Děvčátko

Dievčatko

Girlie

Drama / Komedie

Česko / Slovensko, 2002, 83 min

No, nebavilo mě to. Ale pane režisére, až budete točit další film, vemte sebou toho samýho kameramana, do soundtracku dejte zase něco od OHM SQUARE, či Penerů a rozhodně se budu těšit. Jenom toho samýho scenáristu, toho prosím ne.(24.8.2003)

• honajz

Poměrně nepřesvědčivé a mírně nereálné potácení se postavy životem, které mírně odkazuje k Čekání na déšť, fakticky ale stojí na počátku dlouhé linie českých oslavných filmů o lůzrech a spodině společnosti.(28.6.2012)

Zajímavý film, ve kterém jsou úžasné vedlejší postavy. Mikropříběhy, které se za nimi skrývají, by často vystačily i na samostatný film. Navíc jsou tyto postavy skvěle zahrané (od Onřeje Vetchého nebo Tatiany Vilhelmové bych ani nic jiného neočekával, ale další méně známí herci za nimi kupodivu nezaostávají). Strhující výkon podala Jana Hubinská a její máma se pro mne stala nejzajímavější z celého filmu. Jinak vynikající kamera a hudba.(13.2.2003)

• Houdini

Český Lev 1 : Herečka VR - Jana Hubinská + 1 nominace: Střih(6.9.2004)

• Stegr

40%(27.5.2007)

• - Ocenění Český lev v roce 2002 získala Jana Hubinská za Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. (M.B)