poster

Milenky starého kriminálníka

 • anglický

  Old Gangster's Molls, An

  (festivalový název)

Komedie

Československo, 1927, 106 min

 • Aky
  ****

  Němý film s Vlastou Burianem a Anny Ondrákovou srovnatelný s čímkoliv, co se ve filmovém světě v té době dělo.(10.1.2016)

 • mchnk
  *****

  Režie, která může být vzorem pro mnohem, mnohem...opravdu mnohem mladší snímky a náramná legrace. Na Anny bych se mohl dívat i o pár desítek minut déle.(15.4.2016)

 • Flego
  ****

  Vlasta Burian na začiatku filmovej kariéry aj bez slov určite nesklamaml, rozhodne si však zaslúži pozornosť komediálny talent Anny Ondrákovej. Celkom vtipná crazy komédia.(2.5.2016)

 • zette
  ****

  Po rezijni strance nadcasovy film, ktery ma spoustu velmi humornych scen. Vyborna je i rekonstrukce snimku a predevsim vyborny hudebni doprovod. Byt film o dvacet minut kratsi a dej tak primocarejsi, dam plny pocet.(15.7.2016)

 • D.Moore
  *****

  Němá crazy veselohra, o níž se sice mluví hlavně jako o filmu Vlasty Buriana, ale na Anny Ondrákovou by se rozhodně zapomínat nemělo. Když totiž nakráčí do pokoje v proklatě krátkých šatech, s jednou rukou v bok a kouří doutník, je prostě neodolatelná. Nespoutanou dívku, která touží po dobrodružství za každou cenu, hraje velmi půvabně a s přesně odměřeným množstvím nadsázky. Na Milenkách starého kriminálníka se mi ale také líbilo, že si dovolily takové množství ztřeštěnosti, jako už žádný další Burianův film. Nejlepší scény jsou ty v nichž se oba dva výše zmínění sešli, aby se buď navzájem odpuzovali a přitahovali, aby si zatančili tanec Apačů, aby on ji namasíroval nebo aby se vypravili do lupičského doupěte na dršťkovku, nicméně naprosto neodolatelná byla také jízda automobilem za ženichem nebo historky o tom, jak chladnokrevný kriminálník mordoval jednu milenku za druhou. Pochválit musím i hudbu od tria Nekonečno, která by rozhodně měla vyjít samostatně jako soundtrack, zasloužila by si to.(19.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace