70%. Keby som sa mala vŕtať v logických chybách v scenári, možno by si Sopka spravodlivo zaslúžila tak 2*. Lenže ja som mala v prvom rade chuť na napínavý katastrofický film, ktorý ani chvíľu nenudí, má dramatické okamihy a aj technické veci sú veľmi dobre zvládnuté. Navyše Tommy Lee Jones je sám o sebe za jednu hviezdu :-)(4.1.2011)

• Phobia

Jó, když kanalizací velkoměsta začne místo sraček téct láva, to se dějí věci! Kovové dekly kanálů lítají vzduchem, rozbíjejí auta a ohrožují chodce (to by se u nás nestalo, to pilní "sběrači" kovů zařídili), ošklivým seismoložkám se pod nohama otevírá samo peklo a Tommy Lee Jones dokáže zastavit valící se magma vlastním tělem + silou svého tvrďáckého pohledu! To už se radši vůbec nezmiňuji o tragédiích, jaké se odehrály na záchodech po celém Los Anděles - tolik připečených zadků a opařených přirození, hrůza! Humorný příspěvek do šuplíku katastrofických filmů, který nejspíš nebude nikdy zparodován - parodie by totiž nevyvolala tolik salv upřímného smíchu jako ta vážně míněná předloha. Zvrhle jsem se u "Sopky" pobavila, dám tedy přepálených 45%.(24.8.2011)

• gilmore_girl

Chm, sopka pod mestem... to bych i skousla. Ale lava, ktera vypada jak zvykacka, sune se rychlosti sneka a pali az na dotek, to uz je na me moc. Proste trapas, ale dokoukat se to dalo (hlavne diky Tommy Lee Jonesovi).(8.4.2011)

Film, který má stopáž s pohledem na hodinky skřípající nudou. Tommy Lee Jones má pohledy opravdu důvěryhodné a akce tu nechybí, i když pár hluchých míst se najít dalo bez přemýšlení. Jackson držel lat ‘ku v nespoutaně horké dráze, ale pořád bych to přirovnal k (TV filmu) popcornového podprůměru.(7.2.2012)

• choze

The Coast Is Toast. Scénáristé se s tím moc nesrali. Jednoho krásného dne vybuchne uprostřed Los Angeles sopka. Bum! Wow! A pak...no, víte, pak teče po hlavní ulici láva...no, tak ta láva teče a hrdinové se ji snaží zastavit... I když jací hrdinové? To láva je hlavní postavou v blbém a unylém scénáři bez silnější scény, zato plném křečovité snahy neustále obkličovat lávou Tommyho Lee Jonese, toho času na vrcholu. Takže pokud máte zájem zhlédnout reportáž z boje s lávou v ulicích města, jste na správné adrese. Pokud dáváte přednost příběhu, doporučuju konkurenční, úspěšnější, vědecky přesnější a celkově lepší ROZPOUTANÉ PEKLO z téhož roku, uvedené o dva měsíce dřív. Spolu s DENNÍM SVĚTLEM nejslabší příspěvek vlny katastrofických filmů v 90. letech, nominovaný na Zlatou malinu.(2.11.2007)

• - Na výrobě speciálních efektů se podílelo na 300 techniků. (Terva)

• - Pro natáčení byl v Los Angeles postaven obří model části Wilshire bulváru v 70% velikosti. (warner)

• - Nabídku na hlavní roli dostal i Ed Harris a Bill Pullman. (Cheeker)