poster

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

 • USA

  The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

 • Slovensko

  Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2001, 172 min (SE: 208 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  *****

  Prý nezfilmovatelná knížka. Ha ha. Peter všem nevěřícím ukázal, že to jde. Stačí, když se chce, mít vizi a úctu k předloze.(30.1.2007)

 • Marius
  *****

  S odstupom troch rokov prehlasujem, že to je jednoznačne najlepší diel trilógie. Vynikajúca adaptácia po všetkých stránkach, žiadne nudné popevky ani skaterboys . Všetky postavy si držia svoj charakter Tolkienovej predlohy. Tento diel mal pobrať Oskarov, nie posledný.(9.8.2004)

 • Lima
  *****

  Jeden z nemnoha filmů, kdy jsem si hlavní aktéry doslova zamiloval a prožíval s nimi vše dobré i zlé. Uvolněné herecké výkony všech zúčastněných mně utvrzují v tom, že natáčení muselo probíhat v bezvadné atmosféře a láska k předloze z filmu jenom pryští. To se potom na konečném výsledku musí projevit. Psát, jak je Pán prstenů vizuálně famózní je nošením dříví do lesa. Z hereckého hlediska jsem si vychutnával především Cate Blanchett, Iana McKellena a velice příjemně mně překvapil Sean Bean coby Boromir. Jeho kreace v závěru, kdy mámí prsten z Froda, patří k mým nejoblíbenějším.(28.6.2002)

 • Gemini
  *****

  Co lze téhle perle vytknout? V kinoverzi by se něco našlo, ale přátelé, ta Extended verze je naprosto, ale naprosto dokonalá. Viděl jsem to minimálně desetkrát, a pořád mě Kraj dostává jako při prvním shlédnutí. A co se týče toho, že někdo si Středozemi představuje jinak než jak nám ji Jackson předhodil k vizuálnímu a hudebnímu obžerství, všem se není možné zavděčit. Já osobně už bych si Galadriel nepředstavil jinak než jako Cate Blanchett.(21.1.2003)

 • EdaS
  *****

  Poprvé jsem film viděl bez znalosti knihy. Dojem byl dobrý, až na to, že mi to připadalo moc dlouhé. Pak jsem knihu přečetl a druhé shlédnutí Společenstva mě dostalo mnohem víc. Z toho vyplývá, že tenhle film je "jen" doplněk knihy, ale krásný. Lepší asi opravdu být nemohl. Ne úplně čistých, ale 5 hvězd.(31.5.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace