Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2001, 172 min (SE: 208 min)

Knihu jsem nečetl, ale film mě uchvátil. Především nádherná výprava a výborná režie.(23.3.2006)

Vím, že bych měl napsat něco přínosnějšího, ale tohle byl společně s Amadeem film, který mě přivedl k filmu. Objektivně jej tedy zřejmě nikdy zhodnotit nedokážu. 100% Zajímavé komentáře: ScreamJay, Jeanne, belldandy, Pacco, Rocky88, Ajantis, salahadin, kitano, Indy, wipeout, Ferelen(11.5.2005)

Svet pred Pánom Prsteňov a po ňom už nikdy nebude taký istý. Knižné predlohy síce nepatrí k mojím naj ale istú neskrývanú fascináciu komplexnýmTolkienovým svetom nepopieram. A zároveň kategoricky odmietam reči o ich nesfilmovateľnosti, austrálčan Peter Jackson dovtedy známy hlavne splattermi si ich spracovaním vydláždil cestu na filmový Olymp. Natočil vôbec niekto lepšie fantasy? Možno áno, ale jedinečnosť Pána Prsteňov to určite nemôže ohroziť. A na počiatku stálo Spoločenstvo Prsteňa...(25.10.2006)

Fantasy knihy nečtu, v cizích světech se necítím moc dobře a ve velkém množství namaskovaných postav se snadno ztrácím, takže se nelze divit, že jsem si desetihodinovou cestu z bodu A do bodu B příliš neužil. Přesto ani na chvíli nepochybuji o velkoleposti viděného, jen na to nejsem ten správný divák.(23.7.2011)

S odstupom troch rokov prehlasujem, že to je jednoznačne najlepší diel trilógie. Vynikajúca adaptácia po všetkých stránkach, žiadne nudné popevky ani skaterboys . Všetky postavy si držia svoj charakter Tolkienovej predlohy. Tento diel mal pobrať Oskarov, nie posledný.(9.8.2004)

• - Scénu bitky o Helm's Deep natáčali 4 mesiace a vždy iba v noci. (busev)

• - Glum (Andy Serkis) má ve filmu šedé oči, které ve tmě žlutě svítí. Ve druhém a třetím díle série je má modré. (imagoo)

• - Peter Jackson se po natáčení přiznal, že si od mala přál, aby někdo natočil tuto trilogii. Nikdy si však nepomyslel, že to bude právě on. (Beckett51)