Děvčátko

Girlie

Drama / Komedie

Česko / Slovensko, 2002, 83 min

• sek

Velmi dobrý scénář Bena Tučka se režisérovi Benovi Tučkovi dokonale rozpadl pod rukama a těkavě klipová forma totálně převálcovala obsah. Navíc se Dorota Nvotová tváří pořád stejně, ať už se s někým miluje nebo se s někým hádá. Rozdílem dvou tříd ji ve společných scénách přehrává v pozadí stojící Martha Issová. A koho ve filmu vlastně představuje Ondřej Vetchý, nepochopil na novinářské projekci nikdo.(15.11.2002)

Moc jsem nepochopil, proč hlavní hrdinka Ema bydlí v hotelu Twin a ten pošuk, co vypadá na 13 let a nosí pořád nějakou uniformu, bydlí pro změnu v hotelu Kupa. Taky jsem nepochopil, proč se děj má odehrávat na jižňáku a neustále sledujeme Spořilov a autobus, co sjíždí z Jižní spojky u Spořilova. Navíc na Jižní spojce žádný autobusový zastávky nejsou, takže Ema zřejmě jezdila autobusem, kterej pravděpodobně jel manipulační jízdu z depa na Kačerově do garáží na Bohdalec. Celkově jsem měl z toho pocit, že postavy ve filmu spíš používaj teleport a vždycky se tak nějak náhodně někde vyskytnou. Prostě v tom je trochu (spíš hodně) bordel. Ale tak jako beru, že divák, kterej se v Praze nevyzná, si toho nevšimne a bude mu to jedno. Pak jsou tu ty neustálý náhodný setkávání. Chápu, že je to film a že je to natočený trochu s nadsázkou, ale aby se v jednom podivnym country baru vystřídala ve stejnej večer dcera, její matka, její bejvalej nabiječ, její vyhlídnutej nabiječ, rodiče nabiječe a ještě pipka z kadeřnictví, kde zrovna ten den byla, to už je fakt trochu moc. I když tyhle záležitosti mi film poněkud zkazily, tak to ještě neznamená, že je film úplnej průser. Mam rád Jižní Město, líbil se mi (docela) soundtrack, líbila se mi Dorota Nvotová (hlavně ze začátku s červenejma vlasama) a líbil se mi taky ten Ford Capri. Když sečtu, co se mi líbilo, tak za to musim dát hvězdu navíc. Film sám o sobě teda 2 hvězdy + 1 navíc za to, co jsem vyjmenoval.(21.7.2010)

• kinej

Ne, že bych se třeba nudil, nebo, že by mě film urazil, spíše naopak. Film je vizuálně zajímavý a soundtrack s EOST a podobně je určitě ještě lepší, než samotný film. Obě hlavní ženské postavy jsou ztělesněny sympatickými a dobrými herečkami. Ale tím výčet kladů končí. Prostě je to o ničem a ne zrovna zajímavé. Škoda.(9.1.2005)

• LiVentura

Hraní si na film...forma neutěšená, kamera nestálá, příběh sice zajímavý, ale herectví určitých lidí nedobré.(25.6.2009)

Špatnej scénář bohužel nenapráví ani obstojné herecké výkony, dobrá hudba (hlavně Ohm square a Peneri zbožňuju) a pěkná kamera.(17.9.2004)