poster

Pán prstenů: Návrat krále

 • USA

  Lord of the Rings: The Return of the King, The

 • SK název

  Pán prsteňov: Návrat kráľa

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2003, 201 min (SE: 251 min)

 • Morien
  ***

  (1001) Obří zklamání, které naznačovalo, že co dál bude Petříček vyrábět za filmy, už nebude pro mě. Bohužel se ho zmocnila touha být větší, ještě větší, lepší, dražší, delší, víc k pláči a víc brutální a tak dále. Nelíbí se mi hudba, hodně míst scénáře, milion konců a vůbec ten velký nafouknutý pocit sentimentality, patetičnosti, hadrapušnosti a vůbec všech těch zhrzených věcí, že film nedopadl tak, jak jsem si ho vysnila. Ale přesto je to pořád velmi dobrý film a když mám svoje záchvaty, tak dívat se na všechny tři prodloužené filmy po sobě je prostě povinnost.(22.8.2010)

 • monolog
  *

  Třetí a nejpatetičtější díl, kde se toho na první pohled stane nejvíc. No, při čtyřhodinové stopáži aby ne. Patosu je tu neskonale moc, příběh je naprosto nudnej okořenějnej naprosto se do tohoto typu eposu nehodícíma hláškama (nehodící se škrtněte) a úplně zbytečnou akcí jen pro oko (viz válka a všecko kolem Legolase a trpaslíka). Když si odmyslíte triky, exteriéry a Gluma (kterej už však po třech dílech předvádí pouze svůj standard), tak co vám zůstane? Skupina herců oblažujících se navzájem patosem a hrdinstvím a odvahou, ze které je každýmu normálnímu člověku na blití. Musím říct, že tolikrát jsem se na hodinky už hodně dlouho u žádnýho filmu nepodíval. Jedna z největších slabot, co znám.(5.12.2005)

 • Psema
  *****

  Peter Jackson je prostě machr a závěrečná část mě dostala tak, jak se to nepovedlo ani jedné z předchozích (i když, tam k dojetí taky nebylo daleko). Kvalita triků sice místy kulhá, ale to je samozřejmě zapříčiněno monumentálností celého příběhu, ve které se první dva díly nemohou králi rovnat. A v rozšířené verzi je to všechno ještě mnohem lepší. Po tomhle filmu, potažmo celé sérii už nic nebude jako dřív. Další z milníků v kinematografii, za který jsem od srdce vděčný. Jen na závěr: Peter si těch několik konců taky mohl odpustit, ale to je jenom taková malá, miniaturní vada na kráse. Good job Peter and thanks a lot.(30.1.2007)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - V závěru filmu, když Frodo (Elijah Wood) dopisuje příběh, sáhne si na jizvu, přičemž v pravé ruce má brk. Když příjde Sam (Sean Astin), nedrží už v ruce nic. (tyna97)

 • - V prodloužené verzi filmu ve scéně, kdy se skřeti pokoušejí rozrazit bránu Minas Tirith s normálním beranidlem, její strážci bránu střeží a všechny pobijí. U bránky se tak nakupí několikametrová hromada mrtvých skřetů. Když je však poté přivlečen Grond, žádná hromada mrtvých těl tam není. (Marrty3)

 • - Ve scéně, kdy Nazgulové poprvé útočí na Minas Tirith, jich můžeme vidět deset. Podle legendy by jich mělo být ale pouze devět. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace