Zakletá Ella

Ella Enchanted

Začarovaná Ella

Komedie / Fantasy / Romantický / Rodinný

USA / Irsko / Velká Británie, 2004, 96 min

Máte rádi příběhy o tajemných stvořeních, obrech, dracích, lidožroutech, elfech a oživlých předmětech? Vše začalo chybou potrhlé víly .…. Úvod slibuje mnohé, dar poslušnosti je dar nedar, ale žít se sním dá. Jen se to nesmí profláknout. Bohužel této moderní pohádce chybí víc humoru, který by odlehčil atmosféru plnou intrik či šikany (?), ze kterých nemám dobrý pocit. V dětech vyvolává pocit neštěstí a ve mně trapnosti. Zakletá Popelka tak bojuje láskou proti kouzlům, což není nic nového, bohužel ani extra vtipného. Na své si přijdou hlavně všichni, kteří ocení neštěstí druhého. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ * Co uvidíme (možná) příště? O zakletém Topolovi. Nebohý chasník musel mluvit pravdu. Vše prokoukne zlý skřet Jyrka a začnou se dít věci! Příběh plný lásky, nebezpečí a boje proti pravdomluvnosti uvidíme již na podzim!(29.8.2009)

Z Princezny Miy je poslušná Ella,která nikomu nemůže říct ne a musí každého poslechnout na slovo.To je její prokletí..Vcelku pěkný a zajímavý film na jedno shlédnutí,nic víc se v tom asi hledat nedá.(27.11.2011)

• Orlau32

Každému bych doporučovala, aby se na tuto supermoderní pohádku podíval, aspoň by si vážil našich krásných č e s k ý ch pohádek. Upoutávka láká na příběh "moderní Popelky". Jenže tam kromě prince, macechy a dvou přitroublých sester není nic co by mělo s touto pohádkou společného. Lze se na to dívat, vydržíte to, odehrává se v pohádkovém kraji asi tak podle oblečení v 16.století, ale hudba a tance jsou z 21.století. Nechci napsat,že je to slátanina všeho možného. Je to AMERICKÁ pohádka a to mluví za vše.(25.7.2009)

Tak trochu jiná moderní adaptace klasického příběhu o Popelce, ve které musí sympatická hlavní hrdinka v podání Anne Hathaway poslouchat na slovo jako ten nejposlušnější pes na zemském povrchu. Příběh je to sám o sobě prosťoučký, avšak rozhodně nápaditý a barvitý, takže jsem se párkrát i opravdu zasmál. A závěrečné taneční vysoupení za doprovodu Don´t Go Breaking My Heart nemělo absolutně chybu. Zkrátka průměrná fantasy oddychovka, jejímž největším nepřítelem byly někdy až příliš toporné výstupy herců a pár snah o přílišné vyumělkování děje.(8.7.2011)

Spíše než k Princezně nevěstě bych tenhle snímek přirovnal k Příběhu rytíře, samozřejmě laděnému více do fantasy a s větší dávkou trapnosti. Přesto se na Zakletou Ellu dá rozhodně koukat (je pravda, že pro Anne Hathawayovou mám jistou slabost) a dokonce se budete i bavit.(26.10.2007)