poster

Konec světa

 • USA

  End of Days

 • Slovensko

  Koniec dní

 • Slovensko

  Koniec sveta

Horor / Akční / Thriller / Mysteriózní

USA, 1999, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  ****

  Soundtrack John Debney : 1. Camel Song - Korn ,2. So Long - Everlast ,3. Slow - Professional Murder Music ,4. Crushed - Limp Bizkit ,5. Oh My God - Guns N' Roses ,6. Poison - Prodigy ,7. Superbeast (Girl On A Motorcycle Mix) - Rob Zombie ,8. Bad Influence - Eminem ,9. Nobody's Real - Powerman 5000 ,10. I Wish I Had - Stroke ,11. Sugar Kane - Sonic Youth ,12. Wrong Way - Creed ,(7.5.2011)

 • Skejpr
  ***

  Nebylo to vyloženě špatný, vůbec ne... Jen trošku nevyážený. Schwarzenegger je docela dobrý a není mnoho fimů, kde by neustále dostával nakládačku (i od tlustejch ženskejch) a byl dokonce ukřižovanej. Gabriel Byrne je jako satan úžasně démonickej... Hodně to ubíjí střih, ale naopak zvedá kompozice záběrů, byť občas mizerně nasvícených, ale obě kostelové scény jsou úžasné. Mohutnost toho prostoru sama o sobě je děsivá, a když se zkombinuje se správnými hororovými prvky (lítající lavice, hořící svíce, nebo drobná postava uprosted prostoru, o které všichni vědí, že je to Satan, a že by tu neměl nic dělat) zvedají hodncoení navelice slušné 3 hvězdičky.. Kapitolou sama pro sebe je pak hudba, nebo někdy spíše zvuky. Občas probleskne skutečně zajímavý hudební motiv ale dost často je náhle velice nepřirozeně utnut. Naštěstí aspon na konci dostane větší prostor.(4.5.2006)

 • Kaka
  ****

  Dějově tradičně jednoduché - co jiného od rutinéra Hyamse čekat, ale akční to je dost a apokalypticko/satanistickou atmosféru to má brilantní nejen díky bravurní hudbě a slušnému střihu. Arnold kupodivu ujde a Gabriel Byrne vynikající.(19.1.2014)

 • monolog
  ***

  Gabriel Byrne je dobrej Satan, Arnold vypadá dobře ošuměle. Nenudí to a docela se to z obvyklé Hyamsovy tvorby vymyká, takže je to slabej průměr. Ale nebyl by, kdyby Peter skončil před tou pitomou honičkou v metru. To je nejhorší a nejsmutněji nejsměšnější scéna filmu. A od té chvíle to jde hodně z kopce. Kdyby to skončilo v předchozím duchu trošku temnějšího thrilleru, byl bych celkem spokojenej. Ale protože to předělali do pitomýho klasickýho akčňáku bez trošky inovace a ještě tak strašně klišovitě podanýho, je to průměr.pro Rybkuu nebylo to Ježíš v New Yorku, ale napsaný anglicky CHRISTINEYORK, což se dá chápat nejen jako Kristus v New Yorku (jelikož to vyřezával do hrudníku a svýho, mohl se gramaticky zmýlit), ale i jako Kristin York.(19.12.2005)

 • mandes
  *

  rozpočet : $100 million tržby celosvetovo : $211,989,043(9.1.2007)

 • - V době před tím, než vkročí Satan (Gabriel Byrne) do kostela, je možné u svícnů, které vzplanou, možné zahlédnout náplně s plynem. (Sprite)

 • - Film měl původně režírovat James Cameron. (lekr)

 • - I tentokrát se natáčení zúčastnil Arnoldův kamarád a častý spolupracovník Sven-Ole Thorsen. Tentokrát se objevil pouze v roli násilníka a jako herec není v titulcích filmu uveden. V závěrečných titulcích je zmíněn pouze jako kaskadér. (Rominator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace