Pán prstenů: Návrat krále

The Lord of the Rings: The Return of the King

Pán prsteňov: Návrat kráľa

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2003, 201 min (SE: 251 min)

Není co komentovat. Prostě pohádka, nádhera, fantazie...úžasný film, jehož některé pasáže můžete vidět znovu a znovu a znovu...(27.2.2006)

Trilogie, která se bude ve vašich myšlenkách pomalu rozkládat a další dny bude pro Vás stále důležitější. Dokonalé ve všech stránkách filmu.(7.7.2012)

Rozpočet $94miliónovTržby USA $377,027,325Tržby Celosvetovo $1,119,110,941║ Podarilo sa my zhliadnuť aj rozšírenú verziu, čo dokáže miestamy vďaka pridaným scénkam spestriť ale aj na druhú stranu zas pri niektorých úsekoch trošku zbytočne zbrzdiť dej. Tento Fantasy Film ma svoju úroveň ale tých 11 Oscarov je doslova dokonala premrštenosť, ktorú nikdy nepochopím a popri Spoločenstve prsteňa(100%), my tento diel hrá stále len nevýraznejšie druhé husle, nech sa na to pozerám akokoľvek vidím na tom že to malo omnoho vyšší potenciál ale keď si chce niekto niečo prifarbiť na svoj vkus len podľa výborných kritík tak prosím. Aspoň že tam nie toľko zbytočných komických scénok ako u Dvoch veží. /videl v kine 2x: 75%/(18.5.2005)

• - Cesta mrtvých byla natáčena ve skalním útvaru Pinnacles, který se nachází přibližně 2 hodiny cesty od Wellingtonu. Na stejném místě natáčel Peter Jackson i svůj snímek Braindead - Živí mrtví. (Jacinda)

• - Zvířata, která táhla Gronda před brány Minas Tirith, měla předlohu ve vyhynulém živočichovi jménem brontops. (Jacinda)

• - Arweniny (Liv Tyler) "smrtelné šaty" byly z několika druhů látek, které byly mnohokrát přebarvovány a leptány kyselinou, aby dosáhly požadované barvy. (Jacinda)