Zakletá Ella

Ella Enchanted

Začarovaná Ella

Komedie / Fantasy / Romantický / Rodinný

USA / Irsko / Velká Británie, 2004, 96 min

Tak trochu jiná moderní adaptace klasického příběhu o Popelce, ve které musí sympatická hlavní hrdinka v podání Anne Hathaway poslouchat na slovo jako ten nejposlušnější pes na zemském povrchu. Příběh je to sám o sobě prosťoučký, avšak rozhodně nápaditý a barvitý, takže jsem se párkrát i opravdu zasmál. A závěrečné taneční vystoupení za doprovodu Don´t Go Breaking My Heart nemělo absolutně chybu. Zkrátka průměrná fantasy oddychovka, jejímž největším nepřítelem byly někdy až příliš toporné výstupy herců a pár snah o přílišné vyumělkování děje.(8.7.2011)

• viperblade

Zatracení bratři Grimmové! Po strašném začátku, kdy jsem opravdu uvažoval, že to vypnu, přišel… lepší zbytek filmu. Překvapilo mě (a dost nemile), kolik dobrých herců se zde zahazuje. U Anne to chápu, přeci jen v roce 2004 by ji málokdo tipl na nějakou charakternější roli a hleďme, o pár let později už má nominaci na Oscara. Ale co mě dostalo do kolen, byl Monty Python Eric Idle a Cary Elwes, který je zde absolutně k nepoznání. No a Heidi Klum (já jsem si říkal, že to byla ona!) Nicméně abych nebyl tak kritický, Zakletá Ella není zas tak špatný film - to, že selhává jako dobrá pohádka a neumí se rozhodnout, jestli bude spíše parodovat nebo vyprávět příběh je na jinou debatu - ale hlavní zásluhu na tom (že se na film dá koukat bez újmy na zdraví) má právě Anne. Je to prostě… nemám vhodnější výraz, než zlatíčko. Ji je prostě radost sledovat. Ostatní kolem se snažili, ale Anne je jednoznačně převálcovala. Takže, pokud bych se někdy měl rozhodnout, zda si pustím Ellu nebo něco ve stylu "HSM", tak jednoznačně volím Ellu. Dokonce jsem chvíli i uvažoval o třech hvězdách kvůli tomu skvělému nápadu, kdy Anne musí poslouchat na slovo, ale to bych ji musel mít u sebe, abych to mohl, ehm, vyzkoušet… :-) Takže jen za dvě. P. S. Mimochodem, levná DVD opět bodují se skvělými titulky (ale chápu je, slovo "výjimečný" je tak těžké napsat správně… :-))(19.7.2010)

Soundtrack Nick Glennie-Smith a Shaun Davey: 1. Don't Go Breakin' My Heart - Anne Hathaway and Jesse McCartney ,2. It's Not Just Make Believe - Kari Kimmel ,3. Respect - Kelly Clarkson ,4. Walking On Sunshine - Jump 5 ,5. True To Your Heart - Raven ,6. I Think I Love You - Kaci ,7. You Make Me Feel Like Dancing - Anne Hathaway ,8. Somebody To Love - Anne Hathaway ,9. If You Believe - Andrea Remanda and Bryan Adams ,10. Strange Magic - Darren Hayes ,11. Magic - Stimulator ,12. Once Upon A Broken Heart - Beu Sisters ,13. Score Suite by Sean Devel ,(12.5.2011)

Tož takovou pohádku jsem ještě opravdu neviděla. Nehorázná capina:) Moderní popelka, ve které nehraje Hilary Duff, nýbrž Anne Hathaway, která je zde opravdu výborná. A ač to holka neměla vůbec jednoduché, nakonec má vše šťastný konec. A připravte se, v žádném jiném filmu zřejmě neuvidíte Vernitu Green coby vílu:)(4.1.2015)

• Orlau32

Každému bych doporučovala, aby se na tuto supermoderní pohádku podíval, aspoň by si vážil našich krásných č e s k ý ch pohádek. Upoutávka láká na příběh "moderní Popelky". Jenže tam kromě prince, macechy a dvou přitroublých sester není nic co by mělo s touto pohádkou společného. Lze se na to dívat, vydržíte to, odehrává se v pohádkovém kraji asi tak podle oblečení v 16.století, ale hudba a tance jsou z 21.století. Nechci napsat,že je to slátanina všeho možného. Je to AMERICKÁ pohádka a to mluví za vše.(25.7.2009)

• - Pisničky, které zpívá Ella, nazpívala všechny sama její představitelka Anne Hathaway. (Teres)

• - Název města Lamia, kde princ Char žije, je latinské označení pro čarodějnici nebo upíra. (Teres)