Pán prstenů: Návrat krále

The Lord of the Rings: The Return of the King

Pán prsteňov: Návrat kráľa

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2003, 201 min (SE: 251 min)

Fantasy knihy nečtu, v cizích světech se necítím moc dobře a ve velkém množství namaskovaných postav se snadno ztrácím, takže se nelze divit, že jsem si desetihodinovou cestu z bodu A do bodu B příliš neužil. Přesto ani na chvíli nepochybuji o velkoleposti viděného, jen na to nejsem ten správný divák.(4.8.2011)

famózní zakončení trilogie.. sen každého obdivovatele pána prstenů.. panečku čekala jsem od toho hodně.. ale to co jsem viděla,.. předčilo mé očekávání.. nemám více slov :)(31.3.2009)

|| Scenár: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson | Hudba: Howard Shore | Produkcia: Peter Jackson, Barrie M. Osborne, Fran Walsh | Distribúcia: New Line Cinema | Štúdio: WingNut Films, The Saul Zaentz Company | Rozpočet: 93 miliónov $ | Tržby: 1,129,219,252 $ || Podľa knihy som už vedel, že to môže byť najlepší film všetkých čias v nesmrteľnom žánru fantasy. Ono to nebolo najlepšie len medzi fantasy. Ono to bolo nádherou medzi všetkými. Toľko hviezd čsfd nemá, koľko by som tejto trilógii dal ako celku. Nezabudnuteľná filmovo-knižná éra môjho života, ktorá už asi nikdy nebude prekonaná. Že najlepší film všetkých čias? Áno. Také pocity v kine zažije človek asi len raz za život. 130% | Videno v Capitol Košice, 15.1.2004 |(9.12.2006)

• monolog

Třetí a nejpatetičtější díl, kde se toho na první pohled stane nejvíc. No, při čtyřhodinové stopáži aby ne. Patosu je tu neskonale moc, příběh je naprosto nudnej okořenějnej naprosto se do tohoto typu eposu nehodícíma hláškama (nehodící se škrtněte) a úplně zbytečnou akcí jen pro oko (viz válka a všecko kolem Legolase a trpaslíka). Když si odmyslíte triky, exteriéry a Gluma (kterej už však po třech dílech předvádí pouze svůj standard), tak co vám zůstane? Skupina herců oblažujících se navzájem patosem a hrdinstvím a odvahou, ze které je každýmu normálnímu člověku na blití. Musím říct, že tolikrát jsem se na hodinky už hodně dlouho u žádnýho filmu nepodíval. Jedna z největších slabot, co znám.(5.12.2005)

Všetko, čo robilo predošlé dva filmy úžasnými, je tu dvojnásobne silnejšie. Zákaz distribúcie do kín bez perfektného zvuku!(17.12.2003)

• - Ve druhé polovině filmu má Frodo (Elijah Wood) na pravé tváři jizvu. Když si v další scéně lehne, tak ji má na levé tváři. (Čiban)

• - Po premiéře posledního dílu vzrostl turismus na Novém Zélandě o 1 000 %, což mělo dopad i na kurz místní měny. (TheDave)

• - Spoiler: O Nazguloch sa vie, že nie sú ani živí ani mŕtvi. Nedajú sa teda zabiť, čo je vo filme niekoľkokrát zmienené. Legenda napriek tomu hovorí, že čiernokňažného kráľa Angmaru nemôže zabiť žiadny živý muž. Tak sa aj stalo, pretože ho zabila žena. Nazgulov je podľa iných zdrojov možné zraniť jedine mečom, ktorý v sebe má elfské kúzlo. Napriek tomu si tieto fakty protirečia a smrť kráľa Angmaru sa javí ako logický prešľap.
    (Hudino)