Děvčátko

Dievčatko

Girlie

Drama / Komedie

Česko / Slovensko, 2002, 83 min

Benjamin Tuček rozhodně není žádným nováčkem a veškeré filmové know-how ovládá dokonale. S atmosférou buduje i jakýsi dramatický oblouk, který však v některých místech působí až příliš umělohmotně. Na druhou stranu se snaží hledat odpovědi pro ztracenou panelákovou generaci, která se ztrácí nejen ve svém světě, ale i sama v sobě. Avšak univerzálních odpovědí se nedočkají ani tvůrci ani diváci. A tak zbývá než osobitá výpověď o odcizených životech, což by bylo vlastně fajn. Ale když si o tom chce povídat každý druhý tuzemský tvůrce, už to začíná připomínat zaseklou gramo desku. A to už prostě není fajn.(14.9.2008)

Ale jo...i v Čechách se dají dělat dobré nezávislé filmy. Je tu pár nedostatků, ale překousnout se to dá, aspoň tím bylo NĚCO myšleno...(18.1.2004)

• kinej

Ne, že bych se třeba nudil, nebo, že by mě film urazil, spíše naopak. Film je vizuálně zajímavý a soundtrack s EOST a podobně je určitě ještě lepší, než samotný film. Obě hlavní ženské postavy jsou ztělesněny sympatickými a dobrými herečkami. Ale tím výčet kladů končí. Prostě je to o ničem a ne zrovna zajímavé. Škoda.(9.1.2005)

• Superpero

Nebyl jsem to schopnej dokoukat ale přesto nedávám odpad protože Dorota Nvotová to hrála dobře a hudba byla taky v poho jen mě to prostě absolutně nebralo.(7.7.2005)

• NinadeL

Tahle éra Česko - Slovenských koprodukcí po roce 2000 byla hodně marná. To už raději Zůstane to mezi námi, méně pak Malé oslavy.(30.8.2016)

• - Ocenění Český lev v roce 2002 získala Jana Hubinská za Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. (M.B)