ReLIFE

• Japonsko リライフ

Kaizaki Arata je 27letý nezaměstnaný muž, bez peněz a bez přítelkyně. Po jednom večeru stráveném s kamarádem v baru, ho kontaktuje muž s nabídkou určité práce. Respektive mu nabídne účast v experimentu - vezme si lék, díky kterému omládne o deset let, a nastoupí na střední školu na jeden rok. Veškeré jeho výdaje budou hrazeny a navíc na konci bude mít prakticky jistotu zaměstnání. Arata z počátku odmítá, ale jelikož je posilněn alkoholem, ráno se probírá mladší... (Harroc)

Zíza

Anime mě zaujalo, hezky to utíkalo, kdežto hraný film se táhnul jako smrad a nedokázal natolik zaujmout, abych mu věnovala pořádnou pozornost. Asi půl hodinu před koncem jsem se už modlila, aby to skončilo, protože mě to absolutně nebavilo. Nápad dobrý, ale zřejmě to ztroskotalo na špatném scénáři. Proto i těžko říct, zda byli herci a herečky dobře vybráni, protože prostě asi nedostali moc příležitostí, aby něco zahráli pořádně. Jejich výkon byl vskutku průměrný. Škoda, těšila jsem se, ale nakonec z toho bylo jen takové „nah“. I přes neuspokojivý konec je podle mě anime lepší, protože má spád a chemii. ()

Tucqa

Oproti anime slabý odvar... Ale jak chcete ze 17 dílů anime udělat jeden film? Chyběl mi zde hlavně rozvoj jednotlivých postav (např.: Kariu), na který mělo anime mnohem víc času. Co mi však nejvíc scházelo *spoiler alert* byla scéna, kdy si Hishiro napsala na dlaň vzkaz pro sebe, aby nezapomněla na Kaizakiho. Mé hodnocení: 55% ()

GTS_PUNK

Príbehový základ filmu Takeshiho Furusawu vychádza z pôvodného anime ReLIFE, respektíve jeho pokračovania ReLIFE: Kanketsu-hen, pričom sa zameriava na všetky dôležité dejové skutočnosti, ktoré zachytáva aj seriálová predloha. Zatiaľ čo tú možno označiť za viac než dobrú, v prípade filmovej adaptácie je potrebné slovami chvály o čosi šetriť. Hoci vo svojej podstate určite nejde o zlú snímku, najmä z hľadiska budovania príbehu a postáv to také dokonalé nie je. S tým úzko súvisí aj skutočnosť, že v niektorých dejových pasážach je film veľmi pomalý, zatiaľ čo inde - možno aj na miestach, kde by sa hodilo spomaliť - je zas príliš rýchly. To, že sa tvorcovia rozhodli do filmu pridať niekoľko scén, ktoré anime neponúka, alebo v ňom trochu niekoľko z nich pozmeniť, chybou nie je. Horšie je to už s tým, že niektoré dôležité momenty výrazne skracujú, respektíve úplne vynechávajú. Divák, potom najmä ten, ktorý videl aj pôvodnú predlohu, má pocit, že mu príbeh zďaleka neponúka všetko, čo by mal. Po hereckej stránke je film v poriadku, je však trochu na škodu, že niektoré postavy, napríklad Ryou Yoake (Yudai Chiba), Rena Kairu (Elaiza Ikeda), no hlavne An Onoya (Sae Okazaki), nedostávajú viac priestoru. Ale to súvisí so skutočnosťami, ktoré sme už spomenuli. ReLIFE ako film nie je zlý, na anime sa však kvalitatívne ani zďaleka nechytá. Kto však hľadá príjemnú a odľahčenú oddychovku zo školského prostrediu, určite voľbou tohto kúsku nič nepokazí. ()

maneki_neko

Krásně natočená adaptace podle stejnojmenného anime. Nemám co vytknout. Japonci jsou prostě machři. A na Taishiho Nakagawu pozor, můžete z něho dostat cukrovku :D ()