Blikající světla

Blinkende lygter

Blikajúce svetlá

Komedie / Akční / Krimi

Dánsko / Švédsko, 2000, 109 min

Takovej netradicni film. Nechybi tu akce, i kdyz ji moc neni, sem tam tu je nakej cernohumornej vtipek, ale hlavne to je drama o ctyrech kamosich a jejich snech. Skoda, ze se vetsina deje odehrava v lese a nic moc se nedeje, pak to lehce nudi a oproti zacatku a konci to je takovy o nicem, ale nastesti se film muze oprit o docela sympaticky herce, z nichz nejvic vynika ultimatni Mads Mikkelsen jako takovej psychopat milujici zbrane, kterej nema problem kohokoliv rozstrilet na sracky nebo serezat a vetsinu filmu i v mrazech pobiha v tilku. Rozhodne zajimavej film, ale nijak extra jsem se nabavil, takze jen 3*.(21.12.2008)

OK takže u mňa to bude jedna hviezdička za Sørena, druhá za Ulricha, tretia za Madsa, štvrtá za Nikolaja a posledná piata za výborných 109 minút komediálno-akčnej-krimi zábavy.(6.4.2015)

Originální vtipná severská gangsterka plná černého humoru, zvlášť ty flashbacky z dětství hlavních hrdinů jsou nezapomenutelné.(27.6.2003)

Záber na kuchárov s cigami v hube bol mega kúzelný a len tak ľahko naň nezabudnem!!! Buhahááááá!!!!(19.12.2009)

Špičkový film o kamarádstve 4 gangsterov, ktorí sa rozhodli "zavesiť zbrane na klinec" (čo nie je vždy také jednoduché) s vydarenými vtipnými hláškami a scénami. ..."omáčka v embryonálnom štádiu" skoro som umrel :D:D:D Tento film má moje plné hodnotenie.(28.7.2009)