Mocná Afrodité

Mighty Aphrodite

Mocná Afrodité

Komedie / Fantasy / Romantický

USA, 1995, 98 min

Trošku nudné, ovšem do té doby, než Allen potká Sorvino. Pak to má tu správnou šťávu. Dialogy - briantní. NEBOJÍŠ SE, ŽE KDYŽ K TOBĚ NĚKDO PŘIJDE, SVÁŽE TĚ A ZABIJE? NE. VŽDYCKY MI PLATÍ PŘEDEM.(2.5.2003)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $6,468,498Tržby Celosvetovo $26,000,000(29.11.2009)

Konejšivý film, který můžu doporučit snad každému, kdo se právě potýká s horší až špatnou náladou - opravdu ji dokáže zahnat (testováno na lidech). Komedie těží nejen z Allenových oblíbených vztahových propletenců a křivolakých cest lásky/osudu, ale pořádnou dávku humoru do ní přimíchává antický chór (úžasný nápad) a kouzelná Mira Sorvino.(14.1.2017)

Dojemná komedie, která má slabší rozjezd, ale když se příběh (a Woody Allen) konečně přestane věnovat Heleně Bonham Carterové a zaměří se na Myru Sorvinovou, je to skutečně velká legrace. Gagy s antickým chórem jsou vesměs geniální.(11.4.2003)

Scéna, ve které Woody přesvědčuje drsného, plešatého pasáka pomocí svých intelektuálských argumentů a stihne přitom rozmlouvat s vedoucím antického chóru v podání F. Murray Abrahama, je naprosto výmluvná. Scény z antického prostředí dodávají filmu šťávu i humorný nadhled a Mira Sorvino svým sexappealem a výborným výkonem zastiňuje i samotného Allena.(23.12.2011)

• - Mira Sorvino soutěžila o cenu BAFTA v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli. (Terva)

• - Wiidy Allen získal cenu Butaca v kategorii nejlepší filmové umění. (Terva)

• - Woody Allen se nechal ve scénáři inspirovat mytologickým příběhem "Pygmalion". (Terva)