Láska shora

Experimentální / Romantický / Road movie

Česko, 2002, 98 min

Petr Oukropec

Petr Marek

Čirá radost (skoro po celou dobu).(8.9.2008)

MIDI LIDI jsem začal poslouchat v úterý, ve středu jsem si je zamiloval, ve čtvrtek pochopil co je veskutečnosti láska, v pátek sledoval zatmění Slunce (jak se na mě tahle zhmotněná fyzikální veličina usmívá), v sobotu si naprosto a neočekávaně pustil tenhle film... to nemůže být náhoda:) Moc rád bych dal 4 (páč bavilo skoro stejně jako Jízda), ale na to mám asi se vztahy fakt ničemný zkušenosti (né, že bych si přišel nějak vadnej). Petr Marek je správnej cvok, jmenovat se obojím křestním dobrej fór!(21.3.2015)

O tomhle se těžko píše, ten film se musí hlavně vidět a slyšet (chvílemi teda nevidět ani neslyšet...). Petr Marek kašle na jakákoliv estetická pravidla, kameru i střih si udělá sám, nastřihne do snímku spoustu šílených záběrů z ruky, tak, jak to cítí on sám, hlavní postavy nechá komentovat samy sebe, když scéna nezní, zkusíme ji znovu... Přidá pár veselých písniček a sympatický příběh...a ono mu to sakra skvěle funguje!!!(13.9.2011)

Peťa Marek, Peťa Marek, ten má dobré nápady. Místy to bylo tak neokázale zábavné a sofistikovaně vtipné, až jsem měl pocit, že to celé vzniklo jako skupinový brainstorming FAMU v dobách její největší slávy.(4.8.2011)

Film o prirodzenosti vo filme, ktorá z hercov robí skutočných ľudí. Ináč tak trochu Jim Jarmusch alebo Wim Wenders wannabe experiment s jemne filozofickým scenárom. Ale čo na tom, ten, komu sa trafí do vkusu a zmyslu pre humor, by mal byť spokojný. A originalita už aj tak prestáva existovať, tak netreba byť na ňu zbytočne náročný a vysadený. Videné v rámci Season Challenge Tour (týždeň s romantikou).(1.10.2015)