• Česko

Underworld: Boj v podsvětí

• Německo

Underworld: Boj v podsvetí

Akční / Fantasy / Thriller

USA / Německo / Maďarsko / Velká Británie, 2003, 117 min (Director's cut: 133 min)

Odmysleje opět bláboly distributora jde o další z přemnožství těch >komixových< dobrodružství v temných sférách, které však vaří stále z téže vody, přesycené žánrovými klišé, jimiž nahrazují ne zvlášť propracované (no spíše děravé) scénáře. No a tak i tentokráte kulky různé kadence a neuvěřitelného složení jen sviští, všemožné další zbraně, skoky a plazy po stěnách a jiná gymnastická cvičení naplňují představu o řádné akci, hlavní hrdinka v latexu a kůži je náležitě sexy, jedni i druzí hnusácii jsou >trendy< a korektně multirasového složení - a celé je to takové nekomplikované a mládeži přístupné, aby dolary se bezproblémově točily. No a to je vlastně všechno. Vlastně jako u většiny filmů tohoto ražení a žánru. Poměrně zábavné, vizuálně poutavé, nijak však nevybočující. Prostě průměrné. Dvě a půl hvězdičky - a snad tedy pro ten přece jen lehký dramatický přesah a absenci sebeparodování zaokrouhleno nahoru.(25.3.2006)

• Eddard

Máte rádi Van Helsinga? Milujete tématiku upírů a vlkodlaků a jen při myšlence, že by se mohli zkřížit upadáte do slastného transu? A co takhle pěkná ženská v latexovém oblečku, dali byste si říct? Pokud jste slespoň na dvě ze tří otázek odpověděli ano, MOHL by se vám Underworld líbit. Problém je v tom, že jinak je to dost špatný, hloupý a nezáživný film, s několika scénami, které vás opravdu naštvou (Selena vypráví o svém dětství např.) a jednou či dvěma, na které se dá dívat. Strašlivý casting. 30%(18.7.2006)

Underwold je čistě akční a popcornový filmek. Očekávát od něj poselství a drama typu Dracula opravdu nejde. Sexuální idol Kate Beckinsale si vesele běhá skrze film, střílí vlkodlaky, máchá mečem, pronáší dobré hlášky, kecá místy stupidní dialogy a vrtí krásným zadkem. Scott Speedman tak akorát čumí, ptá se, bojí se, mutuje a vraždí. Co víc se dá od takhle laděného snímku očekávat? I po mnoha projekcích stále příjemná zábava.(4.3.2008)

rozpočet : $22 million tržby celosvetovo : $95,708,457(26.6.2007)

Já nevím. Možná proto, že nepatřím k těm, pro které je jediná možná staromilská představa upíra jako hraběte v dlouhém plášti s vysokým límcem, tak mi tahle moderní variace na Romea a Julii zas tak zlá nepřišla. S druhým dílem navíc tvoří velmi kompaktní celek. Škoda, že se na vlně módností veze až příliš, mohla to být docela fajn upírská pohádka, protože atmosféru určitě nepostrádá.(19.9.2006)

• - Během natáčení tohoto filmu Kate Beckinsale potkala poprvé svého budoucího manžela, Lena Wisemana. (Karlos80)

• - V jedné ze scén dostává postava ránu bičem do obličeje, avšak po chvíli je jizva vidět na druhé tváři. (Pepy)

• - Scéna, kde se Selena "prostřílela" skrz podlahu do nižšího patra, byla vyvrácena v seriálu Bořiči mýtů (od r. 2003). (Narcis)