• Česko

Underworld: Boj v podsvětí

• Německo

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

Kate Beckinsale to v úlohe upírky neuveriteľne sekne na rozdiel od ostatných hercov, ktorý nielenže nevedia hrať, ale sú vo svojich úlohach až príliš nezaujímavý a vyložene sa tam nehodia. Atmosféra je stopercentná, horšie je to už so scenárom a dialógami. Sú proste nezaujímavé. Ale som rád že takýto film vznikol a teším sa aj na jeho pokračovanie (veď boj upírov a vlkolakov je super) opäť v réžii Lena Wisemana, ktorý ma upútal hlavne skvele natočenými akčnými scénami.(18.11.2004)

• Melies

3 / 10 Pravdu povediac, na Underworld sa až tak veľmi dobre nepamätám. Možno to bude tým, že počas jeho sledovania som sa viac venoval spolužiačke, s ktorou som na tom bol v kine, ako filmu samotnému. Aj to však svedčí o jeho kvalitách, resp. nekvalitách, pretože ak by bol film skutočne dobrý, tak by som ho sledoval spolužiačka-nespolužiačka - a pri tej cene lístka sa mi ani nemôžete čudovať... Tak, či onak, jediné čo si z neho pamätám sú vcelku slušné akčné scény a dementný, odfláknutý koniec. A to je dosť málo, hlavne ak sa neradíte k fanúšikom takéhoto žánru.(3.6.2005)

• Arx

Nebejt sexy Kate Beckinsale, tak je to pro mě naprostá ztráta času.(22.6.2007)

Pre mňa najlepší film na upírsky motív. Kombinácia modrých a strieborných farieb boli pre mňa vizuálnou radovánkou. A Kate Beckinsale? Najsexi upírka všetkých čias :) Že scenár bol blbý? Nemôže byť každý film pre supermacherov...(9.12.2006)

Underwold je čistě akční a popcornový filmek. Očekávát od něj poselství a drama typu Dracula opravdu nejde. Sexuální idol Kate Beckinsale si vesele běhá skrze film, střílí vlkodlaky, máchá mečem, pronáší dobré hlášky, kecá místy stupidní dialogy a vrtí krásným zadkem. Scott Speedman tak akorát čumí, ptá se, bojí se, mutuje a vraždí. Co víc se dá od takhle laděného snímku očekávat? I po mnoha projekcích stále příjemná zábava.(4.3.2008)