Kozoroh 1

• Československo

Kozorožec 1

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1978, 123 min

Jedna z hodně dobrých sci-fi, z dávných časů. Nojo vlastně, vždyť ona to nebyla sci-fi. Zajímavý příběh a dobrá pointa.(30.5.2005)

V detstve sme sa ohurovali vetou : "A videl si ten bohovský film, kde vyhladovaný chlapík zjedol surového hada ?". Neskôr som so videl znova a už tak bombasticky na mňa nepôsobil, pozerať sa na to ale dá i po rokoch.(26.1.2005)

Antisci-fi s velmi silným námětem, ale provedené pohříchu standardně. Když si přečtete synopsi, pravděpodobně už vám samotný film nemá co dát. A to je "asi" nedobře.(25.5.2012)

Silnější trojhvězdí, které sráží nevyrovnanost první a druhé poloviny (aneb první hodina v područí dialogů a budování příběhu vs. druhá v područí akce a pseudonapětí). Stejně tak je rozdíl mezi tím, že se první polovina snaží tvářit chytře a poměrně jí to jde, zatímco ta druhá má děl slabý přeschlá špageta, což je velká škoda, být to více zaměřeno na měsíč... Ehm, tedy Marsovskou konspiraci a méně na z prstu vycucané události, kde "ti zlí" oplývají inteligencí pštrosího vajcete, byl by výsledek mnohem lepší, pořád je to dobře natočená věc, které čtvrtou hvězdičku ubírá až nechutně proslazený závěr, kterému nechybí dokonce ani taková ohavnost (pro mě) jako zpomalený záběr na běžící osoby.(3.9.2013)

Příjemný malý thriller o jedné velké mystifikaci. Čeští politici by se mohli i něco přiučit :) Dobře natočená honička práškovacího letadla s vrtulníky, až jsem místama měl závrať. 7/10(5.6.2011)