poster

Geronimo

 • USA

  Geronimo

 • slovenský

  Geronimo

Western / Historický

USA, 1962, 101 min

Režie:

Arnold Laven
 • gumli
  ****

  Chuck Connors v úlohe Geronima je ozaj dobrý.Dobré stavaný,výborne sa hodil na túto úlohu.Až na tie oči.Boli nejako moc modré,neviem či ich má také naozaj,alebo mal kontaktné šošovky,ak vôbec už v tej dobe dobe,roku 1962 existovali.Neviem prečo,ale pripadalo mi to nejak divné,ako rušivý moment.Film sa ani náhodou netvári historický presne.Ale je o ňom známe,že prekabátil a oklamal armádu USA nie ráz.Robil si z nej posmech a často ju vystavoval hanbe.Solídny a dobrý film,končiaci sa typickým americkým happyendom,čo ale v tomto filme trochu vadilo.(27.5.2009)

 • gogo76
  ****

  Predstaviteľ Geronima Chuck Connors( nie Norris!) hraje známeho apačského náčelníka dobre. Ostrý indiánsky pohľad a kamenná tvár bez úsmevu mu ide, len tým modrým očiam sa nestačím čudovať. Geronima som na nejakých fotkách videl, ale pochybujem, že by mal modré oči nielen on, ale i hociktorý indián. Posledný predstaviteľ Geronima Wes Studi je ideálny predstaviteľ a to nielen pre svoj pôvod. Napriek tomu má tento starší film čo ponúknuť. Aj keď je takmer neznámy, myslím, že patrí k tomu najlepšiemu, čo sa o Geronimovi natočilo. Tým ale nechcem povedať, že sa to nedá lepšie...70%.(2.2.2013)

 • T2
  ****

  Indián Geronimo(s kamennou tvárou, výborne hrajúci Chuck Connors), bol doteraz pre mňa iba ako tak známe meno Indiána, odteraz to bude hrdinské meno o ktorom by som sa chcel dozvedieť viac v čo dopomohol tento film a boji za slobodu Apačov, potešilo ma vidieť vo filme tvár "Batmana" Adama Westa, ktorý slúžil na strane zla ako poručík John Delahay ale jeho postoj tam bol neutrálni a tak z jeho postavou prišli aj sympatie. Výborný western o hrdinstve malej Indiánskej skupinky pred útlakom diktátorstva "slobodnej" Ameriky. Filmu nechýba akási otrlosť v scénkach, trošku je škoda že tam nebola nejaká väčšia prestrelka, ktoré mám u takýchto filmov moc rád. /85%/(19.7.2008)

 • K.I.N.G.
  ***

  Geronimo, slavný náčelník kmene Apačů, který se narodil někdy ve 20. letech 19. století (neví se přesně), byl hrdinou, který proslul hlavně díky své statečnosti, síle a nezranitelnosti. Jeho legenda je však opředena mnohými nejasnostmi. Jeho blízcí ho uctívali a nesnesli by ani sebemenší kritiku na jeho osobu, zatímco někteří další Indiáni, kteří ho znali, ho nazývali jako prachsprostého zbabělce, možná však jenom ze závisti. Jeho slávu si nejvíce vysloužil tím, že s hrstkou apačských bojovníků statečně unikal americké a mexické armádě, která čítala mnohonásobnou přesilu a to vše jen proto, že chtěl svobodu a hrdost, která mu a jeho lidem zaslouženě patřila. O tomto faktu se můžeme dozvědět i v tomto biografickém snímku, ale dalších takových není mnoho. Film si totiž zakládá hlavně na zábavném příběhu, který bohužel není příliš věrný skutečnosti a už vůbec ne, co se týče lidí okolo Geronima. Tento fakt na čtyři hvězdičky nedokázal pozvednout ani dobrý výkon výborně obsazeného Indiána s hluboce pronikavýma modrýma očima, Chucka Connorse, ani překrásné vykulené Kamaly Devi. Pro mě je Geronimo hrdina, at' už to bylo jakkoliv a mnohem víc bych ocenil přesné životopisné zpracování jeho života, než tuto napůl smyšlenou, ale dějově skvělou povídku. Snad se mi někdy takový snímek dostane do rukou, pokud vůbec takový existuje.(6.4.2011)

 • RHK
  ****

  Konečně jsem viděl legendární western Geronimo. A přes nesympatického představitele Geronima to je lehce nadprůměrný western díky členitému scénáři a svižnému tempu filmu a samozřejmě i díky námětu hrdinství posledních divokých Apačů. Ale např. na vynikající Fordovy filmy s obdobným námětem jako je Podzim Čejenů nebo Měla žlutou stužku však Geronimo nemá... Trailer: nenalezen(27.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace