Večeře s upírem

(TV film)
  • Itálie A cena col vampiro (více)

Přijměte pozvání na večeři. Mohla by být vaší poslední! Vše začíná událostí, kdy členové filmového štábu objeví v hlubokém sklepení hrobku tisíce let starého upíra, jehož kořeny sahají až do starověké Mezopotámie. O několik let později je skupina nadějných mladých herců pozvána do honosného sídla nejúspěšnějšího hororového režiséra, aby zde strávili noc. Jaké je však jejich překvapení, když se místo slibovaného natáčení nového hrůzostrašného filmu dočkají večeře s krvežíznivým upírem, který na ně má velmi zvláštní prosbu… (oficiální text distributora)

cariada

No obsah jsem nečetl, proto jsem byl docela zaskočen o co že tam jde. Skupina lidí 3 holky a kluk co jsou na konkurzu vybráni a pozváni na sídlo režiséra hororů Jurka. Už od jejich příjezdu je to tam celé divné služebnictvo vypadá jak z gotického hororu a ještě k tomu mluví jak "teplouši". Režisér tam ještě není a čveřice se musí dívat na film. Pak se v noci ukáže režisér jako upír a tvrdí jim, že je skuteční což jim dokáže a má pro mě poněkud zvláštní přání, aby ho do úsvitu zlikvidovali, ale jak na to musí přijít sami.(on je totiž nesmrtelný). V tomhle případě nezabírá ani čeněk ani kříž či dřevěný kůl. Ale co aspoň na čas zabere je třeba slzák, či kopnutí do rozkroku a nebo strčení vhs do zubů (což mě docela rozesmálo) . nakonec jim pomůže "jakási žena upírka co se pořád zjevuje a mizí a ta jim nepřímo poradí (sama to neví). Film se jako čistý horor nechová spíš jako hororová komedie. ()

darkrobyk

Velká škoda, že Bava nepojal příběh vážněji a v některých scénách ho překlopil do komedie až parodie, která je ale příliš křečovitá. Vynikající je vizuální stránka - kulisy klasických gotických hororů připomene celkový záběr na zámek, nechybí tajné chodby a sklepení plné pavučin, koster a zrůd. Potěší pár gore scének - vytržení srdce hned dvakrát, probodnutí echt kůlem či krvavé zákusy. Dobrý je nápad s variací na obraz Doriana Graye. A naprosto skvostné jsou interiéry zámku! Masky obstojné, triky dobré. Z herců nejvíce září samozřejmě G. Hilton, proti němu ale stojí fešné děvečky. Frankensteinovský hrbatý poskok je spíše rušivým elementem. Čekal jsem, zda nebudu po letech spokojenější, ale nejsem. Tři hvězdy ponechám, přeci jen leccos se mi líbilo, hlavně upírova proměna. ()

eraserhead666

Kulisy a interiéry upírova zámku svou barevností naprosto úžasné, maska filmového upíra naprosto úchvatná, děsivá a strašidelná, opravdu děsivé horrorové monstrum, uchichtaná upírka roztomilá a k sežrání. Jenže se pořád nemohu zbavit dojmu, že tvůrci chtěli natočit spíše komedii, jen se jim z toho jaksi vytratil ten humor. Vyjma té upírky a filmového upíra totiž všechny postavy působí, mluví a chovají se naprosto dementně, v tom nepříjemném smyslu. Trochu mě to uspávalo. 2,5* ()

Campbell

Večeře s upírem je netradiční upířina už díky příběhu, kterej je hodně prapodivnej. Ale nenudil jsem se a film se mi moc líbil. Hlavně takový cool upír, ten byl hodně povedenej. Což se ale nedá říct o Hiltonovy kterej se do role rozhodně nehodil, byl hodně špatnej. Bavův rukopis je vidět, ale rozhodně se nejedná o jeho nejlepší dílo. Ostatní herci kromě Hiltona se též moc nepředvedly, hrály dost mizerně. A hlavně ten sluha byl děsnej. Hudba je taková klasická Italská. Jako million dalších. Film ničím nevyniká je průměrný ale za tu dobrou masku upíra o jednu hvězdu navíc. ()

Ruut

No jo, upíři prostě nejsou Démoni. Tohle bylo spíš skoro jako Bavova 90 ś tvorba. Blíž, než ke krvavým orgiím, to mělo k roztomilé pohádkové princezně Fantagíro. Za vidění stojí Večeře s upírem hlavně kvůli výpravě, vsuvkám ala němý černobílý film a grandiózní scéně s vytrhnutím srdce. Jinak kecy, kecy, kecy a pramálo akce. Finále je hodně hořkou a nepovedenou tečkou celého filmu. ()

• Když Johnny bodne kůlem upíra do zad, tak jeho hrot vyjde z těla v jiném místě, než by měl. (Duoscop)
  • Ve filmu je zmíněn Sigmund Freud, což byl lékař-neurolog, psycholog a zakladatel psychoanalýzy pocházející z Freibergu, dnešního Příbora. (Duoscop)