poster

Bad Taste - Vesmírní kanibalové

 • Nový Zéland

  Bad Taste

Komedie / Akční / Sci-Fi / Horor

Nový Zéland, 1987, 88 min (SE: 98 min)

Režie:

Peter Jackson

Scénář:

Peter Jackson

Kamera:

Peter Jackson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shakers
  ***

  Oscarový režisér Pána Prsteňov Peter Jackson a jeho ... začiatky. Alebo skôr šialene šibnutá, krvavá a nechutná sci-fi hororová komédia ? Povedal by som, že od každého trochu. U mňa hraje veľké mínus, že nemám rad tento typ filmu a za jeho amatérčinu by som ho najradšej poslal medzi najhlbšie odpady. Ale je tu jedno veľké ale a to je Peter Jackson. Novozélandský nadšený filmový fanúšik, ktorý okrem toho, že režíroval túto uletenú zvrhlosť, písal aj scenár, ktorý obohatil o niektoré fajn hlášky, staral sa aj o produkciu, či kameru, zostrihal si to podla seba, masky, kostýmy a aj efekty, to všetko podomácky vyrábal on, dvadsaťdva ročný Peter a zároveň si tu ešte aj zahral. A to je na jedného človeka fakt dosť a s plátna je to jeho nadšenie a zápal vidieť a cítiť. Bad Taste sa síce pomalšie rozbieha, za to končí s neskutočnou gradáciou a extrémne krvavou nápaditosťou. V dnešnej dobe sa mi to hodnotí dosť ťažko, ale v dobe uvedenia to musela byť neskutočná pecka. 60% - 3*(18.11.2015)

 • EdaS
  ***

  To nadšení a talent, spolu s ultračerným humorem tam vidět jsou. Bohužel druhá půlka mě už docela nudila. Jsem rád, že jsem to zhlédl, ale víckrát bych si pustil spíš Braindead...(14.10.2005)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Je mi líto... čekal jsem levnou a na koleně splácanou, nicméně taky hyperzábavnou a brutální řež, která se nekonala... Jistě, jsou tu šílené momenty, vtip nechybí a na rozdíl od italských laciných prasáren se tenhle film nebere ani trochu vážně - významné plus. Brutalit a nechutností není příliš, zaujmou spíše díky upgradům v oblastech vynalézavosti a neuvěřitelné uhozenosti (viz scény s rozseknutou lebkou a venčícím se mozkem - s jejím majitelem je zábavy vůbec nejvíc), ale... možná jako odkojenec Raimiho ranou tvorbou asi neumím kanibaly řádně brutálně ocenit. Jackson každopádně býval prvotřídní úchyl. (:(12.8.2007)

 • choze
  ****

  V pubertě jsem VESMÍRNÉ KANIBALY (překlad je sice úplně mimo, ale stvořil krásně béčkový název) a druhé SMRTELNÉ ZLO zbožňoval, když jsem ale obé shlédl s odstupem deseti let, zjistil jsem, že nadšení pro VK u mě vyprchalo. Najednou vidím jak moc amatérské, plytké a infantilní to je a jak to ani zdaleka nedosahuje Raimiho zběsilé vizuální invenčnosti. I když srovnávat ty dva filmy je poněkud nefér, protože SZ2 je studiový film pořízený za pěkné 3 miliónky, zatímco VK jsou ultralaciná amatéřina, která vznikala po víkendech 4 roky. V kategorii amatérských filmů to ale vůbec není špatné a ve své době, notabene v takové díře jakou Nový Zéland je, to musela být totální bomba. Příběh, dá-li se o něčem takovém mluvit je plytký a nijak zvlášť negraduje, některé postavy mizí a znovu objevují až po docela dlouhé době, triky a masky jsou až na výjimky směšné (většinou pořád odněkud teče falešná krev a padají vnitřnosti), ale stejně jako roztomile amatérská kamera a herecké výkony to nijak zvlášť nevadí, právě naopak. Moc se tu toho sice nenamluví, ale vyšlo pár výborných hlášek ("JSME ASTRO-INFO-DIAGNO-SLUŽBA." "A MÁME PĚKNĚ BLBOU ZKRATKU.") a parádní akční scéna s Derekem na skále a monumentální závěrečná přestřelka ("ZAŽIL JSTE UŽ NĚJAKOU PŘESTŘELKU?" "NE." "JÁ TAKY NE, ALE TAHLE UJDE, CO?"). Takže z těžké nostalgie za čtyři.(19.4.2006)

 • H34D
  ****

  Naprosto neortodoxní pojetí komedie a hororu v jednom. Peter Jackson se vydal do nejtemnějších míst vesmíru, nikoliv aby tam vylovil kanibaly, ale aby si odtamtud přinesl ten nejčernější humor a uvařil z něj polévku, z níž se udělá nejednomu všežravci nevolno. Bezstarostnost filmu a improvizační scénář vhodně doplňuje absurdnost a zvrácenost této ďáblovy hříčky. Myslím však, že příliš velké množství přestřelek, u kterých se nejvíc projevuje technická zaostalost a mizivý rozpočet, Vesmírným kanibalům lámou vaz. Během rádoby akčních scén jsem měl pocit, že ono parádně ujeté a vlastně i originální béčko se mění v prostě jen špatně natočené béčko...Ale i tak díky své originalitě, doslova kultovním scénám a hláškám dávám 4*. 7/10(23.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace