Blikající světla

Blinkende lygter

Blikajúce svetlá

Komedie / Akční / Krimi

Dánsko / Švédsko, 2000, 109 min

Vynikajúca odľahčená akčno - komická vecička zo severu. Je v tom cítiť akúsi zvláštnu príchuť a citlivý filmársky prístup severskej kinematografie. Proste keby takýto film urobili za oceánom, tak by bol podľa mňa podpriemerný.(23.6.2009)

4,5* ...4 za film samotnej a půl hvězdy za zbytečnou surovost !(3.3.2012)

Irónia prekladaná dánskym humorom. Výborná, typicky chladná severská krimi komédia, ktorá ak je divák na rovnakej vlne, dokáže pri konci aj pekne pohladiť na duši. Filmovou rečou sa tu rozpráva príbeh o pravých ľudských hodnotách, kamarátstve a rodine a tiež o tom, že nikdy nie je neskoro na nový začiatok. Navyše všetci štyria herci k sebe vynikajúco typovo zapasovali a každý ten svoj charakter zvládol so šarmom sebe vlastným. Jensen opäť u mňa zabodoval. 80/100(3.11.2015)

Parádní černohumorný snímek, který mě hrozně moc překvapil. DVD jsem měla doma několik let a pořád jsem se neodhodlala i přes velmi kladné recenze si jej pustit, hrozně, ale hrozně mě odrazoval plakát, přišel mi tak... tak laciný a celkově... obyčejný... umělý... jako obaly VHS s těmi nejstrašnějšími béčky, ale opak je pravdou. Film je super, sic mi zážitek trošku kazil dabing, ale jinak OK, nejvíce s mi ale líbily scény vracení se do minulosti...(3.7.2009)

Záber na kuchárov s cigami v hube bol mega kúzelný a len tak ľahko naň nezabudnem!!! Buhahááááá!!!!(19.12.2009)