Sopka je jeden z filmů, který si dobře pamatuju z doby, kdy jsem každej den chodil do videopůjčovny a sjížděl naprosto každej film. Nevím čím přesně mě zaujal, ale pamatuju si, že jsem ten film viděl víckrát jak jednou, dokonce jsem si ho i víckrát pučil. Tenhle film totiž, přes naprosto typickou zápletku, obsahuje sympatický postavy a celý to tak docela dobře plyne...dokonce i efekty mi nepřišli dvakrát strašný. Co naplat, stejně je to naprosto průměrnej katastrofickej film, kterejch dycky byly tuny.(24.11.2010)

• Pepinec

To máte tak, když se režisérem stane člověk, který vyrostl na McGyverovi a Walkerovi, koupelnu má vytapetovanou plakáty Rolanda Emmericha, věří v Armageddon a za každou cenu chce světu dokázat, že nejen Bruce Willis nemohl hrát v Titanicu, protože by pokazil pointu a všechny zachránil. Tomík Jones tu proti chrlící se lávě chrlí jeden super nápad za druhým a prdel jakoby mu přitom strážilo samo Město Andělů... Mohlo by se zdát, že se mně to líbilo, ale nebojte. Ještě rozeznám film od rozteklého sajrajtu.(27.10.2012)

Když už je to celé klišé, tak alespoň díky bohu za to, že je zábavné.(8.2.2010)

Když se to vezme kolem a kolem jedná se o docela slušný katastrofický snímek. Triky sice občas působí levným dojmem ale na druhou stranu někdy vypadají velice působivě. A co se týká herců tak ty jsou také na úrovni a nikdo nepůsobí trapně.(15.6.2007)

Tak ako mnohi pisu, ze je tu same klise, mne to vobec nevadilo. Uz len samotna sopka v L.A. je nerealna, takze co mozem ocakavat od filmu, plny nerealnych scen. Niektore sceny boli dost dramaticke, niektore prehnane, dalo by sa kadeco tomuto filmu vycitat a kritizovat, ale tvorcovia to podla mna neodflakli. Rozne vybuchy az po pad obrovskej budovy bol natoceny podla mna velmi dobre, takze kludne mozem dat 80%, pretoze taketo filmy ma bavia... 04.01.2011 _______ Tommy Lee Jones - (Mike Roark) +++ Anne Heche - (Dr. Amy Barnes) +++ Gaby Hoffmann - (Kelly Roark - dcéra) +++ Don Cheadle - (Emmit Reese) +++ Jacqueline Kim - (Dr. Jaye Calder) +++ Keith David - (Policajný plukovník Ed Fox) +++ John Corbett - (Norman Calder) +++ Hudba: Alan Silvestri +++(4.1.2011)