Kozoroh 1

• slovenský

Kozorožec 1

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1978, 123 min

Já v tom nic zvláštního neviděl, spíš mě to nudilo než bavio či zajímalo a kdo od toho očekává nějakej sci-fi snímek, tak radši ruce pryč. Krom toho mi scénář přišel dost naivní a někdy skoro až nechtěně srandovní. Ale celková myšlenka filmu se mi docela líbila, jen škoda toho nudnýho zpracování(27.7.2008)

Konspirační podívaná, která má pořád svoje kouzlo a bohužel nejspíš i platnost. Velmi slušná řemeslná zábava, která neurazí a jaké Hyams kdysi opravdu uměl.(11.8.2009)

Sci-fi, ktore vlastne az tak moc sci-fi nieje. Pribeh poukazujuci na velku moc vysokopostavenych organov, ktorych manipulacna moc s ludstvom je priam neobmedzena. Ovladol ma tak trochu neprijemny pocit, ze nieco podobne, aj ked v uplne inej sfere sa skutocne molo udiat a mi sa o tom nikdy nedozvieme. Ale aj inak je to film natoceny velmi zabavnou formou, kombinujuci v sebe dramu, detetktivku a aj jednu velmi fajnovu akcnu scenu. Vydatne. (8.3/10)(6.6.2008)

Silnější trojhvězdí, které sráží nevyrovnanost první a druhé poloviny (aneb první hodina v područí dialogů a budování příběhu vs. druhá v područí akce a pseudonapětí). Stejně tak je rozdíl mezi tím, že se první polovina snaží tvářit chytře a poměrně jí to jde, zatímco ta druhá má děl slabý přeschlá špageta, což je velká škoda, být to více zaměřeno na měsíč... Ehm, tedy Marsovskou konspiraci a méně na z prstu vycucané události, kde "ti zlí" oplývají inteligencí pštrosího vajcete, byl by výsledek mnohem lepší, pořád je to dobře natočená věc, které čtvrtou hvězdičku ubírá až nechutně proslazený závěr, kterému nechybí dokonce ani taková ohavnost (pro mě) jako zpomalený záběr na běžící osoby.(3.9.2013)

Nápad je opravdu výborný stejně tak herecké osazenstvo ale přišlo mi, že je ve filmu spousta hluchých míst a plyne až příliš pomalu.(24.3.2008)