Blikající světla

Blikajúce svetlá

Komedie / Akční / Krimi

Dánsko / Švédsko, 2000, 109 min

• emma53

Já se vážně snažila, ale Blikající světla mě totálně minula. A to tam hráli moji oblíbenci a Dánsko je můj oblíbený filmový stát.Filmová výzva 2016(21.5.2016)

Originální vtipná severská gangsterka plná černého humoru, zvlášť ty flashbacky z dětství hlavních hrdinů jsou nezapomenutelné.(27.6.2003)

Jensen ve svých filmech dokáže brilantně skloubit dva unikátní faktory, které jen tak někdo skloubit nedokáže. Jednak tu máme ten nejbrutálnější černočerný humor, který si nebojí dělat prdel z postižených, pedofilie ani jakékoli formy násilí od kanibalismu po genocidu lesní zvěře. A potom cosi odporně člověčinského, co navzdory veškerému odporu vaší heterosexuality vezme ty vaše zaprděné suché ksichty a roztáhne je do širokého lidumilného úsměvu, až se z toho posadíte na prdel a se zahřátým srdcem přemítáte, kde udělali rodiče chybu. Tyto dva zdánlivě neslučitelné faktory se třískají, spojují a promíchávají a nakonec z nich máte kus delikatesního žvance, z kterého tečou sliny každému jezevci. Blikající světla každopádně považuji za nejlepší snímek jeho filmografie.(7.2.2013)

Černohumorná gangsterka o skupince gangsterů, kteří se po loupeži schovávají v zapadlé vesničce, kde si otevřou restauraci. Nápadem zábavné a herecky zvládnuté ale jinak spíše průměrné a tempem hodně pomalé dílo trpící na jednoduchý scénář a minimum opravdu povedených scén.(30.7.2012)

Záber na kuchárov s cigami v hube bol mega kúzelný a len tak ľahko naň nezabudnem!!! Buhahááááá!!!!(19.12.2009)