poster

Poklad na Sierra Madre

 • USA

  Treasure of the Sierra Madre, The

Dobrodružný / Drama / Western

USA, 1948, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  *****

  Skvely dobrodruzny film, pri ktorom som sa ani chvilku nenudil a to vdaka skvelemu scenaru, ktory sa postaral o to, ci sa niektori z hrdinov pri hladani zlata jednoducho nepozabijaju. A ze tento reziser natocil aj MALTEZSKEHO SOKOLA (1941) alebo AFRICKU KRALOVNU (1951) ? No tak uznavam, ze John Huston patril medzi talentovanych reziserov minuleho storocia, len z mafianskeho filmu CEST RODINY PRIZZIU (1985) som az tak nadseny nebol, ale to nevadi. V kazdom pripade si Poklad na Sierra Madre svoje miesto v rebricku TOP 250 IMDb urcite zasluzi, ku dnesnemu dnu je to miesto 65. Film ziskal 3 Oscary za reziu Johna Hustona, herca vo vedlajsej ulohe Waltera Hustona, ktory je Johnov otec a za scenar. Dalej bol nominovany za najlepsi film roka, ale vtedy mala väcsie stastie drama od Laurencea Oliviera HAMLET (1948), ktory sa stal najlepsim filmom roka 1948... 28.01.2010 ______ Humphrey Bogart - (Dobbs) +++ Walter Huston - (Howard) +++ Tim Holt - (Curtin) +++ Bruce Bennett - (Cody) +++ Barton MacLane - (McCormick) +++ José Torvay - (Pablo) +++ Robert Blake - (Mexický chlapec predávajúci los z lotérie) +++ John Huston - (Američan v Tampicu v bielom obleku) +++ Produkcia: Jack L. Warner a Henry Blanke +++ Hudba: Max Steiner +++(28.1.2010)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly (doplněk). Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Jako vždy perfektní Humphrey Bogart - zde coby duševně nevyrovnaný zlatokop v tomto psychologickém westernu. Zlato se nemusí třpytit, aby zatemnilo rozum. "Tak jak se cejtíte, mládenci, když jste teď bohatý?" Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=TfKQpSXaljE(20.9.2009)

 • MontyBrogan
  *****

  Kto druhému jamu kope, sám do nej padne, aj s najväčším kusom zariekaného chleba a peniazmi, ktoré ničia charakter... Tento film je dokonalá názorná ukážka vyššie spomenutých prísloví, s mnohými pamätnými scénami a skvelými hereckými výkonmi.(30.3.2016)

 • Pohrobek
  ****

  Nevybíravá přímočará podívaná podle Travenovy předlohy o zhoubném vlivu zlata na člověka. Sympatický tuláček a neškodný pobuda Bogart postupně se měnící v schizofrenní, paranoidní trosku. Stupňující se tempo s úžasnou symbolickou závěrečnou půlhodinkou a největší klenot rodiny Hustonů, která si z oscarového klání roku 1949 odnesla tři zasloužené plešouny. Ten Johnův za vynikající, dynamickou režii je asi nejzaslouženější.(6.8.2006)

 • anais
  ****

  Vynikající výkon Humphreyho Bogarta dělá z tohoto film nezapomenutelný zážitek. Klobouk a baloňák? Kdeže Pot, strniště a nebezpečně vychytralý výraz jsou tu Humphreyho hlavními zbraněmi. Přiznám se, že mě „poklad“ přišel trochu moc dlouhý, a o něco méně zábavný než spolupráce Hustona s Bogartem na Key largu a Maltézském sokolu. Přesto krásný film.(13.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace