• Česko

Underworld: Boj v podsvětí

• Německo

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

Underwold je čistě akční a popcornový filmek. Očekávát od něj poselství a drama typu Dracula opravdu nejde. Sexuální idol Kate Beckinsale si vesele běhá skrze film, střílí vlkodlaky, máchá mečem, pronáší dobré hlášky, kecá místy stupidní dialogy a vrtí krásným zadkem. Scott Speedman tak akorát čumí, ptá se, bojí se, mutuje a vraždí. Co víc se dá od takhle laděného snímku očekávat? I po mnoha projekcích stále příjemná zábava.(4.3.2008)

• Eddard

Máte rádi Van Helsinga? Milujete tématiku upírů a vlkodlaků a jen při myšlence, že by se mohli zkřížit upadáte do slastného transu? A co takhle pěkná ženská v latexovém oblečku, dali byste si říct? Pokud jste slespoň na dvě ze tří otázek odpověděli ano, MOHL by se vám Underworld líbit. Problém je v tom, že jinak je to dost špatný, hloupý a nezáživný film, s několika scénami, které vás opravdu naštvou (Selena vypráví o svém dětství např.) a jednou či dvěma, na které se dá dívat. Strašlivý casting. 30%(18.7.2006)

• Tosim

Scott Speedman měl prý v druhém díle z oblečku Kate Beckinsale pravidelnou erekci, jak jsem se před pár dny náhodou dozvěděl. Nedivil bych se, kdyby tomu bylo i u jedničky. No a teď k záporům: nepopírám, že blbosti o upírech nejsou moje krevní skupina, ale tady se na diváka valí (spolu s rychlými akcemi i střihem) také Seleniny vnitřní monology, které ho zmatou ještě víc, místo, aby mu pomohly. Nejdřív jsem scény přeskakoval, pak už jsem u nich rovnou usnul. Dobrou noc.(13.2.2006)

Ten film byl pro mne jako zjevení z jiného světa, takový alá Matrix stříknutý Bladem. S temnou upírskou atmosférou, se solidními efekty a výtečnou bojovou choreografií. Ovšem až další 2 pokračování doplňují celou mozaiku upírsko-vlkodlačí ságy.(10.3.2012)

• monolog

Na tomhle filmu je nejhorší, že nenabídne žádného sympatického hrdinu. Pravda, Kate je sice k nakousnutí, jenže potom by si člověk musel tejden ze zubů vytahovat líčidlo. V některých filmech nejsou kladné postavy, v některých nejsou záporné. Tady nejsou sympaťáci. Jen pár nesympatických zlořádů a zbytek víceméně naprosto zbytečné křoví, které se však jako na potvoru objevuje v záběru nejčastěji. V hlouposti je tenhle film srovnatelný s dvojkou, ale přeci jen je i trochu zábavnější, což je zásluhou hlavně neuvěřitelně (tedy na Wisemana) propracovaného scénáře. Problém ale je, že upíři a vlkodlaci jsou všechny postavy jen podle jména a podoby. Nic víc společné s oběma plemeny ve filmu není a oba zmíněné rody se chovají spíš jen jako trochu lepšími reflexy nadaní lidé. Underworld je sračka. Naprostá a dokonalá a nic to nezmění. Pokud se řejža fakt nechal inspirovat Romeem a Julií, pak, věru, ehm... Asi přeskakoval nudné pasáže, kde se mluví (kurňa, a nemluví se v Romeovi neustále? Je to přece drama, ne? Popisy tam tedy nejsou.) Tady toto je taky drama, ale věřím, že každý soudný člověk by si přál, aby tu mluvili ještě míň, než tak činí. Ty perly by se měly tesat do mýdel na veřejných záchodcích.(28.3.2007)

• - Hlas Kevina Greviouxe (Raze) není upraven žádnými zvláštními efekty. Herec má takto hluboký hlas od přírody. (liquido26)

• - Tvorcovia filmu čelili žalobám od White Wolf, Inc. a Nancy Collinsovej, pre údajne prevzatie prvkov z ich hier a románu. (Greenpeacak)

• - Polibek mezi Michaelem a Selene poté, co ho osvobodí z řetězů v Lucianově laboratoři, se objeví v traileru, ale v samotném filmu ne. (liquido26)