• Jacinda

Není to ten film, ve kterém se brodil statečný hasič proudem lávové řeky aby někoho zachránil? Jestli ne tak pardon, každopádně je to stejně hovadina. Tommyho Lee Jonese mám moc ráda a mrzí mě, do jakého patosu se dostal. S těmihle filmy je vždycky problém...(18.2.2009)

• Pepinec

To máte tak, když se režisérem stane člověk, který vyrostl na McGyverovi a Walkerovi, koupelnu má vytapetovanou plakáty Rolanda Emmericha, věří v Armageddon a za každou cenu chce světu dokázat, že nejen Bruce Willis nemohl hrát v Titanicu, protože by pokazil pointu a všechny zachránil. Tomík Jones tu proti chrlící se lávě chrlí jeden super nápad za druhým a prdel jakoby mu přitom strážilo samo Město Andělů... Mohlo by se zdát, že se mně to líbilo, ale nebojte. Ještě rozeznám film od rozteklého sajrajtu.(27.10.2012)

• Phobia

Jó, když kanalizací velkoměsta začne místo sraček téct láva, to se dějí věci! Kovové dekly kanálů lítají vzduchem, rozbíjejí auta a ohrožují chodce (to by se u nás nestalo, to pilní "sběrači" kovů zařídili), ošklivým seismoložkám se pod nohama otevírá samo peklo a Tommy Lee Jones dokáže zastavit valící se magma vlastním tělem + silou svého tvrďáckého pohledu! To už se radši vůbec nezmiňuji o tragédiích, jaké se odehrály na záchodech po celém Los Anděles - tolik připečených zadků a opařených přirození, hrůza! Humorný příspěvek do šuplíku katastrofických filmů, který nejspíš nebude nikdy zparodován - parodie by totiž nevyvolala tolik salv upřímného smíchu jako ta vážně míněná předloha. Zvrhle jsem se u "Sopky" pobavila, dám tedy přepálených 45%.(24.8.2011)

Ja mám slabosť na katastrofické filmy a tento patrí určiťe medzi tie lepšie. Naozaj som váhal nad štyrmi hviezdičkami...ale scénár je kapku ohraný. Ono vôbec veškeré filmy tohoto druhu ktoré, vznikali od polovice 90-tých rokov majú dosť podobný priebeh, len katastrofa a herci sa menia. Skrátka originality by sa človek nedorezal.(31.5.2005)

70%. Keby som sa mala vŕtať v logických chybách v scenári, možno by si Sopka spravodlivo zaslúžila tak 2*. Lenže ja som mala v prvom rade chuť na napínavý katastrofický film, ktorý ani chvíľu nenudí, má dramatické okamihy a aj technické veci sú veľmi dobre zvládnuté. Navyše Tommy Lee Jones je sám o sebe za jednu hviezdu :-)(4.1.2011)