• Česko

Underworld: Boj v podsvětí

• Německo

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

Underworld není rozhodně nějak extrémně dobrý film, ale je vizuálně atraktivní, hudebně povedený a dostatečně atmosferický. Kate Beckinsale padne těsný kostým jako ulitý - jen jediné co mi opravdu vadilo a paradoxně to filmu právě ubíralo na "coolovosti" byly někdy až tupé a zbytečně digitální triky.(29.11.2003)

• Skejpr

Mno... takový nemastný neslaný nic moc... Vizuálně zajímavý, dějové chabý a přitom překombinovaný (to samo o sobě je skoro až umění a možná by za to měly bejt body navíc..ale nebudou)... Herci nevýrazný, dokonce i Bill Nighy přehrává, podivně a nesnesitelně.. Kate Beckinsale je kus, ale hrát fakt neumí.... Triky sou špatný ( 1) všechny transformace.. trhaný, neplynulý a eště digitální, 2) vlkodlaci, jako takový, jsou plochý, když bežej 3 chodbou - 2 po stěnách a jeden po stropě :) - je to sekaný, plochý a eště v dokonalým synchronu... Fuj... Na "Romea & Julii mezi kapkami krve" je tam ty krve proklatě málo, romantika žádná, lekl jsem se všehovšudy jednou... Prostě... velikananánský šlápnutí vedle... a pouhý 2 hvězdičky(21.3.2006)

• monolog

Na tomhle filmu je nejhorší, že nenabídne žádného sympatického hrdinu. Pravda, Kate je sice k nakousnutí, jenže potom by si člověk musel tejden ze zubů vytahovat líčidlo. V některých filmech nejsou kladné postavy, v některých nejsou záporné. Tady nejsou sympaťáci. Jen pár nesympatických zlořádů a zbytek víceméně naprosto zbytečné křoví, které se však jako na potvoru objevuje v záběru nejčastěji. V hlouposti je tenhle film srovnatelný s dvojkou, ale přeci jen je i trochu zábavnější, což je zásluhou hlavně neuvěřitelně (tedy na Wisemana) propracovaného scénáře. Problém ale je, že upíři a vlkodlaci jsou všechny postavy jen podle jména a podoby. Nic víc společné s oběma plemeny ve filmu není a oba zmíněné rody se chovají spíš jen jako trochu lepšími reflexy nadaní lidé. Underworld je sračka. Naprostá a dokonalá a nic to nezmění. Pokud se řejža fakt nechal inspirovat Romeem a Julií, pak, věru, ehm... Asi přeskakoval nudné pasáže, kde se mluví (kurňa, a nemluví se v Romeovi neustále? Je to přece drama, ne? Popisy tam tedy nejsou.) Tady toto je taky drama, ale věřím, že každý soudný člověk by si přál, aby tu mluvili ještě míň, než tak činí. Ty perly by se měly tesat do mýdel na veřejných záchodcích.(28.3.2007)

Já na ty dlouhý lesklý hábity, ve kterých chodí "strašní drsňáci"teda vůbec nejsem, ale tady mi přehnaná akce a střílení nevadilo. Naopak, téma upírů & vlkodlaků můžu a tady se to dle mě povedlo (na čsfd celkem podceněný film), obzvlášť milostná zápletka mě dostala. Kate Beckinsale je skvělá, jen ten Nighy mi tu nějak leze na nervy.(19.1.2012)

• M.a.t.t.

Až také sklamanie to zase nie je ale jedine vďaka efektnému spracovaniu a Kate Beckinsale v latexovom obleku. Dej očividne vznikol len kvôli špeciálnym efektom, pričom postavy sa väčšinu času nezmyselne presúvajú z bodu A do bodu B a smrteľne vážne myslelné dialógy často znejúce z ich úst by museli byť napísané ďaleko lepšie, aby dokázali aspoň čiastočne zaujať. A keď už nepomáhajú ani preslovy, dôjde aj na zbrane. Žiaľ ani tá akcia za veľa nestojí. A taký to bol zaujímavý nápad...(17.2.2007)