• slovenský

USA, 1962, 101 min

Arnold Laven
  • LiVentura

Nelíbilo.(28.9.2013)

Jay Silverheels, Ian McDonald, Monte Blue a konečně nedávno Wes Studi - to jsou všechno filmoví představitelé slavných apačských náčelníků. Geronimo v podání Chucka Connorse byl ale ten nej. Jedinou, i když podstatnou, chybou filmu je trochu ujetý nehistorický happyend à la Hollywood, který jako by byl třešničkou na dortu americké omluvy.(10.4.2005)

Predstaviteľ Geronima Chuck Connors( nie Norris!) hraje známeho apačského náčelníka dobre. Ostrý indiánsky pohľad a kamenná tvár bez úsmevu mu ide, len tým modrým očiam sa nestačím čudovať. Geronima som na nejakých fotkách videl, ale pochybujem, že by mal modré oči nielen on, ale i hociktorý indián. Posledný predstaviteľ Geronima Wes Studi je ideálny predstaviteľ a to nielen pre svoj pôvod. Napriek tomu má tento starší film čo ponúknuť. Aj keď je takmer neznámy, myslím, že patrí k tomu najlepšiemu, čo sa o Geronimovi natočilo. Tým ale nechcem povedať, že sa to nedá lepšie...70%.(2.2.2013)

Indián Geronimo(s kamennou tvárou, výborne hrajúci Chuck Connors), bol doteraz pre mňa iba ako tak známe meno Indiána, odteraz to bude hrdinské meno o ktorom by som sa chcel dozvedieť viac v čo dopomohol tento film a boji za slobodu Apačov, potešilo ma vidieť vo filme tvár "Batmana" Adama Westa, ktorý slúžil na strane zla ako poručík John Delahay ale jeho postoj tam bol neutrálni a tak z jeho postavou prišli aj sympatie. Výborný western o hrdinstve malej Indiánskej skupinky pred útlakom diktátorstva "slobodnej" Ameriky. Filmu nechýba akási otrlosť v scénkach, trošku je škoda že tam nebola nejaká väčšia prestrelka, ktoré mám u takýchto filmov moc rád. /85%/(19.7.2008)

Velmi průměrné, silné spíše tématem než provedením. Příběh se vyvíjí značně chladně, chvílemi se více mentoruje než přemýšlí, pocitově se to ke mně nedostalo.(17.12.2009)