Barbie Růženka

Owen Hurley

Elana Lesser, Cliff Ruby

Scénografie:

Walter P. Martishius

Po komentáři Ninadel nevím co dodat, mluví mi z duše! Tyhle Barbie filmy nejsou tak špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát a jako fanoušek pohádek se za ně stavím. 4 * jsou možná moc, pokud bychom srovnávali s českými pohádkami (ať už s televizními nebo filmovými), ale v rámci žánru animovaná pohádka pro holčičky je toto hodnocení adekvátní.(27.4.2009)

Jedna z těch nejlepších Barbie pohádek vůbec! Byla to asi druhá Barbie pohádka, co jsem viděla jako malá a moc se mi líbila už tenkrát. Jen nechápu, proč přeložili Rapunzel jako Růženku?(23.6.2015)

• Momo_desu

Videla som to ako prvé, a celkom to ušlo ale aj tak mám najradšej Barbie Mermaidia takže ponechám 2*.(14.1.2013)

Náhodou teda... tohle vůbec není špatný! V porovnání s některými těmi animáky, které se poslední dobou vyrábějí, se mi to fakt líbilo a po dlouhý době jsem se výborně pobavila. No, přeložit do češtiny Rapunzel jako Růženku... k tomu snad nemám ani co dodat. Ale jinak mě překvapil i ten slušně akční závěr! A dost se to celý přibližovalo myšlence klasických českých pohádek, mělo to navíc hlavu a patu!(20.8.2013)

Druhý novodobý celovečerní film s Barbie je česky uváděn s naprostým nepochopením jako Růženka. Rapunzel sice možná nezní tak dobře, ale chci vidět ty naše odborníky, jak si poradí se zfilmováním skutečné Sleeping Beauty. Konečně, když neměli problém nepřeložit Thumbelinu jako Malenku, jsou to lidé naprosto mimo svůj obor. Každopádně rozumný divák si s tímhle problémem hravě poradí a ten, kdo si to zkusí i anglicky, získá jako bonus hlas Anjelicy Huston. Osobně bych sice Rapunzel viděla jako o něco horší film, než je předchozí Louskáček, ale pořád je tu velice dobrý komplexní příběh s rámcovým vyprávěním a zajímavou úpravou speciálně pro Barbie filmový svět. Takže proč ne? Znám dnes už odrostlejší slečny, které milovaly především ten kouzelný štětec :)(3.2.2009)