1%ui eoddungut

• Jižní Korea 1%의 어떤것 (více)

Epizody(16)

Remake seriálu z roku 2003.
Kim Da Hyun (Jeon So-Min) je učiteľkou na základnej škole. Je to inteligentná, ale neskúsená mladá žena, ktorej sa jedného dňa podarí zachrániť život staršiemu pánovi. Netuší, že muž je veľmi bohatým riaditeľom istej spoločnosti. A ten sa rozhodne odvďačiť sa jej nekonvenčným spôsobom a spomenie dievča ako dedičku vo svojej poslednej vôli. Avšak Kim dostane dedičstvo len pod jednou podmienkou: musí sa vydať za jeho vnuka Lee Jae-Ina (Ha Seok-Jin), arogantného workoholika, ktorý má však iné plány. S dedkom sa dohodne, že s dievčaťom bude 6 mesiacov a následne peniaze zdedí on. Kim s plánom súhlasí. Môžu dvaja úplne odlišní ľudia nájsť aspoň 1 % pochopenia? (Eawy)

mrtvej pes

Ze zdejšího hodnocení mi ještě chvíli budou oči přecházet. Je pravda, že první díl překvapil, a to příjemně, ale po zbytek seriálu jsem za to tvrdě platila. Korea opět zbrojí se svým starým stálým klišé, chaebolem a chudinkou, playboyem a pannou. Do toho se od druhého dílu připojí manipulace (do 11. dílu, kdy teprve hrdinka prohlédla lež), majetnickost ("Nesmíš vídat jiné chlapy, nesmíš se bavit s kamarády, nesmíš tohle nosit, nesmíš...") a rvaní za zápěstí. Takže z hrdinky, která se ze začátku jevila jako rozumná a svá, je rohožka. Tleskám scénáristům, že ji udrželi v té "své" rovině celých čtyřicet minut. Jestli pak ještě někdy pronese průpovídku, která až zavání vlastní vůlí, jsou to jenom plané řeči a děj jim neodpovídá. Nechává všechno plavat. A chaebol - pan Grey bez bičíku. Herci se mi líbili, ale postavy? Navíc jistá namontovanost zápletek, nikdy nepřekvapující, nikdy neokoukaná, taky neoslňuje. Plusem jsou svižnější epizody, bez titulků atd. se pohybují kolem půl hodinky; ne vždy se ale povede je zaplnit. Udělalo by mi radost, kdyby si spolu Somin a Seokjin zahráli ještě jednou, ale jinde a jinak. Hodnocení dávám hodně nízké, jelikož jsem nemohla jinak než přetáčet. ()