Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland

Bad Taste

Komedie / Akční / Sci-Fi / Horor

Nový Zéland, 1987, 88 min (SE: 98 min)

Peter Jackson

„Som Derek. Derekovia neutekajú.“ Nevyrastal som na „ranej tvorbe“ Sama Raimiho (SMRTEˇĽNÉ ZLO) ani Petra Jacksona a nie som veľký fanúšik kombinovania tvrdého hororu s bláznivou komédiou. V tomto prípade je ale smršť čo najnechutnejšie splatter gore a s humorom taká brutálna, že sa nedá inak, len sa zbedačene chechtať a baviť tak, aby ste sa za to po záverečných titulkoch, hanbili. Už drastickým úvodom na pláži dávajú Peter Jackson a Jamie Selkirk jasne najavo, komu je ich psí kúsok určený. A „zvyšok filmu“ je na tom rovnako, ak nie EŠTE brutálnejšie. Podtrhnutý latexom, suchou hláškou na popraskaných hnisavých perách, novozélandskými lesmi, čudnými ovcami, zvratkami, motorovou pílou a mozgom. Veľmi veľa mozgami. Mimo lebiek.(29.6.2006)

Ne... Na tyhle filmy nejsem. A tím nesmyslím vraždění, tekoucí mozky a řezání končetin, ale bezmyšlenkovitá přehlídka toho, co filmař dokáže. Z technického hlediska si Jackson za svůj debut jistě zaslouží pochvalu, dal do něj jistě vše, co si jen mohl dovolit, ale příběhově je to víc o ničem, než jsem schopen snést. Neupírám tomu jistou zábavnost a rozhodně tomu neupírám originalitu, ale já se ke konci už docela nudil... Tímhle filmem mě Jackson nedostal.(13.12.2009)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(9.1.2010)

Debut hodný budoucího mistra. Brutalita zde není tolik nahuštěná, jako v (přece jen poveděnějších) Braindead, ale závěrečný průlez vše vynahrazje. A opravdu by mě ve snu nenapadol, že to malý, s předkusem, parafrázující Ramba, a sbírající svůj vlastní mozek je Peter Jackson... Člověk kterej todle natočil, nemohl bejt v daném okamžiku plně při smyslech. Přeji dobrou chuť!(15.12.2005)

Poprvé jsem toto dílko viděla někdy, když mi bylo asi 12 let a říkala jsem si, jak někdo může natočit něco tak brutálního a odporného. I přes tuto skutečnost a můj nízký věk, jsem film viděla celý a dodnes mi utkvěly v paměti některé "lahodné" scény a nezapomenutelný zjev tvorů z vesmíru.(2.1.2006)

• - Keď Derek spadne z útesu na skalu, je vidno ako z boku naňho niekto vyšplechne krv.

• - Na začiatku, keď muž s jedným prstom stlačí gombík, pri ktorom je napísané "The Boys", sú tam tiež gombíky: "Mum" (mama), "Queen" (kráľovná), "P.M." (?), a nakoniec posledné viditeľné USSR (The Union of Soviet Socialist Republics).

• - Řetězová pila ve skutečnosti nefungovala. Pro všechny záběry z blízka byla použita menší, zato funkční, pila. (HellFire)