Neumím hrát fotbal, točím se tam jak vrtule, vyskočil jsem, roztáh nohy, dostal míčem na kule. Teď na zemi se svíjím a slzy v očích mám, nejradši bych zahodil ten svůj koženej krám. Kibic, drž hubu a ta vdova taky:)(31.10.2009)

Průměrná dobová konfekční komedie ve které bohužel nezůstalo příliš ani z fotbalu, ani z Poláčka. Takovej film mi může bejt celkem ukradenej. PS: VIVAT SLAVIA!(3.10.2008)

Nedoceňovaný první český film ze sportovního prostředí je současně i jedním z prvních audiovizuálních záznamů-evokací "echt" staropražského židovského prostředí. Úrovní zpracování i kvalitou hereckých kreací vysoko přesahuje průměr soudobého československého filmu. Zajímavostí je role pro prvního českého sportovního komentátora Josefa Laufra, dobře si samozřejmě vedou Pištěk i Plachta, jednu ze svých nejvýraznějších úloh tu dostal a zdařile na úrovni ztvárnil Eman Fiala a už trvale pověstné zůstanou povzdechy nezapomenutelného Haasova Načeradce. Film dokázal citlivě zaznamenat i nejistotu pracovní příležitosti, charakteristickou pro rychle se prosazující hospodářskou krizi. Jeho kvalitě výrazněji neublíží ani řada použitých snových a happyendových prvků, příznačných pro tehdejší dobu.(25.3.2008)

Přes skvělé herecké obsazení jsem se po celý film nepokrytě nudil. Zajímavé byly především záběry staré Prahy a Jindřich Plachta, který dělal co mohl, aby dorovnal slaboulinký scénář. Jako malý jsem měl film rád, teď jsem byl velmi zklamán...50%(5.5.2011)

Fotbalová vášeň ta dokáže dokonale ovládnout rodinný život. Sport může pěkně pošramotit rodinnou idylku a to nemusí jít nutně jen o fotbal, úplně stačí formule. Tenkrát se ještě na fotbale neházely dělobuchy a fanoušci si chodili zápas užít a ne se poprat. Příběh není jen o fotbalu. Eman Fiala, který ve filmu hraje, se postaral i o hudební doprovod. Poláčkovu knihu jsem četla několikrát.(28.3.2009)