Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland

Bad Taste

Komedie / Akční / Sci-Fi / Horor

Nový Zéland, 1987, 88 min (SE: 98 min)

Peter Jackson

Jackson mal teda poriadne zvrátené režisérske začiatky. A svojim spôsobom možno aj geniálne nápadité, čo neskôr trošku v inom štýle predviedol pri jeho životnej trilógii. Zaujímavé by však bolo aj, vidieť tento zaujímavý počin aj v hollywoodskej produkcii s lepšou vzhľadovou stránkou, čo sa týka efektov, techniky, teda vlastne rozpočtu. To by pomohlo hlavne deju a jeho miernemu zostarnutiu. Každopádne ide o poriadny nárez, neodporúča sa pre slabšie žalúdky. A to je už čo povedať, keď pár záberov prišlo aj mne doslova negustióznych. A čakal som väčšie zaťaženie bránice. 65%.(14.10.2007)

• Djkoma

Ne prostě NE. Tohle není pro mě. Už minule jsem Petera Jacksona nezvládal a jeho Braindead mě skoro zničil, ale tentokrát už to opravdu nešlo. Několik jeho skvělých nápadů pro mě zabíjí provedení, které prostě nedokážu akceptovat a tak uznávám svou nemohoucnost. Tenhle film nikdy nikomu nedoporučím, pokud si nebudu jist, že jeho hranice smyslu pro humor jsou za mými, směrem k těm Jacksonovým. Opravdu tolik kečupu nebo co to bylo a kamarádů, hobita z Nového Zélandu, už nikdy vidět nechci. Možná jsem jen neměl náladu vidět něco takového, nebo prostě ... Už raději žádná slova o tomto filmu jen poslední dovětek. Jak někdo mohl nechat Jacksona natočit Pána prstenů po tomhle filmu? Osobně mu tleskám a s uctivostí mu líbám palec u nohy... Génius!(11.7.2008)

Hustofilm. Herci na úrovni a Peter Jackson je maniak. V hlavní roli ovečka.(15.4.2003)

To nadšení a talent, spolu s ultračerným humorem tam vidět jsou. Bohužel druhá půlka mě už docela nudila. Jsem rád, že jsem to zhlédl, ale víckrát bych si pustil spíš Braindead...(14.10.2005)

• bestlama

Zlá chuť mě bohužel zklamala. Tak jsem si k tomu vzal telecí s rýži a pohrdavě mekal a slintal. A popřál si dobrou chuť. Dobro zase zvítězilo nad zlem. Telecí porazilo kanibaly. Chápete ne? S hlubokou lítosti musím oznámit, že mě Džeksn tentokrát nepřesvědčil a já jsem byl zklamaný. A jestli bych mohl doporučit něco začínajícím režisérům. Méně projímadla. Herci pak vypadají jako těsně před sračkou. Tímto bych to tady asi zabalil a nespokojeně odkráčel na večeři: Chleba ve vajíčku s paprikou a cibuli. Dobrou chuť!(27.6.2012)

• - Některé dialogy ze španělského dabingu použila španělská death metalová kapela Machetazo ve svých písních. (Vampireman)

• - Veškeré masky byly upečeny v troubě režisérovy matky. (Vampireman)

• - Peter Jackson si sám zkonstruoval zařízení k uchycení kamery, což ho stálo pouze 15 dolarů. (HellFire)