Vlákna (TV film)

Barry Hines

Andrew Dunn

Zvuk:

Graham Ross

Neznamená to, že určitě vypukne válka, ale ta možnost je reálná a všichni na ni musíme být připraveni... slova, kterým se zdravý rozum vzpírá bez ohledu na to, jak často jsou mu opakována. Ta představa je pro člověka podobně abstraktní, jako třeba nekonečno... a proto se na ni nelze připravit. Bohudík.(7.5.2015)

Chápu, proč jsem to čtyři roky sháněl, a proč jsem to pak další rok nechal válet na disku s tím, že se to musí strefit do nálady. Nestrefilo. Vlastně to ani nejde. Sugestivnost zobrazeného z toho nekape, nýbrž mohutným gejzírem chrlí na všechny strany depresi a beznaděj. Realitu si hůře asi představit nejde… pak už přichází jen realita sama.(13.11.2010)

Sugestivní, naturalistický a mrazivý obraz nukleární války a jejích následků. Snímek má opravdu vnitřní sílu ve všech apokalyptických scénách, avšak je hodně zdlouhavý, což je důvod, proč nedám plné hodnocení.(3.3.2013)

Tento film by som povinne nakázal pozrieť každému, kto mal kedy na dosah rozpútať atómové peklo. Takmer dokonalý obraz o následkoch možného rozpútania svetovej atómovej vojny, ktorý na mňa pôsobil úplne autenticky. Tento fiktívny dokument vo mne zanechal nemalé stopy a hneď sa budem na túto otázku (v skutočnosti, či vo filme) pozerať s oveľa menšou dušičkou. Na televízne pomery slušne spracovaná látka a keď som napísal pri seriáli 'Jericho' (pri ktorom som sa s témou atómových bojov a ich následkov stretol prvýkrát), že mi pri jeho sledovaní spadla sánka, tak pri tomto som si ju vykĺbil. 90%.(14.3.2009)

Film o tom, jak to být mohlo a díky Iránu a Korei ještě být může. Film o tom, že lidé jsou zvěř a existence něčeho jako koment Chozeho to jen potvrzuje(9.4.2008)

• - Na začátku 50. minuty filmu shoří postava nápadně přípomínající E.T. - Mimozemšťana. (Kerrick)

• - Při natáčení filmu se vycházelo ze spisu z 80. let, tzv. "Square Leg". Tento spis určoval možné scénáře jaderného útoku na Velkou Británii. Předpokládal, že ztráty na životech by byly 29 milionů, vážně zraněných 7 milionů a přeživších a přibližně 19 milionů přezivších (Othello)

• - Podle závěrečných titulků byl jedním z konzultantů odbornývědec Carl Sagan. (Othello)