I Spit on Your Grave III: Vengeance Is Mine

• USA I Spit on Your Grave III (více)

Nakoľko sa chce Jennifer Hills (Sarah Butler) raz a navždy preniesť cez krutosti, ktoré jej spôsobila skupinka idiotov na čele s mestským šerifom, rozhodne sa zmeniť identitu. Pod menom Angela sa presťahuje do nového mesta, v ktorom začína pracovať v Call Centre, navštevovať psychológa a pravidelne podstupovať skupinovú terapiu s ľuďmi s podobným osudom. K zbaveniu sa vidín či predstáv z minulosti, ktoré ju neustále prenasledujú, jej však začne napomáhať až nečakané stretnutie s mladou Marlou (Jennifer Landon). Tá ju začne zbavovať frustrácie špecifickou "zábavou": trestaním mužov, páchajúcich obdobné skutky, akými sa dopustili voči nej samotnej. "Obete" pre svoje hrádky nahádzajú počas samotných sedení, kde sa im vďaka poznačeným ľudom dostáva inšpirácie viac než dosť. Všetko z veľkej časti prebieha podľa plánu až do okamihu, kedy je Marla zavraždená. Táto udalosť spúšťa v Jennifer, alias Angele, pocit hnevu, ktorý si niektorí jednotlivci škaredo odskáču! Pomsta je totiž jediný pud, ktorý ju poháňa vpred. (*CARNIFEX*)

Trevor

Stý komentár k tomuto dop´ňam až z odstupom času, film som už videl dávnejšie ale zabudol som ho ohodnotiť aj okomentovať. Pomsta ženy, ktorá sa z obete zmenila na násilničku už nemala také čaro ako pôvodná verzia či remake a jeho druhé pokračovanie, až príliš zaváňala feminizmom a v konečnom dôsledku na sériu vrhla nie práve najlepšie svetlo, rovnako tak ako neskoršie natočené Dejavú. Už to skrátka nebolo to práve orechové. ()

Marceloo

Jennifer Hills (Sarah Butler) si po tom, čo bola znásilnená, ale polícia ju ignorovala, mení meno na Angela a nájde si prácu v Call Centre. Naďalej však trpí predstavami znásilnenia, má ťažké nočné mory a jej dôvera k mužom je na bode mrazu. Aby sa s jej traumatickými skúsenosťami vyrovnala, začne navštevovať skupinu, v ktorej sa stretávajú znásilnené ženy. Keď si uvedomí, že väčšina znásilnení je justíciou prehliadaná, rozhodne sa vziať pomstu do vlastných rúk. Začína sa krvavá pomsta znásilnenej ženy, z ktorej žiaden násilník nevyviazne živý. - Pre väčšinu ludí to skončilo ako sklamanie, ale mne to úplne stačilo, aj keď na 1 alebo 2 to zďaleka nemá, ale na hororovej scéne sa podarená trilógia len tak nevidí. Tento diel sa na intenzitu znásilnení už tak velmi nezameriava. Mne sa tá rozdielnosť ale páčila, aj keď tie vraždy sú také jednotvárne. Páčilo sa mi, že to celé nebolo len o Jennifer, pretože Sarah sa za tých 5 rokov zmenila a už mi neprišla taká sympatická ako v jednotke. Viacero pohladov na znásilnenie sa mi tiež páčilo. Gore a krv sa mi celkom páčili, aj keď ich väčšina ludí bude považovať za dosť amatérske. Velmi sa mi nepáčilo to, že pozadie príbehu bolo rozohrané na niekolko strán, a tak mi to občas pripadalo trochu mätúce. Osobne to vôbec nepovažujem za zlý horor, ale myslím si, že mnoho ludí tento horor odsúdilo ešte predtým, ako ho vôbec videli, a tak sa to zrejme odrazí aj na miestnom hodnotení. + herečka z I Spit on Your Grave ()

ricci.s

Tak bohužiaľ, veľké sklamanie, možno aj najväčšie v tomto roku. Biedna variácia na "The Brave One". Hlavná hrdinka z jednotky trpí depkami, vkuse si predstavuje, ako by zniesla zo sveta každého, kto na ňu len pozrie (čiže otravné predstavy plus otravné flashbacky v prvej polovici), ale napokon tú možnosť dostane, keď zavraždia jej kamarátku. A tak sa rozhodne pomstiť všetkým hajzlíkom. Síce sa na ňu dobre pozerá, ale to je tak asi všetko. Oproti prvej časti tu totiž nie je možné nejako s ňou súcitiť, práve naopak. Takže som sa spoliehal aspoň na to, že film bude stáť na kvalitnom gore. Ale dve krvavé scénky to žiaľ z biedy nevytiahnu (chválim vlastne len kastráciu, tá bola dobrá). Dal by som aj tri hviezdy, lebo nakrútené to bolo v poriadku, avšak oproti prvým dvom častiam je to tak kvalitatívny zošup nadol, že nemám problém nazvať túto trojku prepadákom. Celkovo mi to totiž viac liezlo na nervy ako bavilo. ()

pornogrind

A máme tady I ON SPIT YOUR GRAVE 3 . Po příjemným překvapení z ISOYG 2 v podobě Jemma Dallender se ve trojce opět vrací hnusná kreatura Sarah Butler. V remaku z roku 2010 jsem jí ještě ustál, ale tady se na ni opravdu nedá koukat. Navíc děj je stupidní až to bolí a z rape and revenge se tak stala naprosto stupidní vybíjená. K tomu všemu zbytečně zdlouhavá a prakticky bez pořádných gore scén (jedna by se našla). K tomu všemu ty otřesný flashbacky, který mě fakt sraly. No prostě průser jako kráva. Ikdyž mohlo být i hůř...... ()

*CARNIFEX*

Nakoľko sa chce Jennifer raz a navždy preniesť cez krutosti, ktoré jej spôsobila skupinka "buranov" na čele s tamojším šerifom, rozhodne sa zmeniť identitu. Pod menom Angela sa presťahuje do nového mesta, v ktorom začína pracovať v Call Centre, navštevovať psychológa, či pravidelne podstupovať skupinovú terapiu s ľuďmi s podobným osudom. K zbaveniu sa vidín či predstáv z minulosti, ktoré ju neustále prenasledujú, jej však začne napomáhať až nečakané stretnutie s mladou Marlou. Tá ju začne zbavovať frustrácie špecifickou "zábavou", trestaním mužov, páchajúcich obdobné skutky, akými sa dopustili voči nej samotnej. "Obete" pre svoje hrádky nahádzajú počas samotných sedení, kde sa im vďaka poznačeným ľudom dostáva inšpirácie viac než dosť. Relatívne všetko prebieha podľa plánu až do momentu, kedy je Marla zavraždená. Táto udalosť spúšťa v Jennifer, alias Angele pocit hnevu, ktorý si niektorí jednotlivci škaredo odskáču! Pomsta je totiž jediný pud, ktorý ju poháňa v pred. Ťažko zrovnávať tri takmer úplne odlišné snímky. Druhá časť nadväzovala na prvú asi tak, ako lano na háčkovaný šál, takže smelo možno povedať, že až samotný tretí príbeh je akýmsi pokračovaním prvotnej story. Kým však prvá časť prebudila veškeré zmysli diváka, ktorý fandí obeti až do úplného záveru, aby dokončila svoju "revange", pri druhej napriek debilite príbehu síce pohodený uterák v podobe gore taktiež neostal suchý, pri treťom mám pocit, že samotný tvorcovia zaostali za predchádzajúcimi pokusmi, ako špurtéri v záverečných 200 metroch za Petrom Saganom. Nuž, ale to sa dalo čakať, keď v minulosti stáli za zrodením takých veľkofilmov ako bol slabučký "Mischief Night" či ešte tragickejším "Abraham Lincoln vs. Zombies". Sarah už nemala tie gule, nedokázala vyvolať žiadne pocity a už vôbec nie súcit. Za pozornosť stojí akurát jedna gore orál scéna, pri ktorej ma v "hlavičke" riadne pichlo. Kurňa, ale to sa mi na "rape and revange" zdá sakramentsky málo - 40%. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)
  • To, co často prožívá hlavní postava (představy vražd), je označováno jako denní snění, což je psychologický termín popisující představy a fantazie ve bdělém stavu v reálném prostředí a čase. (TwilightAC)