Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada / Japonsko, 1994, 94 min

Najlepším filmom Petra Hyamsa v rokoch 1972 - 2005 je v mojich očiach nenáročný horor RELIC, takže to zrejme o ňom niečo vypovedá (možno o mne, ale možno aj nie). Akčný sci-fi triler TIMECOP ale tiež nie je nič strašné ani nudné; je to solídna priemerná žánrová rutina, ktorej scenár párkrát prekvapí šikovne využitou „časovou zápletkou“ (rotačný guľomet na Divokom západe). Nič inteligentné netreba čakať, ale Jean-Claude Van Damme má parádnu čiernu uniformu, Mia Saraová (panna z Ridleyho LEGENDY) má niečo do seba, béčkar Ron Silver (novinár z Cronenbergovej MUCHY) na poste slizkého hlavného gaunera je muž na správnom mieste a ako bonus slúži jeho nechutná filnálna likvidácia a čokoláda Gloria Reubenová.(23.12.2004)

• Bauer

To zápletka by tam byla ale to je asi tak vše.(23.2.2005)

• Marigold

Ono se k tomuhle něco skutečně blbě vymýšlí. Je to ta nejobnošenější béčková vesta, ze které chvílemi zasvitne nějaký náznak napětí a cár celkem slušného námětu. Opravdu zazáří jen několik málo míst, kde Jean Claude rozehraje své herecké nadání v grimasách tak tajemných, že i Mona Lisa proti němu vypadá jako čitelná úřednice z banky. K vizuálním efektů nelze než s lítostí poznamenat, že jich mohlo být víc, neboť jsou tak kouzelně nejapné a amatérské, že zaručeně baví. Stejně tak design vozidel, proti nimž vypadá vytůněná Škoda Rapid vulgo Upír z Feratu jako Tie Fighter proti trojplošníku Rudého barona. Maličko škoda, že se scénárista více neopřel do dialogů, mohla být i velká legrace a nejen pár krásných perel ducha, volně roztroušených ve vizuální hlušině. Takhle je Timecop jen snesitelná nuda o cestování časem(14.4.2006)

Jedna s mojich obľúbených Van Dammoviek. Na Van Damma trochu nezvyk, že hraje v sci-fičku, ale celkom mu to sekne ako tie dlhé vlasy. Timecop nemá zlý príbeh a s Jean-Cladeových filmov asi aj najlepší, len škoda, že sa film ku koncu rozbehne do béčkovej kopanice. 70% - 3*(11.8.2012)

• cheyene

Vcelku příjemná sci-fi podívaná o cestování časem. Směšný je ten rok 2004, protože stále časem necestujeme :) ale budiž. Při sledování jsem ovšem pořád očekával, že příjde něco víc..a nepřišlo. Dávám poctivé 2*.(11.1.2011)

• Ron Silver

• - Po dokončení filmu dostal Van Damme nabídku na natočení 3 filmů s honorářem 12 milionů amerických dolarů. Van Damme, v té době závislý na kokainu, však odmítl s tím, že si přeje 20 milionů, podobně jako Jim Carrey. Jeho kariéra pak nabrala negativní směr. (colin70366)

• - Z celkového rozpočtu 27 milionů amerických dolarů si Van Damme odnesl honorář 5 milionů. S výdělkem přes 103 milionů se jedná o jeho nejvýdělečnější snímek. (Eldrick)

• - Futuristické hodinky jsou ve skutečnosti Casio model DW-400. (Elwanelyn)