• Česko

Underworld: Boj v podsvětí

• Německo

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

• DaViD´82

Skučel jsem při tom více než vlkodlak při úplňku. A nadšením to nebylo.(2.7.2007)

Ze začátku jsem si říkal jen: "Co to proboha je?" Ten metrosexuální styl mi vážně nesedl. Všichni jsou tu hezcí, mají přiléhavé lesklé oděvy a tváří se jak emo. Čím šel film dál, tím mě ale víc zajímal. Několik zajímavých zvratů a působivý příběh to nakonec zachránilo. A za Kate jsem odpustil i ten latex.(12.12.2009)

Underworld není rozhodně nějak extrémně dobrý film, ale je vizuálně atraktivní, hudebně povedený a dostatečně atmosferický. Kate Beckinsale padne těsný kostým jako ulitý - jen jediné co mi opravdu vadilo a paradoxně to filmu právě ubíralo na "coolovosti" byly někdy až tupé a zbytečně digitální triky.(29.11.2003)

Mám rád upírský příběhy a Kate Beckinsale a když se k tomu připojí ještě zábavně a akčně podanej příběh, kterej na diváka působí takovým cool nabušeným dojmem, tak já mam o zábavu postaráno. Krom toho Bill Nighy je vždycky skvělej(31.12.2005)

• Morien

Underworld byl jedním z mých prvních srdíčkových filmů kategorie guilty pleasure. Je to o mocnostech temna, je to Romeo a Julie a hlavně protagonistkou je žena, která musí svého muže teprve probudit. O to víc mě mrzí, že už v pubertě jsem si uvědomovala, jak je ten film bezduchý, a čím jsem starší, tím víc mi to kazí radost ze sledování. Jeden palčivý průser je také to, že antagonisté jsou velmi (abych taky jednou použila slovo, co nemám zas tak moc ráda) luxusní : Vůdce vlkodlaků není animalistický primitiv, ale sofistikovaný britský gentleman, jehož hlavní zbraní je jeho aura a morální moc, a vůdce upírů je zase křehký a nemocný, ale o to víc vzteklý a nebezpečný dědek. (Snad mi Bill Nighty takový popis odpustí, právě kvůli tomuhle filmu se ale zařadil mezi mé oblíbence.) A těm dvěma se při vší úctě Kate ani Scott svých charismatem nevyrovnají, ani kdyby je natřeli načerno nebo narvali do latexu (haha, což přesně udělali, ale nestačilo to). Ale protože Selene udělá pár krásných vzpurných gest, nemůžu tenhle film ze srdíčka jen tak vyhodit.(6.10.2015)