Vražda mladého gangstera Po Singa odstartuje krvavou lavinu s nečekanými následky. Zatímco Ch'u Sing, vůdce čínské mafie v Oaklandu, pověří zástupce Kaie objasněním synovy smrti, vůdce konkurenčního černošského gangu Isaak O' Day zadá stejný úkol svému zástupci Macovi. A totéž je odhodlán odhalit také Poův bratr, bývalý policista Han Sing, který uprchne z hongkongského vězení. Isaak se sice zaručí Ch'uovi, že jeho lidé nemají se smrtí jeho syna nic společného, a dohodnou se na pokračování obchodních vztahů, přesto však pošle Maca, aby chránil jeho dceru Trish. Dívka pracuje v butiku Hadí oheň, a právě sem zavedou stopy Hana. Zatímco Isaak jedná s investorem Vincentem Rothem o prodeji pozemků na pobřeží, v jeho rajónu exploduje holičství i s majitelem a jedním zákazníkem. Ukáže se, že nechtěl prodat svůj pozemek. Vzápětí je zavražděn Isaakův syn Colin i s milenkou. Válka mezi gangy je na spadnutí. (TV Nova)

Gemini

Jet Li je přes bojová umění neskutečný talent, který opravdu "matrixovská" vylepšení nepotřebuje, určitě ne ve filmu z reálného světa...ale nebýt těchto přespříliš efektních zásahů, choreografie akčních scén by oku diváka zalahodila - obzvlášť společná scénka Aaliyah a Jet Li proti "motorkářům" je zvládnutá na výbornou. Problémem hlavní zápletky tak zůstává ono nerozhodné balancování mezi hollywoodským béčkem a snahou přinést trochu toho hongkongkého boje o čest a rodinu (nebo o čest rodiny:)), která třeba Střelce Na Útěku zařadila o třídu výš...ani výjimečná krása Aaliyah mě tentokrát nepřinutí dát čtyři hvězdy... ()

Tom Hardy

Nechápu, proč tvůrci vylepšují počítačem bojové umění Jeta Lieho, který to evidentně nepotřebuje. Zbytečně tak ubírají filmu na stravitelnosti... ()

Tosim

Akce je tam dost, ale to nestačí. Jet Li nepotřebuje upravovat svoje bojové umění, v tom, aby líp hrál, mu to stejně hovno pomůže. A když si uvědomíte, jak trapně tvůrci vmontovali do ubohého příběhu ten námět (o srdcervoucích dialozích, které měly vyvolat nějaký psychologický efekt, ani nemluvím), vychází vám hodnocení. Nízké tedy. ()

Djkoma

Můj oblíbený Jet-LI a krásná Aaliyah ve filmu s názvem, který toho má s filmem pramálo společného. Hezké bojové scény s výborným rentgenovým pohledem. Hezká, příjemná hudba a režie. Nenáročný oddechový akční film s příjemnými herci v hlavních rolích. ()

Superpero

Parádní akční oddychovka u které sice přesně víte kdo, co a kdy se stane, ale je vám to fuk. Nejlepší Bartowiakův film. ()

Dever

Soundtrack Stanley Clarke: 1. Try Again - Aaliyah ,2. Come Back In One Piece - Aaliyah ,3. Rose In A Concrete World (J Dub Remix) - Joe ,4. Rollin' Raw - BG ,5. We At It Again - Timbaland & Magoo ,6. Are You Feelin' Me? - Aaliyah ,7. Perfect Man - Destiny's Child ,8. Simply Irresistable - Ginuwine ,9. It Really Don't Matter - Confidential ,10. Thugz - Mack 10 ,11. I Don't Wanna - Aaliyah ,12. Somebody Gonna Die Tonight - Dave Bing ,13. Woozy - Playa ,14. Pump The Brakes - Dave Hollister ,15. This Is A Test - Chante Moore ,16. Revival - Non-A-Miss ,17. Come On - Blade ,18. Swung On - Stanley Clarke ()

tron

"Jasné. Je to kontaktný šport." Nudná hiphop akčná sranda pre puberťákov. Keď Bruce Willis po premiére Šiesteho zmyslu povedal "akčný film je v kríze", mal pravdu. Toto je hmatateľný dôkaz. Jet Li nie je zlý, ale nesedelo mi sústavné odľahčovanie (napr., ale nielen, v podobe vtedy často do podobného typu rolí obsadzovaného Anthonyho Andersona). To snímku sťahuje do kalných vôd (pod)priemeru. Pohrobok vtedajšej hollywoodsko-ázijskej vlny (Matrix, Double Team, Tvár toho druhého...). ()

Shit

Chudák Jet Li dostal snad nejhorší a nejdementnější scénář za celou svojí kariéru a ten kdo zná ty komediální čínský mlátičky, ve kterých Jet dřív účinkoval, tak musí uznat, že to je teda už co říct, že to tohle pravděpodobně překonalo. Navíc, i když tu akce neni nějak málo, tak vinou celkem směšných pokusů o vylepšení Jetových bitek digitálníma tríčkama, to taky neni zrovna choreografická bomba a parádní akční podívaná a když se k tomu ještě přidá šíleně toporný herectví Jeta Li, tak fakt na víc jak tři se to výtáhnout nedá ()

Segrestor

To by mě zajímalo, který myslivec psal scénář k tomuto akčnímu snímku. To musel být nějaký běloch, jinak si to nedovedu vysvětlit. Naprosto blatantně zde selhává vykreslení afroamerické komunity, americkoasijské komunity a především obchodních praktik mezi nimi a jejich problematického etnického soužití. Film je totiž plný afroameričanů zarputile bojujících s americkými asiaty v nesmyslné válce o něco. V jednu chvíli jsem tam viděl mihnout se nějakého afroasijce. A do toho všeho doslova přiletí Jet-li, který se rozhodl to všechno uklidnit. Začne tím, že se pokusí zbouchnout první afroameričanku, kterou potká. Přes veškeré to rasové usmíření se nějak zapomnělo na akci a film se vlekl jako tejden před vejplatou. Ne, nemáš kliku, Rimmere. ()

Gilmour93

Je rychlý (jsi-li padouch, řekneš "Jet" a "Li" dodáš, až ti vytáhnou dráty z čelisti), vnáší hongkongské prvky do amerického fotbalu a dovede udělat live rentgen fraktury, ale uprostřed Bartkowiakových gangsta raperů doplácí na málo solidní akce a přehršel žvanění. Z tohoto soudku mi tak Od kolísky na cintorín bohatě stačilo.. ()

genetique

Jet sa náramne pobavil, zhrabol peniaze, Aaliyah bola vo svojom živle, Bartkowiak to odflákol, no ja som bol spokojný. Priemerná typická akčná popcornová zábavička s opäť nadupaným Lim. I keď nevyužitým potenciálom sa to vo počas filmu (a hlavne akcie) len tak hemží. 75%. ()

sniper18

K tomuto filmu mám tak trochu nostalgický vzťah, pred ním som Jet Liho vôbec nepoznal, takže to pre mňa bolo predstavenie nového akčného hrdiny, ktorý sa okamžite stal mojim obľúbencom a síce po vzhliadnutí celej jeho tvorby viem, že má mnoho lepších filmov, ale aj Romeo musí zomrieť má stále niečo do seba. Celý film mi príde, ako svižná akčná zábava, ktorá je po všetkých stránkach nadpriemerná, ale celý čas sa to nevie rozhodnúť, v akom to bude štýle, či vážnom a drsnom, alebo odľahčenom a romantickom, pričom osobne by som určite skôr volil tú prvú alternatívu. Je tu niekoľko vážnych prvkov, ktoré sa mi páčia a ponúkajú slušný potenciál pre plnohodnotnú žánrovku, muž, ktorý sa chce pomstiť za vraždu svojho brata, boj dvoch konkurenčných mafií a ešte k tomu snaha vyhnať domácich z ich pozemkov, aby sa na nich mohlo začať stavať, pričom to podporuje viacero scén a dialógov, ktoré sa snažia pôsobiť úplne dramaticky, ale zároveň je to väčšinu času úplne odľahčené, je tu plno vtipných scén a postavy sa rozprávajú ako najlepší kamaráti, aj keď sa majú v pláne zabiť, takže sa tu nedá ani o nikoho obávať. Andrzej Bartkowiak jednoducho na začiatku tisícročia priniesol svoj štýl, ktorý síce má plno kladov a na tieto filmy sa dobre pozerá, hlavne na nasledujúci Lovec policajtov so Stevenom Seagalom, ktorý bol doladený najlepšie a po všetkých stránkach fungoval tak, ako aj má, ale zároveň mi tu viacero prvkov nesedí a tak stále cítiť, že to mohlo byť aj lepšie. Takže film ako celok zase tak moc nefunguje, ale ponúka nespočet scén, ktoré ma bavia a nudiť sa tu určite nedá a tak celkovo určite prevládajú kladné pocity. A podobne dopadla aj akcia, Jet Li sa hýbať určite vie, ale tu je jeho umenie úplne zbytočne upravované digitálne, kvôli čomu je tu niekoľko nezmyselných momentov, ktoré to len kazia. Ale inak je akcia slušne natočená a aj rozmanitá, po stránke bojového umenia stojí za zmienku hlavne finálny súboj, ktorý konečne pôsobí trochu vážnejšie a drsnejšie, konečne pôsobí dojmom, že postavy sa chcú skutočne zabiť a spôsobiť si bolesť, ale aj sekvencia s požiarnou hadicou je slušne zvládnutá. A zo zvyšku zase vyniká vtipná hra amerického futbalu alebo cestná naháňačka. A zaujali ma aj tie röntgenové zábery zlomenín. Vydarilo sa aj obsadenie, Jet Li je tu mimoriadny sympaťák a po boku má Aaliyah, ktorá ho síce skôr brzdí, ale jej postava ma inak celkom bavila. A k tomu plno dobrých vedľajších a záporných postáv ako Delroy Lindo, Isaiah Washington, Russell Wong, Anthony Anderson, alebo aj DMX, ktorý tu ešte má len malú úlohu, čo si ale vynahradil v nasledujúcich režisérových filmoch. Takže celkovo určite uprednostňujem iné Jet Liho filmy a to nielen ázijské, aj francúzska produkcia ho vedela využiť omnoho lepšie, ale predsa len aj Romeo musí zomrieť je slušná žánrová zábava, videl som to už viackrát a stále sa pri tom obstojne bavím. 74% ()

kitano

Pribeh akoby z oka vypadol z ninja sraciek Gofreya Ho, akurat ze to malo vyssi rozpocet, je to krajsie natocene, a su tu slusny herci. Dialogy su hrozne az mrazi, ale hlavne ze everything is so fucking cool man. Esteze akcia je slusna (hadica rulez). Avsak namiesto toho aby autori ukazali Jetovu rychlost, radsej pouziju spomalovacku uz len ked pohne obocim. No ale nic to. Zasa take zle to nebolo (zopar scien je naozaj supa). Tento typ filmov proste krasne precisti hlavu. Mozog sa automaticky vypina pri uvodnych titulkoch a zabava zacina...(6.5/10) ()

Falko

Mam rad tento typ filmov a bavil som sa od prvej do poslednej minuty podobne, ako aj pri filmoch Lovec policajtov alebo Od kolebky do hrobu. ()

Xmilden

Jet Li pro mě nikdy nebyl Jackie Chan asi tolik, jako pro mě Andrzej Bartowiak nebyl nikdy John Woo. Možná je to přirovnání trošku přísnější, protože Jet Li možná udělal v Hollywoodu větší kariéru než jeho slavnější předchůdce. Nicméně pravdou zůstává, že mě tyhle podobné filmy, ve kterých není zase tolik akce, ale hodně se o ní mluví, zase tak moc neberou. Celkově se Romeo tváří hodně krutopřísně a přitom je to vlastně jen taková pohádka pro náctileté. Škoda že Li nedostal více prostoru. Filmu by to jen prospělo. 50% ()

Divočák

Romeo musí zemřít je film, který na přelomu století odstartoval v Hollywoodu novou "černou vlnu" akčních filmů (nevalné kvality). Otcem této "černé vlny" byl paradoxně polský režisér a kameraman Andrzej Bartkowiak, mezi hlavní herecká pojítka patří rapper DMX, tlouštík Anthony Anderson nebo akční legendy Jet-li a Steven Seagal a mezi nejtypičtější filmy právě Romeo musí zemřít, Lovec policajtů, Od kolébky do hrobu nebo Na pokraji smrti. Romeo musí zemřít je zajímavý taky tím, že je prvním ze trojice filmů (dále Jedinečný a Od kolébky do hrobu), který po úspěchu čtvrtého dílu Smrtonosné zbraně natočil v Hollywoodu Jet-li pod producentskou taktovkou Joela Silvera a které měly právě této hongkongské legendě otevřít dveře do vysněné továrny na sny. Poznávací znaky "černé vlny" jsou velmi jednoduché. Film je plný rádoby "cool" negrů, ke kterým je pro jistotu šoupnuta nějaká ta martial arts legenda (aby to vypadalo ještě víc cool) a všechno je to zasazeno do přiblblého scénáře, který i sebevětší akční potenciál utopí ve stupidních dialozích nebo zbytečných scénách typu ruggbyový zápas Jet vs. negři. A navíc to vůbec není cool. I když Romeo určitě patří mezi to lepší, co v tomhle podivném subžánru stačilo vzniknout, rozhodně od toho nečekejte žádné zázraky. Klasická "shakespearovská" zápletka sice nepatří mezi nejhorší, samotný scénář ale jakoby občas zapomínal, v jakém žánru se pohybujeme a totálně zabíjí veškerý akční potenciál, který sebou přítomnost někoho jako je Jet-li přináší. Ten si bohužel ve filmu zakope jen minimálně, místo efektní choreografie poletuje na drátech a ke všemu nosí negerské hadry a snaží se balit Aliyah. Tohle se teda nedělá pánové!:( ()

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera