Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada / Japonsko, 1994, 94 min

Rozhodně se nejedná o žádnou perlu a to jak v rámci Jeanovy tvorby, tak pokud jde o vědecko-fantastický příspěvek. Film si zcela určitě užijí více ti, kteří nestačí zapojit mozek. 50%(21.11.2015)

"Čti! - Wolverine? - Mezi řádky..." Je pravda, že jsem moc z filmografie JCVD neviděl. Ale s jistotou mohu prohlásit, že Timecop je nejlepší snímek jeho kariéry. Film je nadupaný skvělými hláškami a já si ho užívám i po x-tém zhlédnutí. Jean-Claude opět předvádí rozštěp a kop z otočky. Navíc mu role Maxe Walkera neuvěřitelně sedne. Timecop je parádní akční sci-fi, které má v sobě i dojemnou zápletku. Walker přijde o ženu, a i když pracuje pro agenturu, která cestuje v čase, tak jí přesto nemůže jít zachránit. Dokud vše šlape jak má, je klid. Jakmile se objeví na obzoru člověk, který chce cestování časem využít k osobním prospěchům, tak je pouze na Maxovi, aby grázla odhalil a poslal ho pod kytičky. Co se týče humoru, tak na ten se taky dostane. Když si divák vnímá detailů, pak postřehne, že spoustu hlášek je mířeno naprosto trefně. Timecop je pro mě skvělý akčňák z 90tek a to díky hudbě, Van Dammovi, příběhu a hláškám. (94 %)(1.4.2014)

Rozpočet $28miliónovTržby USA $44,853,581Tržby Celosvetovo $101,646,581║ Tak dostal som sa k tomuto filmu aj keď to nebola žiadna priorita ale len akísi malí priestor pre nejakú spomienku na časy, keď sa ešte Jean-Claude Van Damme dal stráviť. Nuž tento film nemá zle načrtnutý dej ale nemá to tie správne grády aby to mohlo byť viac než predvádzanie bojových umení. /40%/(23.7.2008)

Abych se přiznal, tak tenhle film s Van Dammem mi dlouho unikal. Ani nevím proč jsem shlédnutí tak odkládal. Takže jsem to shlédl a zklamaný rozhodně nejsem. Před pustění filmu jsem měl obavy co to vůbec bude za sci-fi. Úvod filmu je teda obyčejný, ale jak se film začne vyvíjet je pořád na co se dívat. První půlhodina filmu, tam se nic extra neděje, samozřejmě je zajímavé sledovat dění postav, děj, chystanou zápletku, stručné vylíčení způsobu cestování časem atd. Van Dammova postava rozhodně zaujme a drží diváka po celý čas filmu. Van Damme je zde v nejlepší formě, předvádí své parádní kousky, výskoky s otočkou, rozštěpy, je furt na co se dívat. Druhá třetina filmu je už lepší, je zde více akce, není teda nějak velkolepá, ale akční scény a nějaké ty výbuch, přestřelky - to vše je bez problému a přehledně natočeno. Pár menších zvratů tu máme, napínavost - takže je film celkem kvalitní. Třetí třetina filmu je opravdu vydařená. Kdyby se film držel příkladem třetí třetiny, byl by to o dost lepší film. Tím nechci film zatracovat, ale ze začátku bylo pomalejší tempo, mohlo být tak o nějaký souboj víc a akci. Nejvíc mě štvala taková nelogičnost v některých scénách, hlavně na konci. Nějak jsem nepobral to propojení budoucnosti s minulostí, např.Ke konci Van Damme jde domů, nevím jestli je to ten starší či mladší. Takže hlavním motivem je sci-fi či cestování v čase a právě tohle mělo být více vysvětleno. Ale nevadí, ze začátku jsem se obával, nakonec mi film sedl. Takže nebýt těchto nelogičností, byla by to výborná klasická VanDammovka. Co se týče hereckého obsazení, to je na tom celkem dobře, každý nějak dokázal krom hlavního hrdiny zaujmout, i hlavní záporák. Hudba rovněž slušná. Ve výsledku nedostávám sice bombu, ale rozhodně výrazně nadprůměrný film, který si ještě určitě párkrát bez problému zopáknu. Celkově hodnotím na slušných 76% = ****(10.4.2013)

Podle mě jeden ze tří dobrých snímků Jeana Claudea VanDammea (ještě Univerzální voják a Dvojitý zásah) a jeden ze tří dobrých snímků Petera Hyamse (ještě Kozoroh jedna a 2010 Druhá vesmírná odysea). Od obou mužů jsou všechno ostatní opravdu nepříliš zdařilé bláboly. A můžete mě citovat. A když jsme už u toho vypočítávání, jeden ze dvou dobrých snímků Mii Sary (ještě Legenda) a jeden ze čtyř dobrých filmů Rona Silvera (i když nikde nebyl hlavní postavou, ještě Exploze, Silkwoodová a Ali), jen Bruce McGill je světlou vyjímkou v tomhle filmu plným hvězd ze druhé kategorie. Nejen v McGyverovi měl životní roli. Mimochodem, a neříkám to často, dabing s Jiřím Pomeje je mnohem lepší, jak originál.(19.12.2005)

• - Z celkového rozpočtu 27 milionů amerických dolarů si Van Damme odnesl honorář 5 milionů. S výdělkem přes 103 milionů se jedná o jeho nejvýdělečnější snímek. (Eldrick)

• - Futuristické hodinky jsou ve skutečnosti Casio model DW-400. (Elwanelyn)

• - Společnost Cryo Interactive vydala v roce 1995 počítačovou hru „Timecop“, která byla vytvořena právě na motivy tohoto filmu. (Terva)