• Česko

Underworld: Boj v podsvětí

• Německo

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

• Tosim

Scott Speedman měl prý v druhém díle z oblečku Kate Beckinsale pravidelnou erekci, jak jsem se před pár dny náhodou dozvěděl. Nedivil bych se, kdyby tomu bylo i u jedničky. No a teď k záporům: nepopírám, že blbosti o upírech nejsou moje krevní skupina, ale tady se na diváka valí (spolu s rychlými akcemi i střihem) také Seleniny vnitřní monology, které ho zmatou ještě víc, místo, aby mu pomohly. Nejdřív jsem scény přeskakoval, pak už jsem u nich rovnou usnul. Dobrou noc.(13.2.2006)

• paascha

Proč já vlastně dal 2? Že by za tu blondýnu? Nebo tu brunetku? Za děj to určitě nebylo(5.10.2006)

Rozpočet $22miliónovTržby USA $51,970,690Tržby Celosvetovo $95,708,457/35%/(12.5.2006)

• J*A*S*M

Pěkný vizuál - a to je tak všechno, co je zde k vidění. Nudná akce, nudné kecy, nudný film.(2.4.2009)

Na podruhy se mi film libil mnohem vic. Hlavni problem filmu je, ze Wiseman tu jeste nema moc zkusenosti a tudiz obcas film pusobi krapet lacine, ale diky sviznymu deji to zas tak moc nevadi. Historii upiru a vlkodlaku, kerou Wiseman vymyslel, sice krapet prehnal, ale to by nevadilo, kdyby nekaslal na nejaky klasicky veci, typu, ze se upir vidi v zrcadle a takovejch kiksu by se tu naslo vic. Ale zase to Wiseman vyvazuje slusnou akci, kerou asi okoukal u Bladea, pekelne sexy Kate Beckinsale v ultra tesnym oblecku a skvelym zaporakem Billem Nighym. Akorat mi prislo, ze z upiru udelal Wiseman docela ubozacky a z vlkodlaku skoro nepremozitelny monstra. Ale jako takovy by meli bejt krapet lip trikove udelany, neni to spatny, ale obcas nejakej vlkodlak vypada vtipne. Co se tyce hybryda Michaela, tak kdyz se menil, vypadal, ze bude nejakej ultra krutak, ale nakonec z neho vylezla potvora, ktera vypada jak krovak z King Konga. Nicmene sem se u filmu ani na okamzik nenudil, Wiseman docela slusne stupnuje napeti a i kdyz tu je par hluchejch mist, je to docela jizda.(6.1.2007)

• - Selene ve filmu promluví poprvé až po 12 minutách, přestože její hlas můžeme slyšet od začátku filmu coby voiceover. (liquido26)

• - Jméno "Selene" odkazuje na řeckou mytologii. (cariada)

• - Celý film se odehrává pouze v noci a nebo v podzemí. (cariada)