Vítězství

• slovenský

Nerovný zápas

Drama / Akční / Válečný / Sportovní

USA, 1981, 110 min

Dialogy Michaela Cainea a Maxe von Sydow jsou senzační (stejně jako Sydowova scéna v závěru). Celý film je pak sice takovou sportovní variací na legendární Velký útěk, Stalloneho útěkářská postava dokonce v lecčems připomíná postavu Steva McQueena, ale vůbec mi to nevadilo. Nejsem žádný velký fanda fotbalu (a možná proto se mi film tak líbil, pokud jsem si nevšímal čutálistských chyb), ale Vítězství patří k mým oblíbeným druhoválečným kouskům s útěkovou tématikou. Tři a půl zaokrouhluji nahoru za nejlepší soundtrack, jaký kdy Bill Conti složil.(12.4.2010)

Tak trochu jiný válečný film, který nepostrádá slavná jména. Víceméně se dá říct, že za shlédnutí stojí prakticky jen samotný zápas. For me 60%.(21.2.2010)

KLASIKA TV!(22.9.2008)

Díky všem těm hereckým hvězdám je na co koukat.(30.11.2008)

3.5 || Tři čtvrtiny filmu jsou naprosto v pohodě. Škoda, že se konec změní v jeden velký přesládlý kýč. Ale i přesto je to taková naivní, milá, nenáročná relaxačka na odpoledne.(8.6.2012)

• - Pelé hraje ve filmu s číslem deset, stejně jako během své skutečné fotbalové kariéry. (Vojcl)

• - Stallone si při tréninku zlomil prst, když chtěl zabránit Pelému dát gól. (pan Hnědý)

• - Pelé je vo filme jediný černoch. (Shakers)