Poklad na Sierra Madre

Treasure of the Sierra Madre, The

Dobrodružný / Drama / Western

USA, 1948, 126 min

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly (doplněk). Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Jako vždy perfektní Humphrey Bogart - zde coby duševně nevyrovnaný zlatokop v tomto psychologickém westernu. Zlato se nemusí třpytit, aby zatemnilo rozum. "Tak jak se cejtíte, mládenci, když jste teď bohatý?" Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=TfKQpSXaljE(20.9.2009)

Abych řekl pravdu, docela mě zklamalo, jak předvídatelný a místy toporný ten film je. A rok 1948 není středověk, takže nějaká doba vzniku mě neoblafne. Ano, má to povětšinou atmosféru, ale postavy jsou hrozně jednorozměrné, děj je málo zábavný, málo chytrý i originální. Většina motivů je naprosto ponechána ladem. Veškerá síla stojí na námětu, což filmu jako adaptaci knihy nemůžu moc přičítat. Slušná žánrovka - toť vše.(22.3.2011)

For Me 90%(22.10.2009)

"Pouze" dobrodružný film. Ale výborně a poctivě natočený. Nebýt několika drastičtějších motivů, byl by to skvělý film pro děti. :) Z českých filmů ho mírně připomíná film Kolonie Lanfieri Jana Schmidta.(25.2.2013)

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(24.1.2009)

• - V Mexiku doprovázel štáb také lékař. Jednu noc byl volán k Johnu Hustonovi, kterému “nesedla“ marihuana, kterou tehdy se svým otcem Walterem Hustonem kouřil poprvé - nikdy už se jí pak nedotkl. (džanik)

• - Jak se natáčení protahovalo, měl Humphrey Bogart, jinak zanícený jachtař, obavy že propásne závod Honolulu Classic, kterého se chtěl zúčastnit. Opakovaně dorážel na režiséra, zda se film stihne dokončit včas, až mu John Huston jednou zakroutil nosem. Pak už se neptal. (džanik)

• - Fred C. Dobbs (Humphrey Bogart) se stal druhým nejoblíbenějším filmovým hrdinou všech dob v anketě amerického časopisu Premiere. První místo obsadil Vito Corleone z filmu Kmotr. (Zdroj: ČSFD.cz)