• Česko

Underworld: Boj v podsvětí

• Německo

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

Underwold je čistě akční a popcornový filmek. Očekávát od něj poselství a drama typu Dracula opravdu nejde. Sexuální idol Kate Beckinsale si vesele běhá skrze film, střílí vlkodlaky, máchá mečem, pronáší dobré hlášky, kecá místy stupidní dialogy a vrtí krásným zadkem. Scott Speedman tak akorát čumí, ptá se, bojí se, mutuje a vraždí. Co víc se dá od takhle laděného snímku očekávat? I po mnoha projekcích stále příjemná zábava.(4.3.2008)

Já na ty dlouhý lesklý hábity, ve kterých chodí "strašní drsňáci"teda vůbec nejsem, ale tady mi přehnaná akce a střílení nevadilo. Naopak, téma upírů & vlkodlaků můžu a tady se to dle mě povedlo (na čsfd celkem podceněný film), obzvlášť milostná zápletka mě dostala. Kate Beckinsale je skvělá, jen ten Nighy mi tu nějak leze na nervy.(19.1.2012)

• monolog

Na tomhle filmu je nejhorší, že nenabídne žádného sympatického hrdinu. Pravda, Kate je sice k nakousnutí, jenže potom by si člověk musel tejden ze zubů vytahovat líčidlo. V některých filmech nejsou kladné postavy, v některých nejsou záporné. Tady nejsou sympaťáci. Jen pár nesympatických zlořádů a zbytek víceméně naprosto zbytečné křoví, které se však jako na potvoru objevuje v záběru nejčastěji. V hlouposti je tenhle film srovnatelný s dvojkou, ale přeci jen je i trochu zábavnější, což je zásluhou hlavně neuvěřitelně (tedy na Wisemana) propracovaného scénáře. Problém ale je, že upíři a vlkodlaci jsou všechny postavy jen podle jména a podoby. Nic víc společné s oběma plemeny ve filmu není a oba zmíněné rody se chovají spíš jen jako trochu lepšími reflexy nadaní lidé. Underworld je sračka. Naprostá a dokonalá a nic to nezmění. Pokud se řejža fakt nechal inspirovat Romeem a Julií, pak, věru, ehm... Asi přeskakoval nudné pasáže, kde se mluví (kurňa, a nemluví se v Romeovi neustále? Je to přece drama, ne? Popisy tam tedy nejsou.) Tady toto je taky drama, ale věřím, že každý soudný člověk by si přál, aby tu mluvili ještě míň, než tak činí. Ty perly by se měly tesat do mýdel na veřejných záchodcích.(28.3.2007)

• M.a.t.t.

Až také sklamanie to zase nie je ale jedine vďaka efektnému spracovaniu a Kate Beckinsale v latexovom obleku. Dej očividne vznikol len kvôli špeciálnym efektom, pričom postavy sa väčšinu času nezmyselne presúvajú z bodu A do bodu B a smrteľne vážne myslelné dialógy často znejúce z ich úst by museli byť napísané ďaleko lepšie, aby dokázali aspoň čiastočne zaujať. A keď už nepomáhajú ani preslovy, dôjde aj na zbrane. Žiaľ ani tá akcia za veľa nestojí. A taký to bol zaujímavý nápad...(17.2.2007)

Kate Beckinsale to v úlohe upírky neuveriteľne sekne na rozdiel od ostatných hercov, ktorý nielenže nevedia hrať, ale sú vo svojich úlohach až príliš nezaujímavý a vyložene sa tam nehodia. Atmosféra je stopercentná, horšie je to už so scenárom a dialógami. Sú proste nezaujímavé. Ale som rád že takýto film vznikol a teším sa aj na jeho pokračovanie (veď boj upírov a vlkolakov je super) opäť v réžii Lena Wisemana, ktorý ma upútal hlavne skvele natočenými akčnými scénami.(18.11.2004)

• - Podzemní tunely (které jsou ve skutečnosti vinným sklepem) použité pro bitvu mezi vlkodlaky a upíry byly stále ty samé, jenom nasnímané z různých úhlů a osvětlené jinak, aby se zdálo, že se jedná o různé lokace. (liquido26)

• - Podle scénáristy a herce Kevina Greviouxe byla inspirací pro postavu Selene jasnovidecká upírka Černá královna Selene, která se objeví v komiksech o X-menech. (liquido26)

• - Scéna, kde se Selena "prostřílela" skrz podlahu do nižšího patra, byla vyvrácena v seriálu Bořiči mýtů (od r. 2003). (Narcis)