Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland

Bad Taste

Komedie / Akční / Sci-Fi / Horor

Nový Zéland, 1987, 88 min (SE: 98 min)

Peter Jackson

To nadšení a talent, spolu s ultračerným humorem tam vidět jsou. Bohužel druhá půlka mě už docela nudila. Jsem rád, že jsem to zhlédl, ale víckrát bych si pustil spíš Braindead...(14.10.2005)

„Som Derek. Derekovia neutekajú.“ Nevyrastal som na „ranej tvorbe“ Sama Raimiho (SMRTEˇĽNÉ ZLO) ani Petra Jacksona a nie som veľký fanúšik kombinovania tvrdého hororu s bláznivou komédiou. V tomto prípade je ale smršť čo najnechutnejšie splatter gore a s humorom taká brutálna, že sa nedá inak, len sa zbedačene chechtať a baviť tak, aby ste sa za to po záverečných titulkoch, hanbili. Už drastickým úvodom na pláži dávajú Peter Jackson a Jamie Selkirk jasne najavo, komu je ich psí kúsok určený. A „zvyšok filmu“ je na tom rovnako, ak nie EŠTE brutálnejšie. Podtrhnutý latexom, suchou hláškou na popraskaných hnisavých perách, novozélandskými lesmi, čudnými ovcami, zvratkami, motorovou pílou a mozgom. Veľmi veľa mozgami. Mimo lebiek.(29.6.2006)

Naprostý souhlas s uživatelem VerteX.(5.8.2005)

Jedna z největších a svým způsobem nejvtipnějších nezávislých hovadin. Stejně se divím, jak tohle mohl Jackson z vlastních prostředků dát dohromady. Na tomhle jeho filmu je asi vidět nejvíc, jaký on je velký nadšenec. Nějaký Pán Prstenů nebo King Kong, to už je zase o něčem jiném, ale je výborné vidět jaký úchyl ty megakomerční filmy natočil:) Navíc vidět doslova, Jackson si totiž v Bad Taste vystřihl parádní dvojroli.(20.5.2006)

Pětihvězdičkový poster. Sofistikovaný Jacksonův splatter. Jeho pozdější filmová tvorba je mi bližší, ale Jackson také neměl vše jednoduché. Těžké začátky, které s výborným debutem BAD TASTE vše odstartovalo.(18.8.2012)