Blikající světla

Blinkende lygter

Blikajúce svetlá

Komedie / Akční / Krimi

Dánsko / Švédsko, 2000, 109 min

Kamarád mi o tomhle snímku s nadšením vyprávěl, že je ještě ulítlejší a ztřeštěnější než "V Číně jedí psy" (se kterým má mimochodem společné některé herecké protagonisty), takže jsem čekal něco trochu jiného, než co jsem nakonec dostal. Bizarností i humoru se v "Blikajících světlech" sice najde dost, ale jejich protipólem je trvale přítomný melancholický podtón a vážnější (i když ne tak úplně) retrospektivní rovina vyprávění, ze které se divák postupně dovídá o historii přátelství pojícího čtyři hlavní aktéry filmu. Tak či onak - další dánský film který určitě stojí za vidění.(17.11.2012)

Čiernočierna komédia o prihlúplych zlodejoch, ktorým poskytla azyl stará barabizňa kdesi v lesoch. Až pobyt v nej posúva vnímanie štvorice hrdinov na svoj život... Retrospektívy vhodne dopĺňajú mozaiku ich detstva a následnej motivácie. Slušná oddychovka.(14.2.2016)

Dost dobře jsem se bavil u této dánské černohumorné komedie. Scéna s krávami nemá chybu. Ještě teď se při psaní usmívám, když si na to vzpomenu. Sem tam nějaká ta hlušší místa, ale jinak dobré.(11.7.2015)

Poměrně raritní směsice gangsterky, lidskosti, černého humoru, absurdity, vyhlazování jutské fauny a bolestivé nostalgie pod dohledem kulatého okna. Její žánrová nevyhraněnost může být prokletím i požehnáním, záleží, pod jakým úhlem empatie se zrovna díváte.. I přes nehygienické nádobí a rozvařené nevalně oloupané brambory dávám tři hvězdy. Jedna navíc, Michelinská, je pro Begbieho Mikkelsena, protože popel ze žvára je teprve to pravé umění dochucování..(31.7.2014)

Vynikajúca odľahčená akčno - komická vecička zo severu. Je v tom cítiť akúsi zvláštnu príchuť a citlivý filmársky prístup severskej kinematografie. Proste keby takýto film urobili za oceánom, tak by bol podľa mňa podpriemerný.(23.6.2009)