Vítězství

Drama / Akční / Válečný / Sportovní

USA, 1981, 110 min

• WANDRWALL

Jednou a dost.(3.8.2010)

Koukat na Stallona v bráně je teda docela úlet. Skoro bych tipnul že viděl fotbalový míč poprvé až při natáčení. Příběh bych označil slovem milý a závěrečný happy end mění dějiny války stejným stylem jako Hanebný pancharti. Pro mě jediný kdo snesl měřítko byl Max von Sydow. Přemýšlím jestli mám prozradit závěrečný výsledek, ale raději ne. 55%(23.3.2014)

Tak trochu jiný válečný film, který nepostrádá slavná jména. Víceméně se dá říct, že za shlédnutí stojí prakticky jen samotný zápas. For me 60%.(21.2.2010)

Amíci mají dost divnou představu o kopané. Ačkoli ve filmu hrálo plno skvělých borců, zápas na mě působil strašně neohrabaně a nerealisticky. Chápu, že pro Američany to určitě bylo věrohodné, ale u některých těch Slyových skluzů z pozice brankáře mi nabíhal úsměv. Jestli byl padesátiletý Caine vhodnou postavou zrovna pro roli kapitána si taky nejsem jistý, toho raději před kamerou nenechali se míče ani dotknout. Ale krom té fotbalové stránky, kterou mohli doladit, jsem se bavil obstojně. 70%(5.1.2013)

Dialogy Michaela Cainea a Maxe von Sydow jsou senzační (stejně jako Sydowova scéna v závěru). Celý film je pak sice takovou sportovní variací na legendární Velký útěk, Stalloneho útěkářská postava dokonce v lecčems připomíná postavu Steva McQueena, ale vůbec mi to nevadilo. Nejsem žádný velký fanda fotbalu (a možná proto se mi film tak líbil, pokud jsem si nevšímal čutálistských chyb), ale Vítězství patří k mým oblíbeným druhoválečným kouskům s útěkovou tématikou. Tři a půl zaokrouhluji nahoru za nejlepší soundtrack, jaký kdy Bill Conti složil.(12.4.2010)