Konec světa

Koniec dní

Koniec sveta

Horor / Akční / Thriller / Mysteriózní

USA, 1999, 121 min

Dějově tradičně jednoduché - co jiného od rutinéra Hyamse čekat, ale akční to je dost a apokalypticko/satanistickou atmosféru to má brilantní nejen díky bravurní hudbě a slušnému střihu. Arnold kupodivu ujde a Gabriel Byrne vynikající.(19.1.2014)

• Wacoslav1

Je mi lito Arnie ale takhle ne mel si zustat tim neprekonatelnym masakratorem a ne si hrat na zkrachovalyho ochlastu a pokouset se o seriozni herectvi pardon ale to ti nikdo nezere Byrne hraje slusne ale jinak mne ten film nicim extra nezaujal je to skoda potencial byl na vic ale k jeho vyuziti tim spravnym smerem tu rozhodne nedoslo(27.11.2012)

Jestli se vám tenhle Arnieho kousek nelíbil, tak se koukněte na jeho další filmy.(10.3.2004)

Nebylo to vyloženě špatný, vůbec ne... Jen trošku nevyážený. Schwarzenegger je docela dobrý a není mnoho fimů, kde by neustále dostával nakládačku (i od tlustejch ženskejch) a byl dokonce ukřižovanej. Gabriel Byrne je jako satan úžasně démonickej... Hodně to ubíjí střih, ale naopak zvedá kompozice záběrů, byť občas mizerně nasvícených, ale obě kostelové scény jsou úžasné. Mohutnost toho prostoru sama o sobě je děsivá, a když se zkombinuje se správnými hororovými prvky (lítající lavice, hořící svíce, nebo drobná postava uprosted prostoru, o které všichni vědí, že je to Satan, a že by tu neměl nic dělat) zvedají hodncoení navelice slušné 3 hvězdičky.. Kapitolou sama pro sebe je pak hudba, nebo někdy spíše zvuky. Občas probleskne skutečně zajímavý hudební motiv ale dost často je náhle velice nepřirozeně utnut. Naštěstí aspon na konci dostane větší prostor.(4.5.2006)

No dobrá tak si to shrneme: Schwarzenegger je dobrý, Byrne průměrný, příběh nadprůměrný, zpracování podprůměrné a nevystraší nikoho pokud mu není 10 let.. = 3 ***(29.8.2007)

• - Film měl původně režírovat James Cameron. (lekr)

• - V době před tím, než vkročí Satan (Gabriel Byrne) do kostela, je možné u svícnů, které vzplanou, možné zahlédnout náplně s plynem. (Sprite)

• - Jméno Jericho (Arnold Schwarzenegger) je odvozeno od názvu starobylého města, které bylo podle Bible na pokyn Boha zázrakem dobyto Izraelity. Sídlo zde měl i Herodes. Nedaleko Jericha také Ježíš vyléčil žebráky od slepoty. (rakovnik)