Vítězství

Nerovný zápas

Drama / Akční / Válečný / Sportovní

USA, 1981, 110 min

KLASIKA TV!(22.9.2008)

Dialogy Michaela Cainea a Maxe von Sydow jsou senzační (stejně jako Sydowova scéna v závěru). Celý film je pak sice takovou sportovní variací na legendární Velký útěk, Stalloneho útěkářská postava dokonce v lecčems připomíná postavu Steva McQueena, ale vůbec mi to nevadilo. Nejsem žádný velký fanda fotbalu (a možná proto se mi film tak líbil, pokud jsem si nevšímal čutálistských chyb), ale Vítězství patří k mým oblíbeným druhoválečným kouskům s útěkovou tématikou. Tři a půl zaokrouhluji nahoru za nejlepší soundtrack, jaký kdy Bill Conti složil.(12.4.2010)

• Tosim

Divnej biják. Stalloneho jsem skous, je pravda, že skoro všechny ty scény s fotbalem byly nějak tak divně nasnímaný. Téma je to rozhodně pozoruhodné, ale zpracování tristní. Dost jsem zíval...(12.8.2003)

Díky všem těm hereckým hvězdám je na co koukat.(30.11.2008)

Poměrně nezáživný snímek z dob nacistických zajateckých táborů, nepřesvědčivý a příliš heroistický..! Hudba dobrá..(29.7.2008)