City of Dead Men

USA / Kolumbie, 2014, 87 min

Michael (Diego Boneta) je mladý muž, ktorý v uliciach kolumbijského Medellinu žije pomerne voľnomyšlienkárskym spôsobom. Neustále prespávanie pod holým nebom či predaj mobilných telefónov však rozhodne nie sú najlepšou vyhliadkou do budúcnosti. Keď ale jedného rána nečakane narazí na krásnu Melody (Maria Mesa), ktorá ho následne pozve na večernú párty, zdá sa, že sa na neho konečne usmialo šťastie. Lenže v útrobách starej psychiatrickej liečebne sídli pomerne podivná skupinka mladých ľudí, so svojským spôsobom zábavy, ktorá sa mu všemožnými silami snaží ukázať odlišnú stránku strachu zo straty života. (*CARNIFEX*)

Marceloo

Mladý americký turista Michael (Diego Boneta) cestuje po Kolumbii a väčšinou prespáva v uliciach. Počas jedného konfliktu s miestnym vodičom stretne dievča, ktoré mu ponúkne pomoc a miesto, kde môže prespať. Po príchode zisťuje, že skupina mladých rebelov žije v opustenej psychiatrickej liečebni. Toto miesto sa mu nepáči, ale strecha nad hlavou, alkohol a krásne nové dievča ho prinútia zostať. Jeho noví kamaráti ho však nútia riskovať život, pretože vyznávajú štýl života, v ktorom na ničom nezáleží. Taktiež naňho začína mať vplyv prostredie psychiatrickej liečebne, ktoré má svoju temnú históriu a ani zďaleka nie je tak opustené, ako by sa mohlo zdať. - Po dvoch vydarených hororových projektoch v roku 2015 som si sympatického a talentovaného Diega Bonetu oblúbil, takže som chcel vidieť ďalší horor s ním. Nanešťastie tento projekt nedopadol tak dobre, ako predchádzajúce päťhviezdičkové horory. Námet je určite zaujímavý, pretože takéto legendy a zvrátených fanatikov mám rád, ale je príliš jednoduchý a v mnohých miestach nedotiahnutý. Potešila ma zaujímavá lokácia, v ktorej sa napríklad namiesto autobusov používajú lanovky, rôzne informácie a rituály s miestnym démonom, jednoduché, ale pekne navrhnuté masky a moderný soundtrack. Nepáčili sa mi však ostatné herecké výkony, až prílišná odviazanosť a tým pádom stále menšia uveritelnosť a slabé využitie priestorov liečebne. Celé sa to zaobišlo takmer bez gore a krv nevyzerala príliš dobre. Celkovo som z toho trochu sklamaný, pretože keby dostal tento horor do rúk niekto skúsenejší a šikovnejší, tak by sa takmer istotne jednalo o perfektnú záležitosť. + herec z Summer Camp a Scream Queens ()

*CARNIFEX*

Michael je mladý muž, ktorý v uliciach Kolumbijského Medellinu žije pomerne voľnomyšlienkárskym spôsobom. Neustále prespávanie pod holým nebom či predaj mobilných telefónov však rozhodne nie sú najlepšou vyhliadkou do budúcna. Keď ale jedného rána nečakane narazí na krásnu Melody, ktorá ho následne pozve na večernú párty, zdá sa, že sa na neho konečne usmialo šťastie. Lenže v útrobách starej psychiatrickej liečebne sídli pomerne podivná skupinka mladých ľudí, so svojským spôsobom zábavy, ktorá sa mu všemožných silami snaží ukázať odlišnú stránku strachu zo straty života. A veru ma pár krát myklo (v prvej 20 minútovke). Akurát, že je to celé bez snahy ponúknuť viac z hororového hľadiska. Nad príbehom sa nemá zmysel zamýšľať. To je proste stále jedno a to isté dookola. Partia dementov, ktorá si myslí že má patent na ojebanie smrti, prekliate budova s duchmi, ktorí nenašli pokoj a "bla bla bla .." Najhoršie na tom všetkom ale je, že ono sa to nedrží ani tej poondianej obohranej pesničky. Divák je poväčšine času nútený sledovať "bytie" holej existencie nejakej feťáckej partie, pričom na atmosféru či iné duchárske prvky sa dôraz takmer vôbec nekladie. Celé je to o ničom a stratou času. Skrátka, jednoducho a laicky povedané, aby to pochopili všetci: stojí to za p...  - 25% ()

kaylin

Americko-kolumbijský snímek „City of Dead Men“ ukazuje, že ta krize amerického hororu se snadno přenese i do míst, která by mohla mít své vlastní pojetí, která by mohla být originální. Ale tohle je nudná americká scenáristická šablona, která je napasovaná do relativně zajímavého prostředí které je ale trestuhodně nevyužito. Jackson Rarthbone se snaží o zajímavou postavu, ale scénář ji nakonec stejně odpálkuje. ()