poster

Blikající světla

 • Dánsko

  Blinkende lygter

 • Švédsko

  Blinkande lyktor

 • Slovensko

  Blikajúce svetlá

Komedie / Akční / Krimi

Dánsko / Švédsko, 2000, 109 min

 • golfista
  ****

  Komedie - no nevím, ale gangsterka nebo krimi, to ano. A výborné! Evropský film je prostě jiný než americký. Tempo vyprávění, poměr akce a vtipu.... Chvilku trvá se přeorientovat, ale v tomhle případě to fakt stojí za to.(5.9.2003)

 • MoRTy
  *****

  4,5* ...4 za film samotnej a půl hvězdy za zbytečnou surovost !(3.3.2012)

 • MM_Ramone
  ****

  Dlho mi doma padal prach na DVD s dánskym filmom, s dosť zvláštným názvom, "Blikajúce svetlá". Nejak som si naň nevedel urobiť chuť, aj keď som prakticky vôbec netušil, o čo pôjde. Teraz som si ho už konečne pozrel a som spokojný. Viac ako spokojný. Je to kvalitne natočený snímok, ktorý má rýchly spád, dobre vykreslené charaktery postáv, ostré dialógy, akurátnu dávku čierneho humoru, ľahko metaforický príbeh, výborné retrospektívne scény ... Film, na ktorý sa dobre pozerá. ****(4.8.2010)

 • Mr. Lobo
  *****

  Jensena jsem si zamiloval. Prvně Adamova jablka, potom Řezníci a teď Blikající světla. Nádherně mě přesvědčil, že severský film není jen bezútěšný, ale je v něm i humor. A humor takové kvality (podobný možná starým Formanovým filmům, jen bez té trapnosti). Blikající světla nesou oproti druhým dvěma ani horší, ani lepší, ale krásně k nim pasují a doplňují se. Jensen má své korunní herce a ještě zábavnější je sledovat jejich proměny (Mikkelsena hlavně!).(3.1.2016)

 • Kimon
  *

  Hodinu koukám a děj žádný. A humor nikde, spíše jakési obhroublé šaškování. NUDA, NUDA. A navíc vulgárně přiblblé dialogy. Ta jedna hvězdička je za úvod filmu z prostředí příjemné restaurace. Dál to nestojí za nic. Naprosto nechápu to "výborné" hodnocení celkově na 77% zde na ČSFD.(7.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace