Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland

Bad Taste

Komedie / Akční / Sci-Fi / Horor

Nový Zéland, 1987, 88 min (SE: 98 min)

Peter Jackson

Poprvé jsem toto dílko viděla někdy, když mi bylo asi 12 let a říkala jsem si, jak někdo může natočit něco tak brutálního a odporného. I přes tuto skutečnost a můj nízký věk, jsem film viděla celý a dodnes mi utkvěly v paměti některé "lahodné" scény a nezapomenutelný zjev tvorů z vesmíru.(2.1.2006)

V pubertě jsem VESMÍRNÉ KANIBALY (překlad je sice úplně mimo, ale stvořil krásně béčkový název) a druhé SMRTELNÉ ZLO zbožňoval, když jsem ale obé shlédl s odstupem deseti let, zjistil jsem, že nadšení pro VK u mě vyprchalo. Najednou vidím jak moc amatérské, plytké a infantilní to je a jak to ani zdaleka nedosahuje Raimiho zběsilé vizuální invenčnosti. I když srovnávat ty dva filmy je poněkud nefér, protože SZ2 je studiový film pořízený za pěkné 3 miliónky, zatímco VK jsou ultralaciná amatéřina, která vznikala po víkendech 4 roky. V kategorii amatérských filmů to ale vůbec není špatné a ve své době, notabene v takové díře jakou Nový Zéland je, to musela být totální bomba. Příběh, dá-li se o něčem takovém mluvit je plytký a nijak zvlášť negraduje, některé postavy mizí a znovu objevují až po docela dlouhé době, triky a masky jsou až na výjimky směšné (většinou pořád odněkud teče falešná krev a padají vnitřnosti), ale stejně jako roztomile amatérská kamera a herecké výkony to nijak zvlášť nevadí, právě naopak. Moc se tu toho sice nenamluví, ale vyšlo pár výborných hlášek ("JSME ASTRO-INFO-DIAGNO-SLUŽBA." "A MÁME PĚKNĚ BLBOU ZKRATKU.") a parádní akční scéna s Derekem na skále a monumentální závěrečná přestřelka ("ZAŽIL JSTE UŽ NĚJAKOU PŘESTŘELKU?" "NE." "JÁ TAKY NE, ALE TAHLE UJDE, CO?"). Takže z těžké nostalgie za čtyři.(19.4.2006)

klasika- bez komentáře(25.6.2004)

• AngelAngie

Je krásné, když někdo točí filmy i bez toho, aby první naháněl studia a čekal na splnění snu několik let a raději se na to vrhne amatérsky... bohužel ale mám pocit, že si každý filmový fanoušek myslí, že když se tohle povedlo Peteru Jacksonovi v 87 roce, tak se to povede všem (nebo jen jednotlivě těm vyvoleným) třeba v tomhle či dalším roce a navíc u nás v ČR. Ne, nepovede, je mi líto. Tyhle masakrální-fanouškovsko-amatérské počiny nedocením nikdy. A může v nich vtipu být kolik chce... a bohužel ani tahle světová kultovka můj názor nezměnila...(25.8.2008)

V šesté třídě na základní škole nás paní učitelka navnadila, že jestli budeme celý druhý stupeň hodní, že nám v rámci rodinné výchovy pustí v deváté třídě porod. Nakonec z toho nějak sešlo, ale natěšení na to byli všichni dost dlouho. Kdybych já někdy byla učitelka rodinné výchovy, tak těm nadrženejm zvědavejm puberťákům pustím porodní scénu z tohohle filmu. Jo vole gou.(18.6.2010)