poster

Poklad na Sierra Madre

 • USA

  Treasure of the Sierra Madre, The

Dobrodružný / Drama / Western

USA, 1948, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  *****

  Skvely dobrodruzny film, pri ktorom som sa ani chvilku nenudil a to vdaka skvelemu scenaru, ktory sa postaral o to, ci sa niektori z hrdinov pri hladani zlata jednoducho nepozabijaju. A ze tento reziser natocil aj MALTEZSKEHO SOKOLA (1941) alebo AFRICKU KRALOVNU (1951) ? No tak uznavam, ze John Huston patril medzi talentovanych reziserov minuleho storocia, len z mafianskeho filmu CEST RODINY PRIZZIU (1985) som az tak nadseny nebol, ale to nevadi. V kazdom pripade si Poklad na Sierra Madre svoje miesto v rebricku TOP 250 IMDb urcite zasluzi, ku dnesnemu dnu je to miesto 65. Film ziskal 3 Oscary za reziu Johna Hustona, herca vo vedlajsej ulohe Waltera Hustona, ktory je Johnov otec a za scenar. Dalej bol nominovany za najlepsi film roka, ale vtedy mala väcsie stastie drama od Laurencea Oliviera HAMLET (1948), ktory sa stal najlepsim filmom roka 1948... 28.01.2010 ______ Humphrey Bogart - (Dobbs) +++ Walter Huston - (Howard) +++ Tim Holt - (Curtin) +++ Bruce Bennett - (Cody) +++ Barton MacLane - (McCormick) +++ José Torvay - (Pablo) +++ Robert Blake - (Mexický chlapec predávajúci los z lotérie) +++ John Huston - (Američan v Tampicu v bielom obleku) +++ Produkcia: Jack L. Warner a Henry Blanke +++ Hudba: Max Steiner +++(28.1.2010)

 • Chrustyn
  ***

  Bohužel mi tato klasika přišla hodně nudná a utahaná.(19.5.2007)

 • Kass
  *****

  Jak hlubokými a zbloudilými zářezy se podepíše na charakterech a vzájemném vztahu lidí, přátel, vidina nečekaně snadného a brzkého zbohatnutí? Vynikající směsice westernu s nestandartními prvky a psychologicky přesné drobnokresby chování zlatokopa v klasickém snímku J. Hustona. Ve filmu exceluje jak slavný H. Bogart, pro něhož role bezzásadového Dobbiho (jeden z vrcholů jeho herecké kariéry) znamenala, po dlouhé řadě kladných postav, opětovný návrat do pozice padoucha, tak Walter Huston - skvělý herec a otec pana režiséra :-).(31.1.2005)

 • kleopatra
  *****

  Humphrey Bogart tentokrát nehraje šarmantního chlápka v padnoucím kvádru s cigárem či doutníkem a do čela staženým kloboukem. Naopak, jeho Dobbs je uválený zoufalec, který nezavadí o práci a když zavadí, nezaplatí mu. Štěstí se na něj ale nakonec usměje, protože se svým přítelem potká sice vysloužilého ale zkušeného zlatokopa, který oba muže vyhecuje k cestě za zlatem. Přesto, že Dobbs se při vyprávění o zhoubném vlivu zlata na lidskou duši a svědomí holedbá, že si chce jen "vykopat" svoje a jít, je to právě on, kdo přibývající mamon psychicky nezvládne. Z Bogartova Dobbse zpočátku přátelského, postupně až paranoického mi běhal mráz po zádech, na Waltera Hustona v roli starého Howarda ale neměl, jeho skvělý výkon byl po právu oceněn Oscarem. Taky režisér John Huston, který si střihl malou roličku, se předvedl v nejlepším světle a já mohu tento příjemně napínavý klasický superkousek jen doporučit.(9.12.2005)

 • bassator

  41st KVIFF 2006 - TRIBUTE TO JOHN HUSTON (1906-1987) - Pocta Johnu Hustonovi (1906-1987)(28.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace