Zakletá Ella

Ella Enchanted

Začarovaná Ella

Komedie / Fantasy / Romantický / Rodinný

USA / Irsko / Velká Británie, 2004, 96 min

Submisivita v najčistejšej forme. Áno je to blbosť, ale so zemiakovým šalátom, poriadne vypečeným rezňom a pár poldecákmi sa na Vianoce dokážem kukať aj na podobné hlúposti. Dokonca sa na tom dokážem aj celkom slušne zabaviť. Nečakajte nejaké extra výkony či predražené exteriéry. Ono sa to v rozprávkach viac menej ani neočakáva. No sympatická Annka stojí aspoň za letmé pozretie. So scenárom sa u podobných snímkov neradno zahrávať. Všetko klape tak ako má a človek sa necháva opiť rožkom. Škoda, že sa na podobné jednorázové filmy nerobia pornoparódie. Už samotný námet k tomu dáva nekonečný potenciál.(24.12.2011)

Máte rádi příběhy o tajemných stvořeních, obrech, dracích, lidožroutech, elfech a oživlých předmětech? Vše začalo chybou potrhlé víly .…. Úvod slibuje mnohé, dar poslušnosti je dar nedar, ale žít se sním dá. Jen se to nesmí profláknout. Bohužel této moderní pohádce chybí víc humoru, který by odlehčil atmosféru plnou intrik či šikany (?), ze kterých nemám dobrý pocit. V dětech vyvolává pocit neštěstí a ve mně trapnosti. Zakletá Popelka tak bojuje láskou proti kouzlům, což není nic nového, bohužel ani extra vtipného. Na své si přijdou hlavně všichni, kteří ocení neštěstí druhého. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ * Co uvidíme (možná) příště? O zakletém Topolovi. Nebohý chasník musel mluvit pravdu. Vše prokoukne zlý skřet Jyrka a začnou se dít věci! Příběh plný lásky, nebezpečí a boje proti pravdomluvnosti uvidíme již na podzim!(29.8.2009)

Zábavná věc, s netradičně pojatým fantasy příběhem. Je to takové milé, dovádivé, dobrodružné. A taky dost naivní. Ale zlovolný strýc Edgar byl na svém postě dokonalý, had příjemným spestřením, mluvící kniha dobrým doplňkem, ňouma elf sice nic moc, obříci byli ale ucházející a lidožrouti vypadali aspoň k světu. Samotná Ela i s její kletbou měla své velké kouzlo a získala si snadno sympatie, politování z osudu, který ji byl předurčen pomatenou vílou, která byla tak nějak tím největším omylem v tomto příběhu, ale bez ní by se to neodehrálo, tak budiž. Příběh se line velmi pohodově, není nijak hlubokomyslný, ani nijak propracovaný, možná proto na mě působil celkově tak líbivě i díky sympatickému hereckému vystoupení.(4.6.2011)

• Orlau32

Každému bych doporučovala, aby se na tuto supermoderní pohádku podíval, aspoň by si vážil našich krásných č e s k ý ch pohádek. Upoutávka láká na příběh "moderní Popelky". Jenže tam kromě prince, macechy a dvou přitroublých sester není nic co by mělo s touto pohádkou společného. Lze se na to dívat, vydržíte to, odehrává se v pohádkovém kraji asi tak podle oblečení v 16.století, ale hudba a tance jsou z 21.století. Nechci napsat,že je to slátanina všeho možného. Je to AMERICKÁ pohádka a to mluví za vše.(25.7.2009)

Zakletá Ella se odehrává v podivně pokroucené pohádkové řísi, která svým svérázem není úplně daleko od Shrekova animovaného světa. Jinak je to ale naprosto nenáročná oddechová pohádka, která si opravdu na nic nehraje... A s rozjásanou roztomilostí hlásá: Jsem blbá, jsem tady a mám z toho radost. Tak proč bychom se neradovali taky, jářku? (Osobní poznámka na konec: Anne Hathaway má asi nejkrásnější horní končetiny, jaký jsem kdy viděl. A aby nedošlo k mejlce... termínem "horní končetiny" myslím tu část těla od ramen po konečky prstů.)(13.4.2014)