poster

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

 • USA

  The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

 • Slovensko

  Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2001, 172 min (SE: 208 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  *****

  Soundtrack Howard Shore: 1. The Prophecy ,2. Concerning Hobbits ,3. The Shadow Of The Past ,4. The Treason Of Isengard ,5. The Black Rider ,6. At The Sign Of The Prancing Pony ,7. A Knife In The Dark ,8. Flight To The Ford ,9. Many Meetings ,10. The Council Of Elrond [featuring the song "Aniron (Theme For Aragorn And Arwen)" composed & performed by Enya] ,11. The Ring Goes South ,12. A Journey In The Dark ,13. The Bridge Of Khazad Dum ,14. Lothlorien ,15. The Great River ,16. Amon Hen ,17. The Breaking Of The Fellowship ,18. May It Be [composed & performed by Enya] ,(15.5.2011)

 • monolog
  ***

  Jedna hvězda za exteriéry, na kterých nikdo od filmu nemá absolutně žádnou zásluhu. Jedna hvězda triky, ovšem když dostanete kdovíkolik milionů dolarů, těžko ty triky zmršíte. Jedna hvězda za Gluma, kterej tam paradoxně jako jedinej opravdu dobře hraje. Pravděpodobně jde o zatím nejlepší převedení Tolkienova (a pro neznalé se to čte Tolkin nebo Tolkín) díla na plátno, ale nevidím na tom nic skvělýho, kromě opravdu dlouhýho přírodopisnýho dokumentu o Novým Zélandu. Film se mi nelíbil. Je celkově strašně rozvleklej, příliš zdlouhavej a o ničem. Kouzlo předlohy se autorům naprosto nepodařilo převést. Výběr herců je trochu až moc na oko, kdy jeden vedle druhýho jsou spíš výstřižky z časopisu módy, než skuteční reálně vypadající lidé (či jiná stvoření). Navíc mi vadí až přílišné zhollywoodštění, kdy nechybí láska jako jeden z hlavních motivů, pitomý hláškaření a vtípky, patos až na půdu, přestože zatím ne tak strašný, jako později.(5.12.2005)

 • Houdini
  *****

  Oscar 4 : Kamera, Hudba, Vizuální efekty, Masky + 9 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec VR - Ian MCKellen, Výprava, Kostýmy, Střih, Zvuk, Scénář - A, Píseň - "May It Be"(20.2.2004)

 • novoten
  *****

  Poutníci v zešeřelé zemi, nezoufejte, vždyť lesy všemi prosvitne slunce nakonec. Každý les skončí, jistá věc. A slunce září nad plání, ať vstává, či se naklání. Klíčový moment pro můj pohled na svět je spjat právě s tímto textem. Když ho Frodo v knize zazpíval, pocítil jsem souznění s postavou jako nikdy předtím ani potom. Tolkien se postupem času stal mou nejzářivější literární ikonou a Pán Prstenů nejoblíbenější knihou. Film pak v nastoupeném trendu pokračuje a kompletní herecký ansámbl v čele s charismatickým Mortensenem, kouzelným Woodem a Seanem Astinem jako mým milovaným Samem vytvořil tu nejzářivější sestavu. Nejmagičtější film historie lze naplno docenit až v rozšířené verzi - teprve tam totiž osud elfů pocítíte na vlastní kůži tak jako v předloze. Milníkový snímek pro historii filmu.(23.12.2004)

 • Dadel
  *****

  Dopadlo to nejlépe jak mohlo. S pár drobnostmi sice nejsem spokojen, ale i tak všichni scénáristé se s tímto těžkým úkolem vypořádali se ctí. Technickému zpracování taky není co vytknout a rozhodnutí točit na Novém Zélandu byl geniální tah (nejen pro tamní ekonomy:-)(4.6.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace