Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2001, 172 min (SE: 208 min)

rozpočet : $93 million tžby celosvetovo : $871,368,364 ZIADNY INY FILM MA NEDOKAZAL VTIAHNUT DO SVOJHO SVETA AKO TENTO,HERCI SVOJE POSTAVY VYSLOVENE ZIJU MOJ OBLUBENEC JE LEGOLAS .A TO NEMOZEM OPOMENUT NEUVERITELNU HUDBU,SOUNDRECK POCUVAM UZ ASI 2 ROKY A STALE SA HO NEMOZEM NABAZIT JEDNODUCHO NADHERA.(27.3.2006)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete (spolu s 2. a 3.dílem). Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Dokonalý snímek dokonalého režiséra podle dokonalé knihy... Jeden prsten vládne všem, / Jeden jim všem káže, / Jeden všechny přivede, / do temnoty sváže... // Spletitý fantasy příběh o historii mocného prstenu v dávné Středozemi, ve kterém mne kromě špičkového napětí (např. Devítka nemrtvých přízraků) nejvíce zaujaly bohaté trikové scény - úprk před trpaslíky a balrogem v podzemí v Morii, v kontrastu s nádhenými scenériemi Roklinky, Lorienu a řeky s Argonauty. Trailer: http://www.csfd.cz/film/4711-pan-prstenu-spolecenstvo-prstenu-lord-of-the-rings-the-fellowship-of-the-ring-the/videa/(2.1.2009)

Počátek trilogie, která čekala na zfilmování jako křesťané na Ježíše a ač se na ni čekalo s ohromným očekáváním svůj úděl splnila a tak se stala kultem nového tisíciletí. První díl je sice trochu volnější od velkých bojů okleštěný, ale zaujme svojí originalitou a pílí jakou Jackson natáčí, jež Vás do světa Středozemě vtáhne natolik jako mě že tomu ihned podlehnete a jen tak se z jejich kleští nedostanete. Fámózní knižní předloha = téměř dokonalý film. Bohůžel se do filmu nevešlo všechno, ale to by poté stopáž byla o mnoho mnoho delší. I tak je to výborné fantasy, které v Hollywoodu dlouho nebylo resp. nikdy nebylo. --- Jeden prsten vládne všem, Jeden jim všem káže, Jeden všechny přivede, do temnoty sváže.(26.10.2006)

Nejpoetičtější díl trilogie... Vyhlídková jízda po krásách Středozemě, snídaně s hobity, oběd s elfy, čaj o páté s bandou skřetů a večerní flambování s ctihodným panem Balrogem v té nejlepší společnosti, jaká se kdy na plátně sešla. Jacksonovi se podařilo nemožné, není to sice pravověrné přepsání Tolkiena, zato je to nádherný film, který narozdíl od dalších dvou dílů nemá hluchých míst a místo velkého bitevního patosu přináší spoustu "malých" hrdinských skutků. A samozřejmě, v rozšířené verzi je nejkrásnější scéna filmu – Gimliho dvoření se paní Galadriel. Proč ho jen Jackson nedal i do kinoverze, mistr trpaslík by si tuhle epizodku zasloužil mít na očích, protože je... nadpozemsky krásná. Jako celé Společenstvo prstenu!(25.1.2004)

Při žádném jiném filmu jsem tolikrát nezažil to příjemné mrazení v zádech. Skoro každá scéna jde svým provedením až na dřeň a vtahuje diváka do děje neuvěřitelnou silou. Velice významnou složkou filmu je hudba, která nádherně podkresluje celý příběh. Kniha má na úspěchu filmu samozřejmě velkou zásluhu, ale věci znalí jistě ví, že skvělá předloha ještě neznamená povedený film. Jackson to však ukočíroval úchvatným způsobem a dokonalý výběr herců to jen podtrhává. První díl trilogie obsahuje i mou nejoblíbenější pasáž příběhu a tím je vznik Společenstva. Neznám silnější filmovou scénu.(26.8.2009)