Akční / Fantasy

USA / Austrálie, 2004, 100 min

• Faidra

Jsou filmy, z nichž jsem byla zhnusenější nepoměrně víc než z chvílemi docela roztomilé a snadno zapomenutelné (a díky tomu neškodné) vyprávěnky o nesmělé děvčici změněné v superhrdinku. Navíc moje nesmírná láska ke všemu kočičímu, zatoulanými mourky počínaje a tygry ussurijskými konče, asi také udělala své. Jen mě znepokojuje, že mi tady Halle připadala lepší a podstatně sympatičtější než coby uvřískaná a přitom oscarová Leticia.(28.7.2007)

• k212

Tak nějak přemýšlím, že bych si taky zatloukla jeden hřebíček... ale když se podívám na některé filmy, které jsem hodnotila v nedávné době, uvědomuji si, že bych si vlastně odporovala (viz Resident Evil ... namátkou). Catwoman je po stránce vizuální dokonalá a zdůrazňuji originální pastva pro oči - vyjma tedy jednoho nezanedbatelného aspektu a tím je okatá digitální příšera, která supluje kaskadérské kousky (o dvě třídy horší než první Spiderman). To už tady ale bylo protřeseno dostatečně. Na druhou stranu si zase říkám, vždyť to má být komix, takže jsme na půdě fantastiky, proč nás tedy pohání touha po přílišné realističnosti? Hm... To byl chabý pokus, jistě. Pitof je prostě jenom jeden, evidentně mu nejde o scénář a nějaké to poselství (ani Vidocque není příliš silný ve scénáristických kramflecích), ale především se specializuje na vizuálně-audiální složku filmu, kterou vytváří atmosféru a posouvá na druhé koleje chabý příběh. Je to průměrný bavič, ale jeho režie není čistá a stylizovaná do dokonalosti jako třeba u Baye, ale je jednoznačně osobitá a identifikovatelná. Film sám o sobě je celkem vtipný, dějově trapný, herecky v intencích ozdobných (tedy herci = součást obrazové kompozice). Ve výsledku je to dlouhý obrazově-nápaditý videoklip, který rychle vymizí z hlavy.(26.10.2006)

• Kaka

Od totálního odpadu to zachraňuje akorát Halle Berry v koženém oblečku a Pitofova nezvykle pojatá výtvarná stylizace filmu.(1.5.2005)

Hodně poprůmeřná záležitost, kterou naštěstí od totálního propadáku zachraňuje Halle Berry a její sexy kočičí kostýmek. Catwoman má dost stupidní scénář a i samostné postavy jsou hodně mdlé a nemají čím zaujmout. Nakonec u mě hodně odřené ***.(8.7.2007)

• akisha

Nic nemůže být tak hrozné, jak se říká. Až na Catwoman. Už jen ta zápletka. Krém proti vráskám co z vás udělá zombie? To by se hodilo možná tak do parodie na Bonda. Dále je tu nezajímavá Halle Berry, Sharon taky nepředvádí zrovna nic moc oslnivýho, akční scény nestojí za nic. Druhá hlavní role - sexy obleček - se snaží bejt tak moc sexy, že v tom jediným naprosto selhává. (Vzpomínáte na Michelle? Jak ta byla sexy! A nepotřebovala v každý scéně vrtět zadkem a bejt zabíraná kamerou zleva, zprava, zeshora, zespoda a zevnitř zároveň). A souboj dvou bab, mládí a stáří, kvůli krému proti vráskám...opravdu to někoho tak moc zajímá, aby u toho zabil 110 minut v křesle u televize?(13.12.2008)

• - Postava Selina Kyle alias Catwoman se poprvé objeví v komiksu Batman 1 (1940) od Boba Kanea. Pro film však byla vytvořena nová nositelka mňoukacího kostýmu Patience Philips a děj se z batmanoského Gothamu přesunul do Lake City. (imro)

• - Snímek se umístil na 15. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (orkadimenza)

• - Ve scéně v čase 48:17, kdy Ophelia (Frances Conroy) ukazuje Patience (Halle Berry) fotografie a obrázky jiných kočičích žen, leží mezi nimi i ta se Selinou "Catwoman" Kyle (Michelle Pfeiffer) z filmu Batman se vrací (1992). (fiLLthe3DD)