Poklad na Sierra Madre

Ted D. McCord

Max Steiner

Henry Blanke

Owen Marks

Parádní dobrodružný film s vynikající režií, hudbou, scénářem i herci. Předkládá nám univerzálně platné pravdy o tom, jací jsou lidé a co s nimi dělá bohatství. Připomíná mi to i Hustonova pozdějšího, neméně kvalitního Muže, který chtěl být králem.(16.7.2006)

MFF KV .. Scénář: John Huston .. Až na zlato.(7.7.2006)

Tenhle film je dokonalou ukázkou toho, co s vámi může udělat chamtivost. Vynikající výkon Bogarta a Hustona. Nemám víc, co bych napsal, kromě tohohle: Kvůli těmto filmům miluju snímky ze starého Hollywoodu!(24.11.2010)

Vynikající herci, brilantní režie, úžasné lokace a kamera a geniální závěr aneb jaká je skutečná cena zlata. John Huston opět předběhl svoji dobu.(23.7.2006)

Vynikající výkon Humphreyho Bogarta dělá z tohoto film nezapomenutelný zážitek. Klobouk a baloňák? Kdeže Pot, strniště a nebezpečně vychytralý výraz jsou tu Humphreyho hlavními zbraněmi. Přiznám se, že mě „poklad“ přišel trochu moc dlouhý, a o něco méně zábavný než spolupráce Hustona s Bogartem na Key largu a Maltézském sokolu. Přesto krásný film.(13.7.2006)