Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2001, 172 min (SE: 208 min)

Vizuálně velmi působivé, ale nemůžu si pomoct, dějově velice prázdné. Po dlouhé úvaze však přiznávám, že si pět hvězdiček zaslouží. Natolik podmanivý a fascinující svět jsem ještě neviděl...(9.5.2003)

Po prvem zhlednuti jsem nebyl uplne spokojen, ale podruhe uz jsem si mohl v klidu rici – uzasny, ale presto ne dokonaly film. Vse je sice jakoby dokonale, ale presto film pusobi trochu nefilmove.(31.7.2002)

Duch předlohy nezůstal zrovna dvakrát zachován. Ovšem věci typu drastického zkrácení, změn charakteristik postav či tak nelze příliš vytýkat... Jsou plně pochopitelné. Zvlášť, když Peter Jackson přinesl na plátna svou vizi, která není sice bezchybná, ale jejíž chyby drtivě přebíjí klady. Prodloužená verze je ještě o chlup lepší, ale narozdíl od dalších dílů nemění ráz ani vyznění snímku. Pouze přidává nové scény pro fanoušky a neuvidíte-li ji tak to zase až tak moc nevadí. Což je přesný opak Dvou věží. ♫ Hodnocení OST: 5/5(20.11.2003)

Prý nezfilmovatelná knížka. Ha ha. Peter všem nevěřícím ukázal, že to jde. Stačí, když se chce, mít vizi a úctu k předloze.(30.1.2007)

Pokud se při "vypjatých" scénách pobaveně pošklebuji, popřípadě rovnou nahlas směji, asi je něco špatně. (a chudák Hugo nám nějak vyměkl)(16.10.2006)