Neobyčejný film, neobyčejný příběh, neobyčejně krásně a citlivě nasnímaný a podaný. Točeno na originálních místech v Iglooliku v Nunavutu. Film neztrácí nic z poetické síly drsné přírody, drsného života i drsných, ale zároveň občas i citlivých, lidí. Neni se čemu divit: tisíc let stará historie, opravdoví Inuité, opravdový jazyk a to vše snímáno umělcem v pravém slova smyslu Normanem Cohnem.(26.4.2005)

• Chrustyn

Opět jsem se utvrdil ve faktu, že ne všechny filmy jsou pro mě. Přesně toto je ten případ. Takřka tříhodinový snímek, u kterého jsem si po hodině uvědomil, že nevím o čem je. Připadalo mi, že film nemá nijak stanovený příběh a celé mi to přišlo jako sled několika epizod. S "herci" jsem se nedokázal stotožnit a jelikož mi všichni přišly takřka stejní nevěděl jsem kdo je kdo. 2* dávám za vizuální stránku.(9.6.2008)

Nakonec, i přes poněkud přestřelenou stopáž, se mi to líbilo. A to i přesto, že zápletka není nijak objevná a měl jsem velké problémy rozeznávat jednotlivé postavy. Trochu to zkrátit, byl to vyloženě výborný film (70%).(7.10.2007)

Tento film působí, jako kdyby si ho eskymáci natočili sami sobě pro radost. Nejspíš to tak i bude. Radost jsem z něj však měl i já, přestože jsem měl občas problémy se ve filmu zorientovat. Chvíli trvá, než člověk pochopí kdo je kdo a proč atd. Domnívám, že má film i značnou dokumentační hodnotu, jelikož realisticky popisuje drsný život eskymáků. Dost mě rozsekaly závěrečné titulky, při kterých lze vidět záběry z natáčení. Člověk si pak uvědomí v jakých podmínkách film vznikal a hlavně s jakým nasazením. Je to takový malý, milý film(8.8.2007)

• Pejpr

Atanarjuatááááááááááá, Atanarjuatáááááááááááá, Atanarjuatáááááááááááá(26.7.2008)

• - Jedná se o první film natočený Eskymákem. (Pavlínka9)

• - Tento film je úplně prvním, ve kterém se používá jazyk Inuktitut. (formelin)