V hlavní roli láva a únavná schématičnost. Další ze zbytečných katastrofických thrillerů, vděčících za svou existenci nejspíš panice z konce milénia. 55% Zajímavé komentáře: tron, Turiec, genetique, dobytek(5.6.2005)

• Tom Riddle

Kvůli filmům, jako je tenhle, je tolik vědců plešatých.(17.8.2008)

Sopka chrlí lávu co to dá, ale film nepovolí, aby se rozlila dostatečně a dotekla až k divákovi. Bylo by asi nejvhodnější napsat, že Sopka je vzdor atraktivnímu námětu film suchý a fádní. Nevím přesně kde se stala chyba, ale asi by to chtělo ještě opakované shlédnutí, ale do toho se mně nechce. O hereckém obsazení se nemá smysl rozepisovat, protože v rolích se mohl objevit jakýkoliv herec a vyšlo by to nastejno. Přesto, že jsem filmem stržen nebyl, lze o něm napsat jak by si asi s daným tématem poradil jiný režisér než je podle mě nevhodně zvolený Mick Jackson. Všechno totiž mohlo být stokrát třeskutější, výbušnější a také napínavější a akčnější. Takhle je to takový přijatelný a poměrně rychle zapomenutelný film. 60%(7.2.2012)

Mírně nadprůměrný katastrofický film, který drží nad vodou i docela dobré herecké výkony Jonese a Hechové.(22.6.2010)

Nie moc výnimočný katastrofický triler, ktorému však nechýba občasný humor a pôsobíva scéna absolútneho "ticha" pred búrkou"....(23.4.2006)