poster

Poklad na Sierra Madre

 • USA

  Treasure of the Sierra Madre, The

Dobrodružný / Drama / Western

USA, 1948, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pohrobek
  ****

  Nevybíravá přímočará podívaná podle Travenovy předlohy o zhoubném vlivu zlata na člověka. Sympatický tuláček a neškodný pobuda Bogart postupně se měnící v schizofrenní, paranoidní trosku. Stupňující se tempo s úžasnou symbolickou závěrečnou půlhodinkou a největší klenot rodiny Hustonů, která si z oscarového klání roku 1949 odnesla tři zasloužené plešouny. Ten Johnův za vynikající, dynamickou režii je asi nejzaslouženější.(6.8.2006)

 • Lynn
  *****

  Vynikající herci, brilantní režie, úžasné lokace a kamera a geniální závěr aneb jaká je skutečná cena zlata. John Huston opět předběhl svoji dobu.(23.7.2006)

 • joehot
  ****

  Povedené, až na pár drobností, kdy se hraje až moc na náhodu. Každopádně, skvělý Bogart v pro něj poněkud netypické roli, stejně tak Oscarem oceněný Huston.(16.4.2013)

 • lamps
  *****

  Precizní studie charakterů obyčejných lidí v situaci, která by rozeštvala možná i Pata a Mata. Jedinečné herecké výkony veterána Waltera Hustona, jehož energický zlatokop dokonale ztělesňuje pocity propuknuvší zlaté horečky, a legendy Humphreyho Bogarta, který snad poprvé vyměnil švihácký oblek a uhrančivý pohled za ošuntělý kabát a hrůzu nahánějící škleb člověka, kterému nalezený poklad zatemnil mozek a probudil v něm číhající zlo. John Huston diriguje své vrcholné dílo s precizností sobě vlastní, přičemž neopomíná zdůraznit tehdejší filmový trend plný westernových přestřelek a nečitelných hrdinů, a současně se ponořit hluboko do lidské duše a zkoumat její nejzákladnější přirozené aspekty. Výjimečný snímek, pro který je jedna projekce málo a který lze jen ztěží srovnat s něčím, co kdy americká knematografie vyprodukovala. 100%(31.10.2013)

 • Aky
  ****

  Ano, pěkný film. K dokonalosti bych ho však rád viděl méně prvoplánový. O zhoubnosti zlata se pohovoří hned za titulky, a pak se dvě hodiny toto poučení dokazuje. Herci jsou dobří, obzvlášť Walter Huston, epizody příběhu jsou vedeny vynalézavě, všechno má docela spád, jenže to pořád přímočaře směřuje přesně doprostřed terče, což všichni čekáime.(18.6.2009)

 • - Když viděl hloubku Hustonova herectví, pronesl Bogart slavný výrok "Jeden Huston úplně stačí, dva, to je masakr.“ (džanik)

 • - John Huston chtěl, aby roli Codyho hrál Ronald Reagan. Studio Warner Bros. však mělo s budoucím americkým prezidentem jiné plány, proto roli získal Humphrey Bogart. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - B. Traven, autor novely, na jejímž podkladě se film natáčel, byl k natáčení několikrát pozván. Odmítl, ale slíbil vyslat svého zástupce. Zanedlouho se poblíž kamer objevil jakýsi Hal Croves. Nikdo nepochyboval, že to byl Traven osobně. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace