• Lateef
  **

  Američani už vážně neví, koho nebo co by proti sobě postavili...když jsou všichni teroristé pochytáni, všechny zmutované příšery vráceny zpět pod zámek, když selžou i mimozemšťané, nezbývá nic jiného než vytáhnout z rukávu přírodní živel...tentokráte podzemní vulkán, který začne znenadání soptit uprostřed L.A. ...co je to ale platné, když se zase najde americký hrdina, člověk, který má pro strach uděláno a nějaká láva ho z míry nevyvede - zde v podání Tommy Lee Jonese, jež má mnohem větší autoritu a charisma než valící se magma...krátce se pozastavím nad typickou americkou náročností, kterou zde dokonale interpretoval režisér Mick Jackson...kdyby film ukončil zhruba v půlce, kdy je sopka zdánlivě přemožena, pokáral bych ho pouze za ministopáž...ne, prostě musí přijít hlavní erupce a zrovna u nejvíce obsazené nemocnice...páni, já snad začnu věřit, že sopka má vlastní neurony a umí si svou pouť městským systémem podzemních tunelů pěkně naplánovat...kromě příjemné Anne Hecheové, průměrných triků a popelových vloček se dočkáme klasického béčkového happyendu...pak už jen vyndavám dvdýčko z přehrávače a rychle ho odnáším zpět do půjčovny!! 90 miliónů dolarů(rozpočet)/123 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(30.8.2006)

 • Melies
  *

  2 / 10 Takáto erupcia blbých a otrepaných nápadov by určite zložila aj skúseného vulkanológa - katastrofické filmy ma nikdy príliš nebrali a Sopka je priam stelesnením všetkého, čo na nich neznášam. Ak vás tento prírodný živel zaujíma, stokrát lepšia voľba je niečo od National Geographic - alebo si pozrite Twister, podľa môjho skromného názoru to najlepšie, čo v tomto žánri vzniklo.(28.12.2005)

 • castor
  ***

  Každý katastrofický film má dva své hrdiny: toho lidského (tady šéf městských záchranářů) a toho přírodního (tady nekonečný proud hořící lávy). Další příspěvek k seismologickým katastrofickým kouskům natočil tvůrce Osobního strážce, velmi limonádovým způsobem ukázal, jak je Los Angeles připravené čelit smrtící pohromě a jak prověří schopnost Kaliforňanů přežít. Některé triky jsou hodně průměrně (i průhledné), u dalších jakoby se sešla úplně jiná skupina trikařů, kteří přišli se solidním nápadem. Tommy Lee Jones tradičně slušný. Na tři hvězdy se to drápe stěží, ale dám je.(28.1.2016)

 • Douglas
  **

  Zábavně podaná hromada klišé, která se ubíhajícími minutami stále zvyšuje a stejně jako sopka ve filmu až do konce chrlí další a další klišé...(30.4.2002)

 • Falko
  ****

  Tak ako mnohi pisu, ze je tu same klise, mne to vobec nevadilo. Uz len samotna sopka v L.A. je nerealna, takze co mozem ocakavat od filmu, plny nerealnych scen. Niektore sceny boli dost dramaticke, niektore prehnane, dalo by sa kadeco tomuto filmu vycitat a kritizovat, ale tvorcovia to podla mna neodflakli. Rozne vybuchy az po pad obrovskej budovy bol natoceny podla mna velmi dobre, takze kludne mozem dat 80%, pretoze taketo filmy ma bavia... 04.01.2011 _______ Tommy Lee Jones - (Mike Roark) +++ Anne Heche - (Dr. Amy Barnes) +++ Gaby Hoffmann - (Kelly Roark - dcéra) +++ Don Cheadle - (Emmit Reese) +++ Jacqueline Kim - (Dr. Jaye Calder) +++ Keith David - (Policajný plukovník Ed Fox) +++ John Corbett - (Norman Calder) +++ Hudba: Alan Silvestri +++(4.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace