Bajesta Gumbrina

všechny plakáty

Gustav Kowalski trpí koncem vztahu s dívkou Bajestou. Jeho psychiatr jej však využívá k pokusům s nepovolenými farmaky. Pod rouškou seriózní psychoanalýzy studuje podle Gustavova vyprávění rozpad jeho paměti. Jeho duše a stejně tak i film se tříští do různých dějových a významových rovin. Do hry však vstupuje zloděj Berg, který krádeží doktorova auta získává utajené materiály o pokusech. Začíná doktora vydírat. Tomu nezbývá než se zbavit všech. Bajesta Gumbrina (1993) je prvním dlouhým filmem Unarfilmu. (oficiální text distributora)

honajz2

Amatérský film, který se snaží zdělit jakýsi děj, ale je to celé zmatené a jako celek zdlouhavé. Parta kamarádů si prostě natočila film a nejspíš to bylo bez nějakého scénáře a výsledek vypadá tak, jak vypadá. Bohužel, tahle partička herectví v krvi nemá a když má dojít na vážnější scénu, je to na smích. Já se vlastně spíš u filmu smál, někdy to bylo nejspíš chtěné, někdy nechtěné. Je to prostě taková blbůstka pár kamarádů, s celkem slušnou kamerou (na amatérský film) a sem tam zajímavou scénou. Navíc, občas to je celkem sranda, jak jsem psal. Ale dát tohle jako celek se mi nepodařilo, vzhledem k tomu, že k dobrým záběrům jsou tu i nesmyslné a pitomé. A vzhledem k tomu, že děj je takový zmatený, zůstane zmateným po celý film. 3* ()