Šternberská zpěvačka Michaela Grohmanová, několikaletí členové produkční skupiny Michal Václavek a Václav Steiger a režisér Jiří Slečka. To jsou tvůrci filmu Na život!, který dorazil do kin na konci roku 2015. Tento rok však přicházejí s něčím novým. Zabalí si vše potřebné a vyrážejí natáčet road-trip dokument na nejstrašidelnější místa České republiky. Jde o Stránskou skálu v Brně, jihlavské podzemí, hrad Housku, bohnický hřbitov bláznů a statek Pohádku na Šumavě. Na jejich cestě se snaží zjistit, jestli jsou místa opravdu tak strašidelná, jak se zdá, a jestli se na nich opravdu něco děje. Potkají se také s lidmi, kteří jsou s místy v každodenním kontaktu. Cestou také zažívají spoustu nevšedních zážitků. (George Vision)

troufalka

Proč? Nebo spíš za co?! Taky občas někam lezu, ale vím kam a co tam chci dělat. Amatérské dokumenty mi nevadí, samoúčelné ano. ()

Oisean

Tři body dávám za hřbitov bláznů,díky panu správci,který tam líčil zajímavé informace. Ostatní raději nebudu ani komentovat. ()

• Film měl původně obsahovat i část, kdy tvůrci přespí v Jihlavském podzemí. Z této skutečnosti však nakonec sešlo. (mr.free)
  • Během cesty na statek Pohádka obdrželi tvůrci nezávisle na sobě telefonáty od přátel a rodiny, kteří měli obavy z natáčení na tomto místě. (mr.free)