Pán prstenů: Návrat krále

The Lord of the Rings: The Return of the King

Pán prsteňov: Návrat kráľa

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Nový Zéland, 2003, 201 min (SE: 251 min)

Nějaké výhrady k filmu mám, některé scény mi přišly trochu natahované (například konec), jiné zase moc krátké. Celkově je to však výtečné a krásné zakončení celé série. Peter Jackson natočil jednu z nejlepších filmových sérií všech dob. Bravo!(12.1.2004)

10 / 10 Ako mám opísať neopísateľné? Ako mám mne známymi slovami a frázami obsiahnuť všetku tú nekonečnú a neuchopiteľnú krásu, ktorej som bol svedkom? Ako mám aj naďalej žiť s vedomím, že nikdy na vlastné oči neuvidím šíre rohanské pláne a západ slnka nad vrcholkami Hobitínu, s vedomím, že nikdy neochutnám elfský chlieb a neschladím si hrdlo vychýreným trpasličím pivom, s vedomím, že nikdy nenavštívim Šedé prístavy a nezanechám tento krutý, starý svet ďaleko za sebou?(19.2.2006)

Všetko, čo robilo predošlé dva filmy úžasnými, je tu dvojnásobne silnejšie. Zákaz distribúcie do kín bez perfektného zvuku!(17.12.2003)

Kdyby chybělo posledních cca 20 minut filmu (viděl jsem prodlouženou verzi) dal bych asi 5*. Jinak Golfista to zřejmě vystihl za mě.(10.1.2005)

kino verzi všichni dobře znají. já bych se chtěl zmínit o EXTENDED TRILOGY. Dny jsou stále temnější. konečně se dozvíme, jak vlastně zemřel Saruman (i když to mohlo být velkolepější). v 50 minutách navíc se našlo také více prostoru pro Gimliho a Legolase a to znamená také více zábavy (hlavně trpaslík srší vtipem). ale pozor! jestli vás díky domácímu kinu doposud sousedi nevystěhovali, tak si před zhlédnutím Návratu krále raději zabalte dopředu. musím napsat, že dle mého (bezvýznamného) názoru, dosud nebylo nic natočeno velkolepěji. už se těším, až si toto filmové VELEDÍLO pustím znovu.(18.3.2006)