Zakletá Ella

Ella Enchanted

Začarovaná Ella

Komedie / Fantasy / Romantický / Rodinný

USA / Irsko / Velká Británie, 2004, 96 min

Co by se stalo, kdyby člověk musel splnit všechno, co mu kdo přikáže. A jak se dopracovat k tomu mít vlastní vůli. Jak já bych si přála, aby se lidi nebyli tupými přikyvovači. Nebo kdyby aspoň kývali těm, kdo mají rozum. Nebo kdyby přikyvovali mně, což by sice ne vždy bylo dvakrát chytré, ale zas by to bylo pohodlné a to se taky počítá.(13.4.2014)

Zábavná věc, s netradičně pojatým fantasy příběhem. Je to takové milé, dovádivé, dobrodružné. A taky dost naivní. Ale zlovolný strýc Edgar byl na svém postě dokonalý, had příjemným spestřením, mluvící kniha dobrým doplňkem, ňouma elf sice nic moc, obříci byli ale ucházející a lidožrouti vypadali aspoň k světu. Samotná Ela i s její kletbou měla své velké kouzlo a získala si snadno sympatie, politování z osudu, který ji byl předurčen pomatenou vílou, která byla tak nějak tím největším omylem v tomto příběhu, ale bez ní by se to neodehrálo, tak budiž. Příběh se line velmi pohodově, není nijak hlubokomyslný, ani nijak propracovaný, možná proto na mě působil celkově tak líbivě i díky sympatickému hereckému vystoupení.(4.6.2011)

Úchylné, ale roztomilé. V tomhle soudu mě definitivně utvrdila narozdíl od mnoha jiných pokusů skutečně VTIPNÁ coververze Somebody To Love od Queenů. Cary Elwes je v hlavní záporné roli naprosto dokonalý úlisňák, a to jak si užívá Ellino prokletí... muhehe, nebýt to film pro děti, viděli bychom určitě velmi zajímavé věci:) Dokonale přehnané a přehrané postavičky rozeseté napříč celou tou drblou a divně naanimovanou pohádkovou říší protančí skrz rozumně dlouhou stopáž až k děsivému sborovému trsu (podstatné jméno od slovesa trsat) Donť Go Breaking My Heart od Sira Eltona a závěrečnému proslovu Erica Idlea a já se celou tu dobu poměrně dobře bavil. 70% nejen za velmi hezky středověky oblečenou a velmi moderně a nepohádkově namalovanou Anne Hathaway;)(2.1.2007)

• depony

Nevím, čím to je, ale ta holka je mi tuze nesympatická ...(11.5.2008)

Máte rádi příběhy o tajemných stvořeních, obrech, dracích, lidožroutech, elfech a oživlých předmětech? Vše začalo chybou potrhlé víly .…. Úvod slibuje mnohé, dar poslušnosti je dar nedar, ale žít se sním dá. Jen se to nesmí profláknout. Bohužel této moderní pohádce chybí víc humoru, který by odlehčil atmosféru plnou intrik či šikany (?), ze kterých nemám dobrý pocit. V dětech vyvolává pocit neštěstí a ve mně trapnosti. Zakletá Popelka tak bojuje láskou proti kouzlům, což není nic nového, bohužel ani extra vtipného. Na své si přijdou hlavně všichni, kteří ocení neštěstí druhého. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ * Co uvidíme (možná) příště? O zakletém Topolovi. Nebohý chasník musel mluvit pravdu. Vše prokoukne zlý skřet Jyrka a začnou se dít věci! Příběh plný lásky, nebezpečí a boje proti pravdomluvnosti uvidíme již na podzim!(29.8.2009)