poster

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

 • USA

  Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring, The

 • Slovensko

  Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2001, 172 min (SE: 208 min)

 • Melies
  *****

  10 / 10 Čo napísať o filme, ktorý ma zasiahol tak hlboko ako len málo iných? Že to malo výborné efekty, výpravu, či kostýmy? To by nebolo na nič dobré - Pán prsteňov je o niečom o celkom inom. Je to o odkaze, odkaze pána Tolkiena, ktorý je skutočný Pán prsteňov. Pretože fantasy, to nemusí byť nutne len kravina pre menejcenných spoluobčanov, dobre napísané fantasy je ako opojná droga - prejde vám do krvi a ukáže vám svet inými očami. A to, že Pán prsteňov, rovnako ako jeho mladší súrodenec Hobit, je dobre napísané fantasy, je myslím každému jasné. Rovnako ako je každému jasné, že takýto knižný kolos sa do filmu jednoducho nedá celý prepísať - áno, priznávam, aj ja by som bol rád keby Jackson nevynechal Mohylové vrchy alebo Bombadila, ale s tým už nič nenarobíme. Takže namiesto neustále frflania buďme radi, že to bol práve Jackson, kto dostal do rúk sfilmovanie takejto komplikovanej látky. Ktovieako by to dopadlo, keby to začal režírovať taký Michael Bay - hrúza pomyslieť! Elfovia strieľajúci šípy do škretích makovíc za zvuku odrhovačky od Aerosmith... Aragorn oblečený do úzkych denimiek... Frodo Pytlík zabodávajúci Americkú vlajku pri vstupe do Mordoru... Ááá!!!(19.5.2005)

 • Houdini
  *****

  Oscar 4 : Kamera, Hudba, Vizuální efekty, Masky + 9 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec VR - Ian MCKellen, Výprava, Kostýmy, Střih, Zvuk, Scénář - A, Píseň - "May It Be"(20.2.2004)

 • novoten
  *****

  Poutníci v zešeřelé zemi, nezoufejte, vždyť lesy všemi prosvitne slunce nakonec. Každý les skončí, jistá věc. A slunce září nad plání, ať vstává, či se naklání. Klíčový moment pro můj pohled na svět je spjat právě s tímto textem. Když ho Frodo v knize zazpíval, pocítil jsem souznění s postavou jako nikdy předtím ani potom. Tolkien se postupem času stal mou nejzářivější literární ikonou a Pán Prstenů nejoblíbenější knihou. Film pak v nastoupeném trendu pokračuje a kompletní herecký ansámbl v čele s charismatickým Mortensenem, kouzelným Woodem a Seanem Astinem jako mým milovaným Samem vytvořil tu nejzářivější sestavu. Nejmagičtější film historie lze naplno docenit až v rozšířené verzi - teprve tam totiž osud elfů pocítíte na vlastní kůži tak jako v předloze. Milníkový snímek pro historii filmu.(23.12.2004)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Peter Jackson si u vlády Nového Zélandu zařídil zákaz přeletu všech letadel nad oblastí Hobitínu. Dva letci zákaz porušili, za což byli potrestání doživotním odebráním letecké licence. (Pepinec)

 • - Glum (Andy Serkis) má ve filmu šedé oči, které ve tmě žlutě svítí. Ve druhém a třetím díle série je má modré. (imagoo)

 • - Liv Tyler o roli Arwen velice usilovala, ale protože má od mala fobii z koni, nebyly její šance na získání role moc velké. Povedl se jí ale husarský kousek. Naučila se elfsky a stala se v té době jedním z mála lidí, kteří tento jazyk ovládali. Roli nakonec opravdu dostala. Právě kvůli panickému strachu z koní za ní ve scéně, kde Arwen uhání před nazgûly, zaskočila dablerka. Pro detailní záběry byl použit speciální trenažer. (bizal)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace