poster

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

 • USA

  Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring, The

 • SK název

  Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2001, 172 min (SE: 208 min)

 • Houdini
  *****

  Oscar 4 : Kamera, Hudba, Vizuální efekty, Masky + 9 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec VR - Ian MCKellen, Výprava, Kostýmy, Střih, Zvuk, Scénář - A, Píseň - "May It Be"(20.2.2004)

 • Psema
  *****

  Prý nezfilmovatelná knížka. Ha ha. Peter všem nevěřícím ukázal, že to jde. Stačí, když se chce, mít vizi a úctu k předloze.(30.1.2007)

 • Pumiiix
  *****

  První shlédnutí Pána prstenů bylo něco neuvěřitelného a dlouho asi podobný zážitek v tomhle žánru nezažiji (když nepočítám pokračování – tedy hlavně trojku). Skvělé herecké obsazení, dokonalá hudba, skvělá výprava…po všech stranách dokonalý film…10/10*(23.3.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Scéna, kdy v Glumově jeskyni Bilbo (Ian Holm) naléza prsten, se značně liší od stejné scény ve snímku Hobit: Neočekávaná cesta (2012). (imagoo)

 • - Po uvedení snímku se objevily informace, že součástí filmu je také product placement, tedy reklama na určitý výrobek nebo značku zapracovaná do filmu, v tomto případě na firmu Coca Cola. Konkrétně se mělo jednat o svítící nápis Coca Cola, který měl být součástí elfského popisu lemujícího vnější stranu prstenu, kterou film odhaluje nedlouho po začátku filmu poté, co Gandalf (Ian McKellen) vyndá prsten z Frodova (Elijah Wood) krbu. Internetové vyhledávače i dnes najdou mnoho důkazů v podobě obrázků z filmu, kde je nápis skutečně dobře patrný. Jde však o informaci, která se nezakládá na pravdě. Na inkriminovaném záběru nápis ve skutečnosti není, příznivci konspiračních teorií nicméně mohou přiživovat i verzi, že bylo jméno jedné z největších společností ze záběru odstraněno. (oje)

 • - Hobitín je součástí soukromé farmy nedaleko města Matamata. Vše je tak skutečné a pravé, výjimku tvoří pouze ikonický strom nad domem Frodo Pytlíka (Elijah Wood), který je umělý. Protože se Peteru Jacksonovi nelíbila původně vytvořená barva listí tohoto stromu, oslovil studenty a ti jednotlivé lístky přebarvili. (Pepinec)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace