poster

Blikající světla

 • Dánsko

  Blinkende lygter

 • Slovensko

  Blikajúce svetlá

Komedie / Akční / Krimi

Dánsko / Švédsko, 2000, 109 min

 • Crocuta
  ****

  Kamarád mi o tomhle snímku s nadšením vyprávěl, že je ještě ulítlejší a ztřeštěnější než "V Číně jedí psy" (se kterým má mimochodem společné některé herecké protagonisty), takže jsem čekal něco trochu jiného, než co jsem nakonec dostal. Bizarností i humoru se v "Blikajících světlech" sice najde dost, ale jejich protipólem je trvale přítomný melancholický podtón a vážnější (i když ne tak úplně) retrospektivní rovina vyprávění, ze které se divák postupně dovídá o historii přátelství pojícího čtyři hlavní aktéry filmu. Tak či onak - další dánský film který určitě stojí za vidění.(17.11.2012)

 • Flego
  ****

  Čiernočierna komédia o prihlúplych zlodejoch, ktorým poskytla azyl stará barabizňa kdesi v lesoch. Až pobyt v nej posúva vnímanie štvorice hrdinov na svoj život... Retrospektívy vhodne dopĺňajú mozaiku ich detstva a následnej motivácie. Slušná oddychovka.(14.2.2016)

 • Skip
  ****

  Dost dobře jsem se bavil u této dánské černohumorné komedie. Scéna s krávami nemá chybu. Ještě teď se při psaní usmívám, když si na to vzpomenu. Sem tam nějaká ta hlušší místa, ale jinak dobré.(11.7.2015)

 • Gilmour93
  ***

  Poměrně raritní směsice gangsterky, lidskosti, černého humoru, absurdity, vyhlazování jutské fauny a bolestivé nostalgie pod dohledem kulatého okna. Její žánrová nevyhraněnost může být prokletím i požehnáním, záleží, pod jakým úhlem empatie se zrovna díváte.. I přes nehygienické nádobí a rozvařené nevalně oloupané brambory dávám tři hvězdy. Jedna navíc, Michelinská, je pro Begbieho Mikkelsena, protože popel ze žvára je teprve to pravé umění dochucování..(31.7.2014)

 • Smok
  ****

  Vynikajúca odľahčená akčno - komická vecička zo severu. Je v tom cítiť akúsi zvláštnu príchuť a citlivý filmársky prístup severskej kinematografie. Proste keby takýto film urobili za oceánom, tak by bol podľa mňa podpriemerný.(23.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace