, ktorý nielenže nevedia hrať, ale sú vo svojich úlohach až príliš nezaujímavý a vyložene sa tam nehodia. Atmosféra je stopercentná, horšie je to už so scenárom a dialógami. Sú proste nezaujímavé. Ale som rád že takýto film vznikol a teším sa aj na jeho pokračovanie (veď boj upírov a vlkolakov je super) opäť v réžii Lena Wisemana, ktorý ma upútal hlavne skvele natočenými akčnými scénami.(18.11.2004)

• - Podzemní tunely (které jsou ve skutečnosti vinným sklepem) použité pro bitvu mezi vlkodlaky a upíry byly stále ty samé, jenom nasnímané z různých úhlů a osvětlené jinak, aby se zdálo, že se jedná o různé lokace. (liquido26)

• - Když se poprvé Selene střetne s vlkodlakem, křik, který vydá, je převzat přímo ze snímku Americký vlkodlak v Londýně. (liquido26)

• - Film je debutem Lena Wisemana. (liquido26)