Barbie Růženka

Animovaný / Rodinný

USA, 2002, 84 min

Owen Hurley

Elana Lesser, Cliff Ruby

Túto rozprávku som mala strašne rada, veľmi sa mi páčila a pozerala som ju dosť často :D. Ruženkin čarovný štetec som strašne chcela.(22.5.2013)

Druhý novodobý celovečerní film s Barbie je česky uváděn s naprostým nepochopením jako Růženka. Rapunzel sice možná nezní tak dobře, ale chci vidět ty naše odborníky, jak si poradí se zfilmováním skutečné Sleeping Beauty. Konečně, když neměli problém nepřeložit Thumbelinu jako Malenku, jsou to lidé naprosto mimo svůj obor. Každopádně rozumný divák si s tímhle problémem hravě poradí a ten, kdo si to zkusí i anglicky, získá jako bonus hlas Anjelicy Huston. Osobně bych sice Rapunzel viděla jako o něco horší film, než je předchozí Louskáček, ale pořád je tu velice dobrý komplexní příběh s rámcovým vyprávěním a zajímavou úpravou speciálně pro Barbie filmový svět. Takže proč ne? Znám dnes už odrostlejší slečny, které milovaly především ten kouzelný štětec :)(3.2.2009)

• Morholt

Možná že to tak hrozný neni, ale když vám to dcera pouští třeba třikrát za sebou, tak si k tomu vypěstujete totální averzi.(17.5.2008)

Náhodou teda... tohle vůbec není špatný! V porovnání s některými těmi animáky, které se poslední dobou vyrábějí, se mi to fakt líbilo a po dlouhý době jsem se výborně pobavila. No, přeložit do češtiny Rapunzel jako Růženku... k tomu snad nemám ani co dodat. Ale jinak mě překvapil i ten slušně akční závěr! A dost se to celý přibližovalo myšlence klasických českých pohádek, mělo to navíc hlavu a patu!(20.8.2013)

Jedna z těch nejlepších Barbie pohádek vůbec! Byla to asi druhá Barbie pohádka, co jsem viděla jako malá a moc se mi líbila už tenkrát. Jen nechápu, proč přeložili Rapunzel jako Růženku?(23.6.2015)