Poklad na Sierra Madre

Treasure of the Sierra Madre, The

Dobrodružný / Drama / Western

USA, 1948, 126 min

Podle mě je po prvním zhlédnutí The Treasure of the Sierra Madre lehce přeceňovaný film. Sympatická trojka zlatokopů, pár banditů a zlatá horečka. Role jsou dobře zahrané, obzvlášť čím dál více paranoické stavy (hlavně Bogarta) o svůj podíl ;-). Film je svou první polovinu lepší, potom trochu ztrácí tempo. Kdyby se ubralo 20 minut, mohl být film ještě lepší. 8/10*(30.3.2010)

Zlatokopecké dobrodružství, které sice skončí celkem předvídatelně, nicméně vše je tak umě natočeno, že to vůbec nevadí. Humphrey Bogart zde působí neuvěřitelně odpudivě a skoro bych řekl, že ho Walter Huston přehrává, ale je to možná jen můj názor. Zlato, zlato, zlato, zlatá horečka a člověk vidí jen zisk. Opravdu skvělá podívaná o chamtivosti, která skončila tak jak měla.(10.5.2009)

Povedené, až na pár drobností, kdy se hraje až moc na náhodu. Každopádně, skvělý Bogart v pro něj poněkud netypické roli, stejně tak Oscarem oceněný Huston.(16.4.2013)

• Houdini

NFR 1990, Oscar 3 : Režie, Herec VR - Walter Huston, Scénář + 1 nominace: Nejlepší film. . . . . Zlatý Lev - výběr(28.3.2004)

Kto druhému jamu kope, sám do nej padne, aj s najväčším kusom zariekaného chleba a peniazmi, ktoré ničia charakter... Tento film je dokonalá názorná ukážka vyššie spomenutých prísloví, s mnohými pamätnými scénami a skvelými hereckými výkonmi.(30.3.2016)

• - Jeden z prvních amerických filmů, který byl téměř celý natočen mimo Spojené Státy. (džanik)

• - Po zhliadnutí filmu producent Jack Warner vyhlásil: „Je to jedna z najlepších snímok, odkedy sa vo filme objavil zvuk." (vander19)

• - Walter Huston svoje slavné “křepčení“ převzal z O'Neillova dramatu Farma pod Jilmy, ve kterém sám hrál (1925). Slavná taneční produkce nebyla ve scénáři a byl to právě Walterův nápad. (džanik)