poster

Poklad na Sierra Madre

 • USA

  Treasure of the Sierra Madre, The

Dobrodružný / Drama / Western

USA, 1948, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  *****

  Výborný dobrodružný snímek o závisti a chamtivosti. Dodnes působí svěžím dojmem a baví jednak díky překvapivě netriviálnímu scénáři a výtečné režii, jednak zásluhou kvalitních hereckých výkonů Waltera Hustona a zejména Humphreyho Bogarta, který je ve své roli v průběhu času čím dál tím víc odpudivý a zároveň pořád lidský. Škoda, že jsem ve Varech neměl příležitost zhlédnout více filmů z Hustonovy retrospektivy, protože velké plátno mu zatraceně sluší.(9.7.2006)

 • Javert
  *****

  "No teda!" řekl jsem si, když jsem uviděl toho zarostlého tuláka jménem Humphrey Bogart. I tentokrát se do své role naprosto skvěle vžil a společně s dvěma Hustony a Timem Holtem nám vypráví příběh o lidské chamtivosti a touze po zlatě, která může zničit i přátelství. Výborně napsané, výborně zahrané, výborně zrežírované.(21.4.2008)

 • mm13
  *****

  Kto vie, ten vie. Šesťdesiatročný film a dodnes ťažko hľadá páru (a nedochádza mu dych). Učte sa!(25.9.2009)

 • anais
  ****

  Vynikající výkon Humphreyho Bogarta dělá z tohoto film nezapomenutelný zážitek. Klobouk a baloňák? Kdeže Pot, strniště a nebezpečně vychytralý výraz jsou tu Humphreyho hlavními zbraněmi. Přiznám se, že mě „poklad“ přišel trochu moc dlouhý, a o něco méně zábavný než spolupráce Hustona s Bogartem na Key largu a Maltézském sokolu. Přesto krásný film.(13.7.2006)

 • Ilicka
  ****

  Ironické vyprávění o touze člověka po hmotném bohatství a jejím zlu, které přináší tvrdý pád. Ale hlavní je přece se zasmát dobrému vtipu, který rozfouká vaše bohatství po mexických pouštech. Strhující výkony ústřední trojky, těžkou paranoiou nakaženého Bogharta, mrzutého a světem protřelého zlatokopa Hustona a nedůvěřivého Holta, atmosféra mexické pustiny, kde se srdce poctivých mužů pod vlivem zlata mění ve vyprahlý písek.(18.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace