• woody
  ***

  Klasické guilty pleasure udělané krok za krokem podle příručky, jak natočit katastrofický biják ...(19.5.2003)

 • Chrustyn
  ***

  Když se to vezme kolem a kolem jedná se o docela slušný katastrofický snímek. Triky sice občas působí levným dojmem ale na druhou stranu někdy vypadají velice působivě. A co se týká herců tak ty jsou také na úrovni a nikdo nepůsobí trapně.(15.6.2007)

 • Lateef
  **

  Američani už vážně neví, koho nebo co by proti sobě postavili...když jsou všichni teroristé pochytáni, všechny zmutované příšery vráceny zpět pod zámek, když selžou i mimozemšťané, nezbývá nic jiného než vytáhnout z rukávu přírodní živel...tentokráte podzemní vulkán, který začne znenadání soptit uprostřed L.A. ...co je to ale platné, když se zase najde americký hrdina, člověk, který má pro strach uděláno a nějaká láva ho z míry nevyvede - zde v podání Tommy Lee Jonese, jež má mnohem větší autoritu a charisma než valící se magma...krátce se pozastavím nad typickou americkou náročností, kterou zde dokonale interpretoval režisér Mick Jackson...kdyby film ukončil zhruba v půlce, kdy je sopka zdánlivě přemožena, pokáral bych ho pouze za ministopáž...ne, prostě musí přijít hlavní erupce a zrovna u nejvíce obsazené nemocnice...páni, já snad začnu věřit, že sopka má vlastní neurony a umí si svou pouť městským systémem podzemních tunelů pěkně naplánovat...kromě příjemné Anne Hecheové, průměrných triků a popelových vloček se dočkáme klasického béčkového happyendu...pak už jen vyndavám dvdýčko z přehrávače a rychle ho odnáším zpět do půjčovny!! 90 miliónů dolarů(rozpočet)/123 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(30.8.2006)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $90 million tržby celosvetovo : $122,823,468(24.4.2007)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Alan Silvestri : 1. Main Tile ,2. Miracle Mile ,3. Tarnation ,4. Team Work ,5. Build a Wall ,6. March of the Lava ,7. Roark's Missing ,8. Cleansing Rain(7.5.2011)

 • - Špeciálne efekty zabezpečovali spoločnosti VIFX, Digital Magic Company a Light Matters Inc. (Greenpeacak)

 • - Láva byla vytvořena převážně z methylcelulózy. Tato látka se používá například jako zahušťovadlo do koktejlů ve fast-foodech. (Cheeker)

 • - Do role Amy Barnes byla zvažována Gillian Anderson. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace