poster

Poklad na Sierra Madre

 • USA

  Treasure of the Sierra Madre, The

Dobrodružný / Drama / Western

USA, 1948, 126 min

Režie:

John Huston

Předloha:

B. Traven (kniha)

Scénář:

John Huston

Kamera:

Ted D. McCord

Hudba:

Max Steiner

Producenti:

Henry Blanke

Střih:

Owen Marks
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  *****

  Konečne som si vychutnal kultový americky snímok a prevzal som jeho kultovosť aj do svojho osobného rebríčku, čo sa s filmami z imdb topky až tak často nestáva. Pekelné herecké výkony, skvelé režijné nasadenie, jednoduchý, no úderný scenár, čo dialóg, to poklad, skrátka nemám absolútne čo vytknúť. Pestrosť deja je obdivuhodná, film žongluje so žánrami v neskutočnom tempe a vždy ich vie skĺbiť tak, aby z toho divák nebol zmätený. Dobrodružná akcia, dramatické dobrodružstvo, tragická veselohra a divácke potešenie. Vychutnajte si ho aj vy. Vrelo odporúčam. 100%.(23.11.2009)

 • Pohrobek
  ****

  Nevybíravá přímočará podívaná podle Travenovy předlohy o zhoubném vlivu zlata na člověka. Sympatický tuláček a neškodný pobuda Bogart postupně se měnící v schizofrenní, paranoidní trosku. Stupňující se tempo s úžasnou symbolickou závěrečnou půlhodinkou a největší klenot rodiny Hustonů, která si z oscarového klání roku 1949 odnesla tři zasloužené plešouny. Ten Johnův za vynikající, dynamickou režii je asi nejzaslouženější.(6.8.2006)

 • Ilicka
  ****

  Ironické vyprávění o touze člověka po hmotném bohatství a jejím zlu, které přináší tvrdý pád. Ale hlavní je přece se zasmát dobrému vtipu, který rozfouká vaše bohatství po mexických pouštech. Strhující výkony ústřední trojky, těžkou paranoiou nakaženého Bogharta, mrzutého a světem protřelého zlatokopa Hustona a nedůvěřivého Holta, atmosféra mexické pustiny, kde se srdce poctivých mužů pod vlivem zlata mění ve vyprahlý písek.(18.3.2010)

 • ork
  *****

  For Me 90%(22.10.2009)

 • Ruut
  ****

  Nemyslím si že by tento film zasluhoval takovou chválu a zařazování do žebříčku nejlepších filmů všech dob jaké se u dostvá. I tak velice kvalitní dobrodružný film. Mile překvapí záporná role Humpreyho Bogarta.(27.9.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace