poster

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

 • USA

  The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

 • Slovensko

  Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2001, 172 min (SE: 208 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  *****

  Začátek největší (zatim) trilogie... Perfektní představení světa Pána prstenu, které postrácí perfekcionismus knihy a všechen její obsah, ale to jí nelze vyčítat. Peter Jackson se rychlím tempem žene do konce série, která mu změnila život a producent, který ho před pár lety najmul na režii trilogie Pána prstenu se právě así cítí jako Bůh. Kvalitní obsah, o který vzhledem ke knize nemohla být nouze je však trochu zdlouhavý a natáhnutí na skoro 3 hodiny funguje ve výsledku jako protahování krásného a nastavováním důležitého. Co se herců týče nelze nic vytknout. Mládí kupředu a pořádně se zlepšovat, stáří kupředu a držet standard. Nelze nedat 5*, protože krása tohoto filmu se odvíjí na každém milimetru filmového pásku. Hurá do dalšího dílu.(3.6.2004)

 • Radyo
  *****

  Peter Jackson dokázal nemožné a natočil nezfilmovatelný příběh. Některé věci by se mu sice daly vytknout, ale není jich moc. Zato těch, za něž by si zasloužil pochvalu, těch je spousta. V prvé řadě to je vizuální stránka filmu. Když tady řeknu, že je to pastva pro oči, tak budu jen velmi nevýstižně definovat tu obrazovou fantazii, která se ve filmu prezentuje. Je to prostě pohádka. Speciálních efektů je tam tolik, že jsou prakticky v každém záběru, což ale vůbec nepůsobí rušivě, ba spíše naopak. Chytrým tahem, bylo i obsazení, kdy se namísto hollywoodských megahvězd angažovali sice známí, leč nikoli hvězdní herci, což filmu taky jen prospělo, neboť si lze jen těžko představit v hlavních rolích někoho, koho si divák ztotožňuje s nějakou jinou rolí z jiného velkofilmu. Také hudební složka je opravdu velkolepá, byť nedosahuje těch úplně nejvyšších kvalit, ale v celkovém rámci filmu je mistrovsky zakomponovaná. Samozřejmě se najdou šťouralové, kteří budou za každou cenu srovnávat film a knihu, což je přece jen nesrovnatelné, neboť kniha je rozhodně popisnější, ale dle mého názoru je tento film maximálně vydařený.(14.9.2002)

 • tron
  *****

  „Nech len prídu. Zistia, že v Morii ešte jeden trpaslík žije.“ Keď som PÁNA PRSTEŇOV: SPOLOČENSTVO PRSTEŇA videl v kine, celé tri hodiny som sa triasol - a nebolo to len preto, že vonku kraľovala mrazivá februárová meluzína, ktorá ma počas chôdze do kina prefúkla takmer až k chrípke. Peter Jackson jednoducho nakrútil veľkolepý epos, plný podmanivých prírodných scenérií Nového Zélandu, úžasnej hudby Howarda Shorea a nádherných počítačových trikov. To všetko potom skĺbil do jedinečného celku, spolu so strhujúcimi akčnými scénami (polhodinové Prenasledovanie v Morii alebo štvrťhodinová finálna masakra s Boromirovým gondorským rohom, desivo prosebne sa nesúcim naprieč odľahlými lesmi) a presne obsadenými hercami (Wood, McKellen, Bean, Mortensen, Astin, Tylerová, Weaving, Holm, Blanchettová). V neposlednom rade nechýba silné (a nečakane nepatetické) posolstvo o láske, priateľstve, odvahe, zbabelosti a slabosti (ktoré k odvahe patria viac, než by sa mohlo zdať). Niečo takéto vidí filmový fanúšik trikrát za život. Kino Považan 2002(18.10.2004)

 • AngelAngie
  *****

  Nádherné!!!!!(20.5.2008)

 • M.a.t.t.
  *****

  Svet pred Pánom Prsteňov a po ňom už nikdy nebude taký istý. Knižné predlohy síce nepatrí k mojím naj ale istú neskrývanú fascináciu komplexnýmTolkienovým svetom nepopieram. A zároveň kategoricky odmietam reči o ich nesfilmovateľnosti, austrálčan Peter Jackson dovtedy známy hlavne splattermi si ich spracovaním vydláždil cestu na filmový Olymp. Natočil vôbec niekto lepšie fantasy? Možno áno, ale jedinečnosť Pána Prsteňov to určite nemôže ohroziť. A na počiatku stálo Spoločenstvo Prsteňa...(25.10.2006)

 • - Zvuky používané při davových scénách Peter Jackson často natáčel při zápasech All Blacks. Snímal např. přestávkový šum hovořících diváků, jindy je zase vyzval ke spolupráci a celý stadion pak dupal jako při pochodování velké armády. (Pepinec)

 • - Spoiler: Ve scéně, kdy Froda (Elijah Wood) bodne jeskyní obr, si lze všimnout, že hrot drží mezi rukou a tělem. (dc125)

 • - Viggo Mortensen (Aragorn) jenom o vlas unikl smrti, když po něm vůdce skurutů v poslední scéně vrhne dýku. Aragorn tuto vykryl mečem, celý okamžik byl však improvizovaný. Oproti původnímu plánu, kdy dýka měla Mortensena minout, se totiž kaskadér příliš vžil do své role a Mortensen se musel skutečně bránit. (tyna97)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace